Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: mikiasa »

U mnie tylko wyświetla połączenia ale nie sumuje ich ani nie pokazuje ile zostało.
ImageUploadedByTapatalk1428081352.909395.jpg
U konkurencji mam takie coś i tu mi tego brakuje.
ImageUploadedByTapatalk1428081288.042913.jpg
EDIT:
Oczywiście obrazki zamieniły się miejscami.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: habish »

@mikiasa.
U mnie wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tapatalk mi się sypie gdy chcę dodać za jego pomocą screeny.... :-(
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2015, o 22:58 przez habish, łącznie zmieniany 1 raz.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: mikiasa »

OK, wierze że tak jest. U mnie tylko informacja o nadpłacie 1,77 i tyle :)

BTW
Skąd ty wydziergałeś te 130 GB ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: habish »

Suma pakietu podstawowego + nocnego. Na kolejnych ekranach jest to rozbite oddzielnie.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: mikiasa »

Zainstalowałem na żony telefonie (android) i muszę przyznać że aplikacja jest o wiele lepiej wykonana niż na ios. Nawet ma animacje :)
Na jej planie głosowym z pakietem internetowym wszystko się wyświetla poprawnie i czytelnie.
Czyli problem jest jak zwykle na moim koncie i częściowo niedopracowanej aplikacji na iOS (po części to zrozumiałe bo Plus nie ma Apple w ofercie).
dareios
PlusManiak
Posty: 77
Rejestracja: 7 sie 2014, o 21:40
Lokalizacja: WL

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: dareios »

dareios pisze: Druga rzecz : trzeba logować się po każdym wyjściu z aplikacji - to niewygodne. Tę aplikację każdy będzie miał raczej włączoną non stop, przydałaby się możliwość wyjścia z aplikacji bez wylogowywania.
W związku z powyższym wpisem jest jeszcze potrzeba żeby móc odświeżać stan pakietów/minut będąc zalogowanym(przycisk "Odśwież" czy coś).
Teraz jest tak,że mogę bez wylogowania schować aplikację przyciskiem home pozostając zalogowanym, ale jak zmieni się stan pakietów w międzyczasie to nie ma jak przeładować stanu jak ponownie otworzę aplikację, dopiero po ponownym zalogowaniu widać stan po zmianie.

I wspominana wcześniej przez kogoś wyżej sprawa - nie mam w taryfie bez limitu do wszystkich, tylko do plusa a panel w ekranie start wskazuje, że niby mam do wszystkich. Panel z adnotacją bez limitu w plusie też jest (na drugim ekranie panelu przewijanego).
ponl.png
ponl.png (10.79 KiB) Przejrzano 4080 razy
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: rawsky »

Taryfa OMG - wskazuje tylko pakiet podstawowy pakiet minut/sms/mms, bez informacji, że jest wymienny min/sms/mms oraz brakuje dodatkowego pakietu min/sms/mms za przedłużenie umowy. Brak możliwości aktywacji pakietów sms dla taryfy OMG.
m-a-t
PlusManiak
Posty: 117
Rejestracja: 23 lut 2015, o 14:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: m-a-t »

Bardzo dobrze, że trzeba się logować za każdym razem. Przynajmniej nikt nie namiesza mi nic na koncie abonenckim gdy ukradnie mi tel a ja nie zdążę zawiesić numeru. Poza tym ja mam zarejestrowaną sim i w aplikacji można sobie sprawdzić adres, nazwisko i pesel. Może jestem dziwny ale te dane wolałbym zachować dla siebie. Do banku się loguję to tu też mogę. Inna rzecz to taka, że czasami znika mi info o pozostałych gb. Czasem jest a czasem w zakładce "start" tego info nie ma i nie wiem od czego to zależy.
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: Ipo »

