Plus spowalnia iPlusa

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Plus spowalnia iPlusa

Post autor: mariusz9a »

telepolis.pl pisze:Od 22. maja dostępna będzie nowa promocja Plusa: iPlus dla Ciebie - poczuj lekkość. Jak dowiedziało się TELEPOLIS.PL, będzie to pierwsza promocja iPlusa, w której pojawi się klauzula o standardowym ograniczeniu maksymalnej prędkości do 1 Mb/s.

Ograniczenie będzie jednak dotyczyło tylko najnowszej oferty iPlus prywatnie 49 z limitem 1 GB, o której pisaliśm w tej wiadomości. We wszystkich pozostałych planach limitu takiego nie ma - przynajmniej w tej odsłonie promocji.

Dodatkowo do ofert zostaje wprowadzony nowy, tani modem: iPlus USB Huawei E156G, który niezależnie od wybranego planu cenowego będzie kosztował 1 zł.

Wraz z pojawieniem się nowej oferty zmianie ulega także promocja Razem lepiej w Plusie, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Do aktywacji oferty iPlus dokładana będzie bezpłatnie i bezterminowo usługa iPlus 49, przyłączana do innego, głosowego numeru abonamentowego klienta.

Logika wskazuje na to, że dotychczasowy bonusowy limit 500 MB zostanie tym samym zastąpiony limitem 1 GB. Sprawę wyjaśnią niebawem regulaminy.
Źródło: http://www.telepolis.pl/news.php?id=14915


Tego nie było nawet w najgorszym koszmarze. Nie ma to jak iść... do tyłu :roll: Żenada!!!!!
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: szewol »

Eeeee tam... Play Online daje 1 Mb/s cały czas i czytam w necie, że oferta jest super :mrgreen:

A swoją drogą... to jest oferta dla mało wymagających i tyle.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: pasqal »

Pierwsze moje wrażenie po zobaczeniu tej oferty było negatywne. Teraz jednak nieco zmieniłem zdanie.
1. W Plusie zdecydowanie bardziej prawdopodobne będzie uzyskanie prędkości 1 Mbps niż w Play - standardowo jest przecież tych 7,2.
2. Większy zasięg - większa mobilność
3. Limit nawet niezły jak na taką kwotę abonamentu (chociaż sama opłata powinna być mniejsza, ok. 40 zł)
4. Podniesienie limitu w opcji 60 zł (nieznaczne, ale jest).

Nie wiem tylko, na jakim poziomie są osiągane realne szybkości transmisji danych w Plusie. Jeśli ~1 Mbps, to właściwie nie powinno być problemu w przypadku tej opcji :-)
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: mariusz9a »

pasqal pisze:Nie wiem tylko, na jakim poziomie są osiągane realne szybkości transmisji danych w Plusie. Jeśli ~1 Mbps, to właściwie nie powinno być problemu w przypadku tej opcji
Zależy gdzie. Popatrz na testy iPlusa na forum. U mnie ostatnio standard to 1-2Mb/s. W Warszawie to okolice 5-6Mb/s.

Dla mnie wprowadzanie jakichkolwiek limitów prędkościowych to cofanie się wstecz. Nie po to odpalano HSPA+ i pracuje się nad LTE aby nakładać limit 1Mb/s i do tego limit danych :-/ Jakby limitu danych nie było wcale, to oferta świetna.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: vod »

mariusz9a pisze:
pasqal pisze:Nie wiem tylko, na jakim poziomie są osiągane realne szybkości transmisji danych w Plusie. Jeśli ~1 Mbps, to właściwie nie powinno być problemu w przypadku tej opcji
Zależy gdzie. Popatrz na testy iPlusa na forum. U mnie ostatnio standard to 1-2Mb/s. W Warszawie to okolice 5-6Mb/s.

