Nie łapie LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
vodafonik
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:55

Re: Nie łapie LTE

Post autor: vodafonik »

Michał_Plus pisze: 5 lip 2023, o 14:24 vodafonik, po zmianie APN robiłeś restart urządzenia? Taryfa internetowa - APN to internet. Plus jest dla taryf głosowych. Od kiedy nie ma LTE? Wcześniej działało? Karta w innym urządzeniu działa poprawnie?
tak po zmianie APN robiłem restart kilkukrotnie. Ciężko mi powiedzieć od kiedy nie ma LTE bo używam tylko tego internetu raz na jakiś czas dzisiaj od rana próbuję uruchomić ten internet, na telefonie z taryfa głosowa w tym samym miejscu lte działa normalnie a ostatni raz tego modemu/internetu używałem kilka miesięcy temu to działało LTE normalnie. Teraz tylko 2G i 3G, w ogóle nie wpuszczą do LTE. Niestety nie mam też jak sprawdzić w innym urządzeniu ponieważ jest to stary typ karty mikro sim a wszystkie urządzenia mam na nano sim.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie łapie LTE

Post autor: Michał_Plus »

vodafonik, prześlij zgłoszenie, opis sytuacji, z numerami sprzętu, karty i dokładną lokalizację na bok@plus.pl. Jeśli podasz na forum numer zgłoszenia, postaram się przyspieszyć odpowiedz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
vodafonik
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:55

Re: Nie łapie LTE

Post autor: vodafonik »

Michał_Plus pisze: 5 lip 2023, o 17:14 vodafonik, prześlij zgłoszenie, opis sytuacji, z numerami sprzętu, karty i dokładną lokalizację na bok@plus.pl. Jeśli podasz na forum numer zgłoszenia, postaram się przyspieszyć odpowiedz.
Witam, wysłałem zgłoszenie numer to: CASE/230710/878
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Nie łapie LTE

Post autor: Marta_Plus »

Witaj vodafonik,
vodafonik pisze: 10 lip 2023, o 12:52 Witam, wysłałem zgłoszenie numer to: CASE/230710/878
Dziękuję - poprosiłam o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi na podany numer zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wojtekernestPL
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2023, o 22:13

Re: Nie łapie LTE

Post autor: wojtekernestPL »

Problem z agregacja LTE+, karta PLUS z modemem ZTE MF985T.
Opis :
Nowy modem mobilny ZTE MF985T cat 12 - (3pasma agregacji) po włożeniu karty PLUS
nie włącza się tryb agregacji/LTE+.
W podglądzie parametrów połączenia jest komunikat (brak CA)
Zaznaczam że :
- wszystkie pasma są zaznaczone
- karta Play działa normalnie LTE+ jest aktywne.
- ten sam efekt jest na dwóch kartach, karta włożona do telefonu w tym miejscu
bez trudu łapie LTE+ oraz 5G.
- nie ma znaczenia czy jestem kilkadziesiąt metrów od BTS gdy poziom sygnału jest np -70 czy dalej np -90dB
- w tym samym miejscu modem ZTE MF286D tez cat 12, bez problemu wykazywał że łączy z LTE+

Dotyczy stacji Warszawa -> BT11446 ale próby z innymi lokalizacjami też nic nie dają.
Czy powodem jest brak w okolicy nadajnika L2600 ?
Nie powinna się włączać agregacja pasm L1800 i L900 ?

Co może być przyczyną ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nie łapie LTE

Post autor: zbych_in_flames »

wojtekernestPL pisze: 1 lis 2023, o 18:11 karta włożona do telefonu w tym miejscu
bez trudu łapie LTE+ oraz 5G.

- w tym samym miejscu modem ZTE MF286D tez cat 12, bez problemu wykazywał że łączy z LTE+
W sumie w tym co podałeś jest już odpowiedź i rozwiązania trzeba szukać po stronie urządzenia, po stronie sieci jest wszystko ok, skoro działa na innych urządzeniach.
wojtekernestPL pisze: 1 lis 2023, o 18:11 Nie powinna się włączać agregacja pasm L1800 i L900 ?
Powinna, jeśli urządzenie obsługuje taką kombinacje. Skoro "nie łapie" to najwyraźniej nie obsługuje.
ODPOWIEDZ