SmartDOM

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: Stary Mix6 48 doładowań po 30 zł a oferta SmartDom

Post autor: ekdar »

Gordek pisze:Przepraszam jeśli temat był już poruszany, ale korzystając z wyszukiwarki nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Do 50% zniżki na drugą umowę, powiedzmy na internet PowerLTE, w przypadku Mixa uprawniają doładowania 50 zł w ofercie standardowej i 30/60 w ofercie elastycznej, jednakże jak wygląda sytuacja w przypadku starych umów, zawieranych jeszcze na 48 doładowania?

Czy posiadając opcję 48x30 zł lub 42x40 zł przysługuje nam 50% zniżka na internet? W końcu nie jest to ani oferta elastyczna, ani standardowa powyżej 50 zł.

Byłbym wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.
to jest wlasnie oferta standartowa ;-)
jesli by Ci sie konczyla taka umowa mozesz ja przedluzyc podnoszac kwote doladowan na conajmniej 50cio zlotowe i wtedy moglbys juz dobrac internet z 50% znizka :-)
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Stary Mix6 48 doładowań po 30 zł a oferta SmartDom

Post autor: Gordek »

To w takim razie mam inne pytanie. Skończmy z teorią i przejdźmy do praktyki.

Za co mam przyznany rabat 50% Smartdom na internet PowerLTE na fakturze, jeśli posiadam tylko tego mixa w Plusie?

Nie, żebym narzekał, ale zdziwiłem się i to bardzo.
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: Stary Mix6 48 doładowań po 30 zł a oferta SmartDom

Post autor: ekdar »

Gordek pisze:To w takim razie mam inne pytanie. Skończmy z teorią i przejdźmy do praktyki.

Za co mam przyznany rabat 50% Smartdom na internet PowerLTE na fakturze, jeśli posiadam tylko tego mixa w Plusie?

Nie, żebym narzekał, ale zdziwiłem się i to bardzo.
a moze masz Cyfrowy Polsat?
a jesli nie...
to ja na twoim miejscu nie drążyłbym tematu ;-)
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Stary Mix6 48 doładowań po 30 zł a oferta SmartDom

Post autor: Gordek »

Z doświadczenia wiem, że lepiej za wczasu wyjaśnić sytuacje, bo potem firmy sobie przypominają o swoim i nagle dostajesz spoooorą kwotę na kolejnej fakturze do uregulowania.
paulus44444
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2014, o 19:14

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: paulus44444 »

Umowę na internet (2lata 50zł) + laptop(3lata 70zł) = (110zł) podpisałam w maju 2014
Umowę na telefon (2lata 80zł-50% = 40zł) podpisałam w sierpniu 2014r
Jak będzie wyglądać sytuacja w 2016r czy jeżeli przedłużę abonament na internet to :
1) dalej umowa za telefon będzie objęta ulgą 50% w ofercie smart dom czy może
2) przedłużona umowa na internet stanie się drugą umową i to ona będzie objęta ulgą -50% smart dom ??
GoracaOfiara
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2014, o 12:07
Lokalizacja: Legnica / Warszawa / Marki

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: GoracaOfiara »

Rabat w Super Ofercie będzie przyznawany na Abonament Telefoniczny tak długo, aż nie rozwiążesz umowy na Internet lub nie zmniejszysz na nim opłaty abonamentowej. Jeśli w momencie podpisywania Nowej Umowy I, czyli Plus Abonement, opłata za Internet wynosiła 50zł to chcąc utrzymać rabat nie możesz jej zmniejszyć choćby o 0,10zł.
I nie bardzo rozumiem dlaczego przedłużonona umowa na Internet miałaby stać się drugą, skoro do tej pory była pierwszą?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: Joanna_Plus »

Gordek,

jeżeli posiadasz tylko ten numer i sytuacja wygląda tak jak ją opisałeś, to powyższy rabat nie powinien zostać przyznany.

paulus44444,

potwierdzam to co napisał GoracaOfiara. Sytuacje utraty Korzyści w Super Ofercie w Programie SmartDom, znajdziesz w § 6 Regulaminu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: Gordek »

Nie jestem pewien, czy nie wzięliśmy też na mnie MIXa dla Narzeczonej, ale to też było 42 doładowania po 40 zł, więc teoretycznie też nie powinno się kwalifikować do Smartdomu.