Dla mnie wprowadzanie jakichkolwiek limitów prędkościowych to cofanie się wstecz. Nie po to odpalano HSPA+ i pracuje się nad LTE aby nakładać limit 1Mb/s i do tego limit danych :-/ Jakby limitu danych nie było wcale, to oferta świetna.
Coraz bardzie po uzyskaniu pozycji lidera sieć Plus pokazuje rogi!
To chyba jakaś kpina z abonenta :-/
Może będę monotonny ale fakty mówią same za siebie tzn.ograniczenia w rozbudowę infrastruktury pewnie skłaniają ich to takich kroków!
Zamiast budować,rozwijać sieć,zwiększać przepustowość lepiej jest wprowadzić ograniczenia i tym sposobem wyjść z problemu zapchania sieci na prostą :-(
WSTYD!!!
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: yeti »

ludzie o czym wy piszecie? Przecież przy limicie 0,5 GB co wy chcecie 7,2 MB? i kwadrans i po limicie?
To oferta dla ludzi którzy używają internet do mailowania i www a nie chcą płacić więcej.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: mariusz9a »

yeti pisze:Przecież przy limicie 0,5 GB co wy chcecie 7,2 MB? i kwadrans i po limicie?
Chyba mi nie powiesz że za pomocą mobilnego neta chcesz np ściągać filmy o wadze 700MB? :-| Bo jeśli tak to w zasadzie co mi za różnica czy limit wykorzystam w kilka minut czy w kilkanaście minut :roll: Akurat w tym wypadku 1Mb/s jest na tyle sporą prędkością że połknie mi limit bardzo szybko. To już wolę te 7,2Mb/s - przynajmniej zaoszczędzę te kilkanaście minut.
yeti pisze:To oferta dla ludzi którzy używają internet do mailowania i www a nie chcą płacić więcej.
To po co ten limit prędkości? To juz nie mogę pobierać maili "trochę" szybciej?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: yeti »

limit jest po to żebyś nie obciążał za mocno sieci .
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: mariusz9a »

yeti pisze:limit jest po to żebyś nie obciążał za mocno sieci .
Ale do tego służy limit transferu danych (np 1GB danych na miesiąc) a nie obcięcie prędkości. jeśli nadajnik jest obciążony to prędkość będzie taka na ile pozwala właśnie zapchanie tego nadajnika, w skrajnym przypadku obciążenia, zasięg zmaleje i zostaniemy przełączeni do 2G (mowa o 3G, ale w przypadku prędkości 1Mb/s tylko możemy mówić o 3G), także to ograniczenie prędkości jest według mnie nie zrozumiałe. Ograniczenie prędkości ma sens jeśli operator da limit danych rzędu 20GB miesięcznie. Ale przy limicie 1GB/m-c dawać ograniczenie prędkości? Jakiś żart...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: yeti »

Pobieranie danych z prędkością 1 Mb/s obciąża sieć siedmiokrotnie mniej niż 7 Mb/s.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: mariusz9a »

yeti pisze:Pobieranie danych z prędkością 1 Mb/s obciąża sieć siedmiokrotnie mniej niż 7 Mb/s.
Ale czas obciążania sieci wydłuża się też siedem razy, po czym i ten i ten ma prędkość 32kb/s (oczywiście wszystko pod warunkiem max transferu, a widziałeś kiedyś na Plusie 7Mb/s bo ja nie). Przy transferze 1Mb/s i tak 1GB wykorzystasz bardzo szybko. Więc po co takie coś robić? Dla laika jest ok, ale dla mnie to wielki krok do tyłu. Prędkość 1Mb/s ok., ale limit transferu najmniej 10GB, wtedy takie coś ma sens.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: yeti »

Pojemność sieci jest stała więc mylne jest twierdzenie że silne chwilowe obciążanie jej w krótkim czasie czy też słabe w długim to jest to samo. Przeciążenia sieci zawsze są chwilowe. No może poza orange tam jest stale ;-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: mariusz9a »