Fajna ta apka tylko zupełnie nie jest dla mnie zrozumiałe dlaczego jest brak informacji o ilości wysłanych smsów czy mmsów w danym okresie rozliczeniowym.
dareios
PlusManiak
Posty: 77
Rejestracja: 7 sie 2014, o 21:40
Lokalizacja: WL

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: dareios »

m-a-t pisze:Bardzo dobrze, że trzeba się logować za każdym razem. Przynajmniej nikt nie namiesza mi nic na koncie abonenckim gdy ukradnie mi tel a ja nie zdążę zawiesić numeru. Poza tym ja mam zarejestrowaną sim i w aplikacji można sobie sprawdzić adres, nazwisko i pesel. Może jestem dziwny ale te dane wolałbym zachować dla siebie.
Oczywiście, bardzo dobrze, że trzeba się logować. Ja też mam dane widoczne na koncie(abo). Niemniej, wg. mnie sporo osób nie musi - z powodów sobie znanych - chcieć logować się za każdym razem jak Ty. Nawet gdyby projektanci aplikacji zaimplementowali wspomnianą przeze mnie funkcjonalność, nie musiałbyś z niej korzystać. Ostatnie słowo i tak należy do projektantów aplikacji. ;)

EDIT : Przepraszam za zamieszanie, właśnie zorientowałem się, że można wyjść z aplikacji bez wylogowania(zmylił mnie pierwszy ekran), ale odświeżanie stanu pakietów z guzika będąc zalogowanym pozostaje aktualne. ;-)

EDIT:
Znalazłem jeszcze jeden problem. Mianowicie podłączyłem do numeru głównego dwa numery dodane. Gdy z numeru głównego przejdę na jeden z nich to z listy numerów przejść dalej mogę tylko do drugiego numeru dodanego, ale nie do numeru głównego.
Czyli :
X - nr. główny
Y - 1szy nr dodany
Z - 2gi nr dodany
Będąc w X wybieram Y, następnie z Y mogę wybrać jedynie Z, X nie ma na liście.
To samo jeśli ścieżka będzie taka : X->Z->tylko Y, X nie ma na liście.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2015, o 11:59 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów. Nie pisz post pod postem - korzystaj z możliwości jego edycji
gstk
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 14:36

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: gstk »

Czy w Plusie na karte nie ma opcji podgladu ile zostalo mi MB pakietu danych?

Moja taryfa to Plus na karte bez limitu. Wlasnie na ta opcje liczylem najbardziej a tu jej brak...
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: niko10 »

Logowanie na koncie abonenckim być musi, bo to poważna sprawa, ale można by było sobie ustalić potem sam PIN do logowania i aktywować apkę przez www, jak w mbank lub peopay tylko na wybranych urządzeniach.
m-a-t
PlusManiak
Posty: 117
Rejestracja: 23 lut 2015, o 14:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: m-a-t »

gstk pisze:Czy w Plusie na karte nie ma opcji podgladu ile zostalo mi MB pakietu danych?

Moja taryfa to Plus na karte bez limitu. Wlasnie na ta opcje liczylem najbardziej a tu jej brak...
Jest taka opcja. Domyślam się, że używasz iOS bo tak masz w opisie. To jest na tej głównej zakładce. Ja w iPhone 4 mam to tak na środku ekranu prawie. Problem jest taki, że czasami to się pokazuje a czasami nie. Jeśli ci się nie pokazuje to mam dla ciebie rozwiązanie, doszedłem wczoraj do tego: Naciśnij na ekranie głównym swój numer tel. Rozwinie ci się okienko wyboru numeru. Dotknij swój numer i wtedy powinno działać. Ja już kilkakrotnie nie widziałem liczby mb i gdy tak zrobiłem to się pokazało.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: ktry »

