LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: LTE bez limitu

Post autor: ktry »

Wystarczy ja mam 60 ,a wykorzystuję 120-150 . Nigdy nie miałem ograniczenia. Ale za to zawsze mam ograniczenie w szczycie do prędkości 1-2 mbity. w LTE.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

anilorak44 pisze:Miesięcznie wykorzystuje tak około 120gb internetu w innej sieci, ale kończy mi się umowa i chce przenieść się do plusa. Czy starczy mi jak wezmę 40gb i nielimitowane lte?
Nikt Ci na to nie odpowie precyzyjnie. Nikt oficjalnie nie zna algorytmu przyznawania ograniczeń z tytułu FUP. Od ponad dwóch lat w tym wątku toczy się dyskusja i zapewniam Cię, że nie znajdziesz w nim odpowiedzi. Oczywiście jeśli zadasz pytanie o FUP w innym temacie, to specjaliści przekierują Cię do tego tematu abyś sam wśród tych 650 stron wyrobił sobie opinie o tym, czy FUP Cię wytnie czy nie.
Ogólnie Plus zrobił z tego zapisu taką tajemnicę, że w pewnym momencie stało się to kuriozalne i wręcz komiczne. Między innymi dlatego dostali kare od UOKiK, bo w reklamach twierdzą, że internet jest "nielimitowany" a w regulaminie mają "sztuczki magiczki", których nikt nie rozumie i oficjalnie nie kontroluje.
Podobno wszystko zależy od nadajnika, z którym będziesz się łączył. Jeśli będzie dostawał w kość i w godzinach szczytu wszystkim net będzie zwalniał do prędkości poniżej 5Mb/s to jest większe prawdopodobieństwo, że zaraz po wykorzystaniu tych 40 GB przytną Cię w ramach "nielimitowanego internetu" do jakiś mega małych prędkości. Kiedyś to było nawet 32kB/s. Więc sam decyduj, czy złapiesz się na ten haczyk?
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mwarz »

Pytanie do Plusa dlaczego nałożona kara przez UOKiK https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12896 nie jest realizowana? Czy Polkomtel odwoła się od tej decyzji?
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:22 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Fenio »

Wygląda na to że lejki wracają po dłuższej przerwie.
Przy 200GB transferu dla pakietu podstawowego z 80GB wskoczył FUP na 0,5Mbps. Trochę gigabajtów wcześniej był na 5Mbps.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:22 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Jedno pytanie dotyczące limitu danych (lejek)

Post autor: Fenio »

puszeq
To wszystko już było ze 2 lata temu gdy limity FUP nakładali praktycznie każdemu kto przekroczył pakiet podstawowy o kilkadziesiąt GB. Potem odpuścili limity FUP i dało się w miarę normalnie używać internetu przy 150-200GB/miesiąc bez żadnych dodatkowych limitów. I wychodzi na to że znowu wrócili do polityki internetu pseudo-nielimitowanego. UOKiK już raz przywalił im za te praktyki milionową karę ale jak widać opłaca się taka praktyka skoro nadal się ją stosuje. FUP to zwyczajny limit nie mający nic wspólnego z "fair use policy" czyli sprawiedliwym podziałem wydajności sieci. Wczoraj FUP'a do 512Kbps dostałem o 2 w nocy gdy BTS'y są nieobciążone a transfery (bez limitu prędkości) dochodzą nawet do 80Mbps. I na pustym BTS'ie klient dostaje limit 0,5Mbit w ramach internetu bez limitu.

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12896
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:17 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Dashe »

Wziąłem ten internet tylko i wyłącznie po to, aby mieć właśnie BEZ LIMITU LTE. A tu wychodzi, że mam internet 40 gb i ultra szybką KUPE LTE 0.5 mbps po przekroczonym limicie?

Jeszcze żeby to było 5 mbps to może by się dało normalnie filmy oglądać i wchodzić na jakieś strony...