Tyle że to silne obciążenie zawsze jest dostosowywane do aktualnych parametrów i tak na prawdę "nie szkodzi" samemu nadajnikowi (najwyżej pracuje na prawie max "obrotach" ale po to on tam stoi). Po prostu wszystkim chodzi Internet wolniej, ale i tak zazwyczaj szybciej niż te marne 1Mb/s. O to mi chodzi ;-) Jeśli 3G jest bardzo zapchane to aby transmisja była na wysokim poziomie jest sterowane elektronicznie pochylenia wiązki sygnału emitowanego z anteny (za pomocą RET). Jeśli jesteś w mieście wypadanie z zasięgu raczej nie następuje (duża gęstość nodeB). Obciążenie nadajnika max prędkością przy limicie 1GB danych jest krótkie i ciężko jest spowodować zapchanie się sieci, zwłaszcza że pracujemy na rozproszonym widmie i tak każdy wbije nam sie do tego nadajnika, co najwyżej Tobie zmniejszy sie transfer (ale w takim wypadku czy Ty będziesz miał 1Mb/s czy 7Mb/s to jedna cholera bo i tak będzie on chodził kiepsko).
Moim zdaniem lepiej byłoby jakby ten Internet miał te 7,2Mb/s a nie 1Mb/s z prostego względu. Limit danych i tak jest więc dużego obniżenia parametrów sieci to nie narobi (a jeśli narobi to i tak będzie to raczej krótkotrwały impuls czasowy w działaniu nadajnika (w przypadku trafienia na maniaka ściągającego olbrzymie ilości danych), żeby go całkowicie zblokować musieliby wszyscy nagle zacząć ściągać i do tego ludzie z wideo rozmowami musieliby szaleć) a dzięki temu taki użytkownik ma możliwość poznania jak w pełni chodzi mobilny Internet w Plusie. A tak będzie "taaa, 7,2Mb/s jak ja zawsze ledwo jeden wyciągam...". Zobaczysz że szybko pojawią się komentarze jak ten Internet Plusa chodzi do d...
Jakoś do tej pory był Internet 1GB danych o prędkości nielimitowanej i co? Sieć nagle padała jak włączali swojego iPlusa?
W Erze od dawna jest Internet jeszcze tańszy i bez limitów prędkości (tzn obcinanie po przekroczeniu limitu danych). I jakoś strasznie kiepsko działa ten Internet? Nie. Z testów wynika że prędkości stabilne są 2-5Mb/s – w zależności od lokalizacji, ale to we wszystkich sieciach.

Wszystko na to wskazuje że jeszcze trochę a w Plusie ogranicza prędkość w pre-paidach. Tyle że to już kiedyś było np w Erze i z tego zrezygnowano (zrobiono krok do przodu!). W Plusie cofną się w rozwoju? Jak na razie to się cofnęli w tym najtańszym abo...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: yeti »

Nie rozumiesz chyba idei. Tu nie chodzi o to żeby było po równo dla każdego bo sieć sama ładnie rozkłada obciążenie. Dlaczego operator ma dajmy na to przycinać wszystkim np. po 1,5 Mb jak może tym co mają droższy abo dawać 2 Mb a ubogim krewnym z abonamencie socjalnym po 1 Mb?
Po drugie marketing się kłania. Kto by nie chciał mieć 7x szybszy internet za głupie 10 zł wiecej? Czyli dajemy internet od 39 zł a i tak każdy zapłaci dychę wiecej i gra gitara.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus spowalnia iPlusa

Post autor: mariusz9a »

Mnie akurat marketing mało interesuje w tej kwestii. Wyrażam moje zdanie i Plus robi źle wprowadzając taką taryfę. W moich oczach Plus się cofa :-(
yeti pisze:Dlaczego operator ma dajmy na to przycinać wszystkim np. po 1,5 Mb jak może tym co mają droższy abo dawać 2 Mb a ubogim krewnym z abonamencie socjalnym po 1 Mb?
Tylko że ja twierdze że operator w ogóle prędkości nie powinien przycinać. Internet powinien chodzić najszybciej jak tylko na to pozwala technologia i aktualne warunki (tyle że na bez limitowy net nie ma infrastruktury). Jeśli już ograniczenie prędkości ma być to nie tnąc na wstępie prędkość i dając do tego marny limit, a tylko po przekroczeniu jakiegoś limitu pobranych i wysłanych danych (czyli tak jak było teraz). Czy to aż tak boli dać Internet z limitem 1GB za 49zł? :-/ (ok, tutaj jest miejsce na ten marketing na którym sie nie znam)


Najbardziej w tym wszystkim boli to, że oczekujemy zniesienia limitów, że Internet będzie jeszcze szybszy niż jest, itp. A Plus co robi? Zamiast znosić/zwiększać limity to dokłada kolejne ograniczenie do już istniejących. I po co im to HSPA+? Ba, po co im zwykłe HSPA? Utnijmy wszystkim neta do 2Mb/s max i wróćmy do HSDPA 1,8Mb/s. Ile kasy się zaoszczędzi… Ech :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