Fajnie wreszcie po roku oczekiwania mogę sprawdzić ile mi zostało jeszcze danych w taryfie głosowej LTE. Bezpłatnie i bez śmiesznego przeliczania. Ma braki,ale to dopiero początki,czegoś z czym Plus był daleko za murzynami, więc z czasem na pewno to dopracują. Troszkę mało opcji do włączenia samemu i oczywiście brak ilości zużytych minut,sms,mms,danych w okresie rozliczeniowym. Cieszę się bardzo z tej usługi i teraz to tylko zasięgu czterech sieci mi będzie brakowało po przejściu z Pleya.
morris
PlusManiak
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2015, o 00:54

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: morris »

EDIT:
Niestety na telefonie siostry,która ma Mix aplikacja ma kilka bledów.
W pakietach internetowych widnieje o dziwo pakiet 2000mmsów przeliczonych dziwnie na MB oraz pakiet non stop i sumuje to i to jako calosc pakietu do wykorzystania.Z pakietu non stop jest 500mb a 2000 mms przelicza jakos dziwnie i daje sume 700mb.Wyglada tak jakby pakiet internetowy mial 700mb.Tak pokazuje koleczko 700mb mimo ze pakiet jest tylko 500mb.
Wchodzac w zakladke polaczenia aplikacja prosi o haslo a mialo byc logowanie bez hasla.
W pakietach i uslugach nie da sie wlaczyc zadnego z pakietów internetowych.


Jeśli chodzi o aplikacje u mnie na androida to wyglada to tak:
1.uruchamiajac aplikacje mamy podzial strony na:
-rozmowy
-internet
-pakiety wymienne
-do zaplaty.

Kafelek rozmowy pokazuje bez limitu
przesuwajac palcem w lewo ukazuje sie kolejny nielimtowane rozmowy w plusie
a nastepnie znow przesuwajac palcem pakiety minut (dokup pakiet minut) i jest odnosnik Wybierz oferte.
Wchodzac w "wybierz oferte:nie ma żadnego pakietu minut do kupienia.

Kafelek internet tu jest wszystko ok.

Kafelek pakiety wymienne pokazuje po kolei pakiety:rozmowy przeliczalne na sms/mms a na koncu jest pakiet wymienny 300mms do plusa wymiennych na...no wlasnie nie wiadomo na co :)

Zalaczam screen jak to wyglada u mnie.

2.Wybierajac z menu uslugi i pakiety sa:rozmowy,internet,wiadomosci,platnosci i inne.
W kazdym z nich mozna cos uruchomic dodatkowego badz zdezaktywaowac a opcja"wiadomosci" wskazuje aktywne produkty-0 i nie da sie zakupic pakietów sms.

3.Opcja platnosci.Tutaj ok ale statystyki czyli średnia nie zgadzaja sie z rzeczywistoscia.

4.Opcja z menu "polaczenia":
-wiadomosci brakuje ilosci wyslanych sms,jest tylko mozliowsc zliczenia po kolei ,niestety jest mozliwosc podejrzenia ich 12 dni wstecz
-internet znow nie ma z calego okresu rozliczeniowego wyszczegolnienia tylko do 12 dni wstecz
-rozmowy pokazuje bez limitu i i wyszczegolnienie do 12 dni wstecz(sumuje tu wszystko i z pakietu bez limitu do plusa i z pakietów wymiennych)
-wszystkie pokazuje aktywne pakiety bez limitu i internet a sumuje wszystko lacznie z pakietami wymiennymi i tez do 12 dni wstecz mozna zobaczyc
W momencie zainstalowania aplikacji mozna bylo podejrzec wszystko od 19 marca chociaz okres rozliczeniowy mam od 17 marca.Na dzien dzisiejszy mozna juz tylko podejrzec od dnia 26 marca.

5.Brak odnosnika polaczen w roamingu.

6.Brak kafelka badz odnosnika z iloscia wyslanych sms i mms.


To by bylo chyba na tyle.Prosze przekazac programistom moje spostrzeżenia.
Załączniki
plusik.PNG
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2015, o 12:01 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów. Nie pisz post pod postem - korzystaj z możliwości jego edycji
ODPOWIEDZ