Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Ja również interweniowałem w UKE, zgodnie z zapowiedzią.
Ps. Wmawianie klientowi przez konsultanta, że otrzymaliście rezygnację z procesu MNP skoro faktycznie tego nie zrobił chyba nie jest w porządku, prawda?
Bartoszdabrowski
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 5 sty 2015, o 21:13

Przeniesienie Numery z Karty Play na Abonament w Plus

Post autor: Bartoszdabrowski »

Witam dnia 31.12.2014 została wystawiona umowa na Abonament z przeniesieniem numeru z Sieci Play (Nr na Kartę )
dnia 02.01.2015 przesyłka została do mnie dostarczona wraz z numerem tymczasowy oraz telefonem .
Moje pytanie brzmi jak długo trzeba czekać żeby nr który przenoszę do waszej sieci PLUS GSM był aktywny starałem się dowiedzieć dzwoniąc na infolinie ale to nie realne się tam dodzwonić , próbowałem również w Salonie Plusa ale tam też nikt nie wiedział i kazał się kontaktować z BOK

Proszę o szybką odpowiedź i jeśli to możliwe interwencje w tym temacie bo nie chce doładowywać bezsensownie konta w sieci Play jak zaraz mam mieć abonament
weo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2015, o 10:55

Przeniesienie nr do Plusa i numer nie istnieje

Post autor: weo »

Witam.
Przeniosłem nr do Plusa i od 1 stycznia powinienem być w Plusie. Niestety, od 1 stycznia mój nr telefonu nie istnieje. Ile można czekać na włączenie usług? Infolinia mnie zbywa i każe czekać - jak długo? Faktury wystawiacie od razu i bez żadnych problemów nawet za brak usługi.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie nr do Plusa i numer nie istnieje

Post autor: sedzia20 »

Cześć, też tak miałem - mojej mamie dopiero wczoraj/dziś aktywowali nr przenoszony, choć powinni to zrobić dawno. Napisałem do Magda_Plus, byłem też ze skargą w Delegaturze UKE - nie mieści się w głowie, żeby numer który miał być przeniesiony w nocy z 31.12./1.01. dopiero 5/6.01. zadziałał w Plusie - ciekawe kto mi zrekompensuje popsutą noc sylwestrową, kiedy jechałem szybko do mamy podmienić karty sim, by miała jakąkolwiek łączność na wypadek konieczności zadzwonienia na pogotowie itp....
Koleś z UKE gdzieś tam dzwonił przy mnie do kogoś, może to pomogło? Nie wiem, ale teraz kolej na zapłatę za stracony czas, nerwy itp. Winnego trzeba znaleźć!
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Magda_Plus pisze:sedzia20 przepraszamy za opóźnienie. Przesłałam interwencję w danej sprawie.

Dziękuję, sprawa po części załatwiona.
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: Przeniesienie nr do Plusa i numer nie istnieje

Post autor: moo. »

Że tak się dołączę do tematu, u mnie umowa z play kończy się 19 stycznia, pan w salonie powiedział, że 20 stycznia numer będzie w plusie. Czytając to forum, to zaczynam w to bardzo szczerze wątpić, bo do tej pory nie dostałem żadnego sms od play, że numer będzie przenoszony, a umowę z plusem podpisałem już 29 grudnia i wtedy koleś w salonie powiedział, że mam się spodziewać sms z play o decyzji. Co mam robić? Gdzie się dowiadywać co z tym numerem będzie? Bo dwóch abonamentów płacił nie będę a numer jest mi potrzebny.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

Bartoszdabrowski pisze:Moje pytanie brzmi jak długo trzeba czekać żeby nr który przenoszę do waszej sieci PLUS GSM był aktywny starałem się dowiedzieć dzwoniąc na infolinie ale to nie realne się tam dodzwonić , próbowałem również w Salonie Plusa ale tam też nikt nie wiedział i kazał się kontaktować z BOK

Proszę o szybką odpowiedź i jeśli to możliwe interwencje w tym temacie bo nie chce doładowywać bezsensownie konta w sieci Play jak zaraz mam mieć abonament
Bartoszdabrowski w jakim trybie wybrałeś przeniesienie numeru? W jaki sposób składałeś zamówienie?

weo kiedy została złożona prośba o przeniesienie numeru? Czy masz numer tymczasowy? W jakim trybie miało zostać zrobione przeniesienie?

moo. trzymaj się proszę jednego wątku. Już opisałeś daną sytuację i dostałaś odpowiedź co możesz zrobić tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 00#p154600
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bartoszdabrowski
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 5 sty 2015, o 21:13

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Bartoszdabrowski »

Tryb jak najszybciej a zamówienie było zlozone przez internet
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

Bartoszdabrowski proszę o przesłanie zapytania w sprawie przeniesienia numeru na adres esklep@plus.pl
Podaj w treści numer zamówienia oraz przenoszony numer.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bartoszdabrowski
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 5 sty 2015, o 21:13

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Bartoszdabrowski »

Wyslane ale bez nr zamówienia bo nie mam go juz :/ podslem w meilu nr przenoszony i nr tymczsowy otrzymany od was
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

To teraz pozostaje Ci czekać na odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
weo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2015, o 10:55

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: weo »

Magda_Plus: dane przesłałem na PW
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

weo dzięki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
weo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2015, o 10:55

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: weo »

Wreszcie wszystko ruszyło. Po kilkudziesięciu telefonach na infolinię i dzięki Magda_Plus, nie od razu bo reaktywacja numeru trwała od wczoraj do dziś, ale wszystko działa. Mam nieodparte wrażenie, że Plus miał długi weekend i po prostu w tym czasie nikt kompetentny niestety nie pracował tam. Bo jak wytłumaczyć że teraz dział techniczny prawie od ręki wszystko robił a wcześniej po prostu nic nie robił. Mimo wszystko na Plusie się zawiodłem czekam teraz na to aby Plus odbudował swoje zaufanie u mnie.

Jeszcze raz dziękuję Magda_Plus
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

weo cieszę się że usługa działa. Przepraszam, że trwało to długo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