Czyli co teraz jeszcze wa tygonie dopóki mi się pakiet nie odnowi męczyć się będe z tym 0.5?
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:22 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Fenio »

Dashe pisze:Czyli co teraz jeszcze wa tygonie dopóki mi się pakiet nie odnowi męczyć się będe z tym 0.5?
Dokładnie tak :lol: I w następnych okresach rozliczeniowych szykuj się na to samo.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:20 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: Jedno pytanie dotyczące limitu danych (lejek)

Post autor: jovi123 »

u mnie wraz z otrzymaniem sms o przekroczeniu limitu 90GB transfer został obcięty o połowę nawet kilku MB bez FUP-a nie wykorzystałem dodam ,że znając sprawę FUP podczas przedłużania umowy konsultant poinformował mnie, że w przypadku dużych pakietów tak jak u mnie 90gb mam pierwszeństwo na przekaźnikach i FUP może ale to tylko może zadziałać dopiero po przekroczeniu 400 czy 500GB wraz z nocnym transferem, jeśli miało by to wyglądać tak jak teraz to ja się wypisuję i trzeba nazywać sprawy po imieniu ponieważ rozmowa z konsultantem jest nagrana i chyba jednak jest równoznaczna z wprowadzeniem klienta w błąd,a co za tym idzie umowę w takim razie podpisałem w oparciu o fałszywe dane, i nosi wady ukryte tak jak by kupując samochód który miał być extra a rozpadł się po 90km klient ma prawo go zwrócić , poza tym kto wykupi pakiety IPLA które ledwo działają po obcince miałem przedłużyć 25 kwietnia i sami sobie drodzy państwo pozamiatali
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:17 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Dashe »

Ale dno... :->
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 10:05 przez Dashe, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Fenio »

No cóż... infrastruktury się nie rozbudowuje w odpowiednim tempie a ilość klientów rośnie. Rośnie też ich zapotrzebowanie na transfer wraz z tym jak zmieniają się standardy w internecie. I co mają zrobić biedni operatorzy ? Rozbudowywać sieć ? Po co, prościej nałożyć limity i niech się dzieje co chce. Część klientów odpadnie, część zacznie oszczędniej podchodzić do zużywania transferu a operatorowi jeszcze wzrośnie sprzedaż droższych pakietów z większą ilością GB pakietów podstawowych. Co tam że konsultanci i APS'y sprzedają usługi jako nielimitowe w LTE, co tam że UOKiK przywalił im karę za wprowadzanie w błąd. Kup sobie naiwny kliencie internet nielimitowany, dostań limit a potem jak w filmie Barei i szatniarz mówiący "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi" :)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:20 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
gabdziol
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 19:26

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: gabdziol »

Dashe pisze:Wziąłem ten internet tylko i wyłącznie po to, aby mieć właśnie BEZ LIMITU LTE. A tu wychodzi, że mam internet 40 gb i ultra szybką KUPE LTE 0.5 mbps po przekroczonym limicie?

Jeszcze żeby to było 5 mbps to może by się dało normalnie filmy oglądać i wchodzić na jakieś strony...

Czyli co teraz jeszcze wa tygonie dopóki mi się pakiet nie odnowi męczyć się będe z tym 0.5?
Ja mam niby 50gb na miesiąc. Nie przeoczyłem a działa jakby był lejek.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 12:21 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

Jako obsługa forum nie mamy możliwości odniesienie się do pytań dotyczących działań UOKiK.

Temat dotyczący FUP-a był wielokrotnie poruszany już na forum, dlatego bardzo proszę o zapoznanie się z wcześniejszymi postami. Informacje podane w tym wątku są kompletne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Mimo wszystko sytuacja jest dziwna. Po wielu miesiącach ciszy nagle tyle osób w tym samym momencie zgłasza identyczny problem.
Jesteś pewny że nie ma problemów z działaniem usługi LTE bez limitu?
Kilka tygodni temu był problem z lejkiem 0,5 Mbps w taryfach głosowych.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

patryk7588, nie ma żadnych potwierdzonych awarii usługi LTE bez limitu na większą skalę. Zweryfikowaliśmy to z działem technicznym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu

Post autor: Fenio »

Awarii usługi LTE zapewne nie ma bo FUP to nie awaria. Pytanie czy w ostatnim czasie zmieniono zasady narzucania limitu FUP ? Bo wygląda na to że tak.
ODPOWIEDZ