Z drugiej strony mam pytanie, czym się różni oferta elastyczna 30/60, gdzie i tak płacimy 36x30 zł od mojego 48x30 zł? Przecież ja płacę więcej od tych "elastycznych".

Co w takim wypadku zrobić? Nie chciałbym płacić absurdalnie wysokiej faktury, gdy Plus się nagle "obudzi".
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: Joanna_Plus »

Gordek,

zweryfikuj proszę, czy jednak któraś z posiadanych przez Ciebie umów, nie spełnia powyższych wymagań.
Gordek pisze:Z drugiej strony mam pytanie, czym się różni oferta elastyczna 30/60, gdzie i tak płacimy 36x30 zł od mojego 48x30 zł? Przecież ja płacę więcej od tych "elastycznych".
Oferta elastyczna, jest to wariant umowy, przewidziany dla nowych aktywacji, w którym istnieje możliwość wydłużenia kontraktu i zmiany wysokości kwoty obowiązkowych zasileń.

Regulamin Super Oferty w programie SmartDOM, jako umowę uprawniającą przewiduje właśnie w przypadku numerów Plus Mix, umowy na kwotę 50 zł w wariancie podstawowym lub 30/60 zł w ofercie elastycznej. Minimum 40 zł zaś w przypadku Program smartDOM (upust w postaci 10 zł).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WuPe
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2014, o 14:35

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: WuPe »

Witam,

Mam pytanie dotyczące PlusMix i oferty SuperSmartDom, z której obecnie
korzystam.

We wrześniu 2012 roku podpisałem kontrakt na 24 zasilenia kwotą 50zł
miesięcznie w ofercie PlusMix.
Ostatnie obowiązkowe 24 zasilenie było 25 lipca bieżącego roku z ważnością
konta do 24 sierpnia bieżącego roku.
27 maja bieżącego roku podpisałem umowę (przez infolinię Plus) na internet
z tabletem na okres 24 miesięcy w ramach oferty: SuperSmartDom "drugi
produkt za połówkę" płacąc miesięcznie 29,95 zł, a następnie 30 maja
bieżącego roku podpisałem umowę na okres 29 miesięcy na TV Cyfrowego
Polsatu w ramach tej samej oferty: SuperSmartDom "trzeci produkt za
złotówkę". Uczestnictwo w ramach promocji SuperSmartDom było możliwe dzięki
temu, że posiadam telefon w Plusie z miesięcznym zobowiązaniem 50zł.
Ponieważ skończył mi się kontrakt na telefon z ważnością konta do 24
sierpnia tego roku, by zachować wyżej wymienione rabaty muszę podpisać nowy
kontrakt na telefon czy mogę bez kontraktu doładowywać konto telefonu kwotą
50 zł miesięcznie i dalej korzystać ze wspomnianych rabatów ? W jaki sposób można sprawdzić czy rabaty nadal mi przysługują ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: Gordek »

Pani Joanno
Joanna_Plus pisze:Gordek,
zweryfikuj proszę, czy jednak któraś z posiadanych przez Ciebie umów, nie spełnia powyższych wymagań.
Po rozmowie z Narzeczoną upewniłem się, że jej MIX 42x40 zł jest na Nią, więc wygląda na to, że jedyny numer jaki posiadam to MIX6 48 doładowań po 30 zł(pozostało 26 doładowań), który nie upoważnia mnie do rabatu z oferty SuperSmartDom.

Prosiłbym o pomoc, co w takiej sytuacji zrobić, żeby odkręcić tę sytuację? Na szczęście dotychczas zapłaciłem dopiero 2 faktury za PowerLTE 25GB w Sklepie internetowym: jedna aktywacyjna + część okresu i druga za cały okres. W każdej z nich przyznany był rabat.

Na koniec intryguje mnie jedna sprawa. Czy jeżeli będę ręcznie miał cofnięty rabat i dopłacę brakujące kwoty, to czy w przypadku wzięcia telefonu na abonament(umową uprawniającą byłby internet), bez problemu automatycznie włączy mi się ponownie rabat?

Serdecznie dziękuję za pomoc. :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj WuPe,
WuPe pisze:onieważ skończył mi się kontrakt na telefon z ważnością konta do 24
sierpnia tego roku, by zachować wyżej wymienione rabaty muszę podpisać nowy
kontrakt na telefon czy mogę bez kontraktu doładowywać konto telefonu kwotą
50 zł miesięcznie i dalej korzystać ze wspomnianych rabatów ? W jaki sposób można sprawdzić czy rabaty nadal mi przysługują ?
Tak, umowę należy przedłużyć. Zgodnie z Regulaminem Programu SmartDOM:
§ 6 UTRATA KORZYŚCI
1. Abonent traci przyznaną Korzyść w przypadku:
a. rozwiązania umowy na którą Korzyść została przyznana;
b. rozwiązania jednej z Umów: Umowy uprawniającej/Nowej Umowy I/Nowej Umowy II;
c. w przypadku Umowy uprawniającej Plus Mix, Nowej Umowy I Plus Mix oraz Nowej Umowy II Plus Mix w przypadku jeśli nie przedłuży umowy po wykonaniu wszystkich kontraktowych zasileń.
Witaj Gordek,

w powyższej sytuacji radziłabym opisanie całej sprawy z podaniem numeru umowy uprawnionej i Nowej Umowy I i skierowanie sprawy do Departamentu Reklamacji. Komórka ta zweryfikuje przyczynę włączenia rabatu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WuPe
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2014, o 14:35

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: WuPe »

Joanna_Plus pisze:Witaj WuPe,
WuPe pisze:onieważ skończył mi się kontrakt na telefon z ważnością konta do 24
sierpnia tego roku, by zachować wyżej wymienione rabaty muszę podpisać nowy
kontrakt na telefon czy mogę bez kontraktu doładowywać konto telefonu kwotą
50 zł miesięcznie i dalej korzystać ze wspomnianych rabatów ? W jaki sposób można sprawdzić czy rabaty nadal mi przysługują ?
Tak, umowę należy przedłużyć. Zgodnie z Regulaminem Programu SmartDOM:
§ 6 UTRATA KORZYŚCI
1. Abonent traci przyznaną Korzyść w przypadku:
a. rozwiązania umowy na którą Korzyść została przyznana;
b. rozwiązania jednej z Umów: Umowy uprawniającej/Nowej Umowy I/Nowej Umowy II;
c. w przypadku Umowy uprawniającej Plus Mix, Nowej Umowy I Plus Mix oraz Nowej Umowy II Plus Mix w przypadku jeśli nie przedłuży umowy po wykonaniu wszystkich kontraktowych zasileń.
jak rozumieć podpunkt c ? ponieważ jest nieprecyzyjny. Wszystkie kontraktowe zasilenia już wykonałem - ostatnie obowiązkowe zasilenie było 25 lipca 2014, a ważność konta do 24 sierpnia 2014 roku. Do kiedy mam czas na przedłużenie umowy tak by zachowane zostały wszystkie rabaty w programie SuperSmartDom i czy nie jest już za późno ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: Joanna_Plus »

WuPe,
10. Weryfikacja warunków wymienionych w niniejszym Regulaminie oraz przyznawanie Korzyści dokonywane będzie odrębnie dla każdego okresu rozliczeniowego dla każdej z umów posiadanych przez Abonenta, do których zastosowanie ma niniejszy Regulamin.
Nie wiem jaki cykl rozliczeniowy jest na usługach, które otrzymują korzyści z tytułu Super Oferty w programie SmartDOM. Taka umowa powinna zostać zawarta przed wystawieniem kolejnej faktury.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Super oferta w programie SmartDOM.

Post autor: Gordek »

Joanna_Plus pisze: Witaj Gordek,

w powyższej sytuacji radziłabym opisanie całej sprawy z podaniem numeru umowy uprawnionej i Nowej Umowy I i skierowanie sprawy do Departamentu Reklamacji. Komórka ta zweryfikuje przyczynę włączenia rabatu.
Czyli jako nr umowy uprawnionej podać nr umowy MIX? a nie wystarczy nr telefonu, albo czy jest możliwość znalezienia tego numeru np. w Plus Online? Bo niestety nie mam w tej chwili możliwości dotarcia do miejsca, w którym przechowuję umowy.
ODPOWIEDZ