polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: asandrzej »

Witam
W dniu dzisiejszym dla kilkudziesięciu tysięcy Klientów Polkomtela bank prowadzący rachunek bankowy Plusa pobrał środki za faktury z sierpnia i września 2014. W moim przypadku prawie 600zł nienależnie. Co na to Plus?
Czy jest to normalne że narusza się prawo bankowe, kodeks cywilny, ustawę o ochronie danych osobowych oraz RŚUT? Jakie konsekwencje ze strony Plusa będzie miał bank? Jakie bonusy otrzyma Klient od Plusa? Dla mnie jasne jest iż Klient powinien otrzymać rabat 100% na bieżący abonament. Jak zachowa się Plus? 10 minut do Plusa? Obym tylko nie zawyżył :)

Zachęcam do składania reklamacji z żądaniem obniżenia opłaty abonamentowej o 100% za bieżący cykl rozliczeniowy.
Ostatnio zmieniony 9 paź 2014, o 18:31 przez asandrzej, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: Krzysiek_Plus »

asandrzej, problem wynika z błędu systemu bankowego na który nie mamy wpływu.

Zwrot ewentualnie pobranej kwoty nastąpi do 10/10/2014.

Przepraszamy za problemy. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: mikiasa »

Krzysiek_Plus pisze:asandrzej
"Zwrot ewentualnie pobranej kwoty"
Hmm, "ewentualnie" ja tego zdania nie zrozumiałem :/
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: Krzysiek_Plus »

mikiasa, otrzymaliśmy informacje, że bank do końca dnia (10.10.2014 r.) dokona zwrotu błędnie pobranych środków na konto.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: asandrzej »

Krzysiek_Plus to mało istotne kiedy odda bank. Sytuacja niedopuszczalna. Na zachodzie bank i plus nie istniałby po takim incydencie. Plus? Plus jest Klientem banku. To Klient żąda i stawia warunki. Nie macie wpływu? Zygmunt potrzebował na dzisiaj 50 baniek i odda jutro?

EDIT:
Mało tego... w żadnym dokumencie nie wyrażałem zgody na dowolne przetwarzanie danych o moich płatnościach do celów innych niż pobranie jednorazowo kwoty płatności. A gdybym dzisiaj miał ugodę z komornikiem na spłatę zadłużenia pod rygorem utraty domu? Miałem odłożone 600 zł, które za sprawą banku przejął Polkomtel? Bezprawnie!!! Co na to sąd?

Krzysiek_Plus jaki bonus proponuje operator sam z siebie? Logo plusa? Zasięg? Dobre imię? Możliwość zwrotu pieniędzy?
Ostatnio zmieniony 9 paź 2014, o 18:22 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów. Nie pisz post pod postem - korzystaj z możliwości jego edycji
TeO
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 lut 2014, o 20:10

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: TeO »

Mnie też została pobrana "EWENTUALNA" kwota za dwa miesiące abonamentu,a miałem dzisiaj zapłacić ważny rachunek, miałem odłożoną kase na koncie i niestety musiałem pożyczyć pieniądze.
TO JEST CZYSTE ZŁODZIEJSTWO, A NIE ŻADNA POMYŁKA...
Rezygnuje z polecenia zapłaty!!!
Żądam rekompensaty i nie zadowoli mnie przysłowiowe "10 minut do Plusa"!!!
mta
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 sie 2014, o 21:36

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: mta »

Również mnie to spotkało, a dodam że korzystam z limitu w koncie - bank nalicza odsetki od salda ujemnego w stosunku dziennym. Pobranie nienależnych środków w moim przypadku spowoduje konieczność zapłaty odsetek za tę kwotę. Rozumiem, że błędy się zdarzają ale uważam, że w takim wypadku należy się klientom rekompensata.
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: asandrzej »

orżnęli nas i liczą na wyciszenie sprawy... 10 minut ale do plusa! wymienne na 5 minut do innych lub 2 do pleja :)
marcn
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 9 paź 2013, o 15:41

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: marcn »

asandrzej pisze:Krzysiek_Plus to mało istotne kiedy odda bank. Sytuacja niedopuszczalna. Na zachodzie bank i plus nie istniałby po takim incydencie.
Uhm. Na zachodzie od razu zaoraliby bank i operatora, a po tygodniu zostałyby już tylko rosnące na miejscu ich siedzib kwiatki, jasne.
Wyjedź kiedyś na ten twój mityczny zachód lub chociaż trochę poczytaj. Błędy zdarzają się wszędzie, a o takich przekrętach, jakie tam czasem odchodzą, możemy tylko "pomarzyć".
A gdybym dzisiaj miał ugodę z komornikiem na spłatę zadłużenia pod rygorem utraty domu? Miałem odłożone 600 zł, które za sprawą banku przejął Polkomtel? Bezprawnie!!! Co na to sąd?
Zapytaj sądu. Wnieś sprawę, udokumentuj swoje rzeczywiste straty i domagaj się odszkodowania.
Krzysiek_Plus jaki bonus proponuje operator sam z siebie? Logo plusa? Zasięg? Dobre imię? Możliwość zwrotu pieniędzy?
Mnie tam zwisa i powiewa, co sobie jeden z drugim obrażony klient będzie negocjował z operatorem - możesz i wywalczyć sobie dożywotni darmowy abonament, wspomagany dowolnie wybranym telefonem co roku, niech ci idzie na zdrowie.

A teraz instrukcja dla nie-pieniaczy: po odkryciu tego niewiarygodnego przekrętu należy wziąć telefon w dłoń i zadzwonić do swojego banku, w celu odwołania zrealizowanego polecenia zapłaty. Zgodnie z prawem bankowym, rachunek powinien zostać natychmiast uznany pobraną kwotą.

I tyle. Krótko i bezproblemowo. Oczywiście później można zadzwonić do operatora, żeby pokrył stratę, czyli oddał minuty stracone na połączenie z bankiem. Pieniacze mogą żądać helikoptera i weekendu w posiadłości Hefnera, czy co tam wymyślą.
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: amaryl556 »

Polecenie zapłaty? Nigdy
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: HaPe »

Zgodnie z ustawą Prawo Bankowe macie prawo zgłosić sprzeciw do banku w przypadku, gdy zostanie pobrana każda z należności poprzez polecenie zapłaty, nawet ta słuszna.
olenka_u
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2013, o 21:20

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: olenka_u »

Też dostałam prawie zawału widząc swoje konto dzisiejszego ranka.
Niestety Plus nie odbiera telefonów , bo po co. Mam telefon w abonamencie
ponad 10 lat i jeszcze próbują nas okradać.
Uważam, że my zaufaliśmy firmie dając polecenie zapłaty. Teraz czekamy jak firma zrekompensuje nam
nerwy. odsetki oraz utratę zaufania. Proponuję sprawdzić historie konta wstecz kto wie moze juz cos takiego miało miejsce. A to, że zamiast posadzić wszystkich pracowników aby wyjaśniali zaistniałą sytuację nie odbierają telefonów denerwuje jeszcze bardziej i powoduje , że jeszcze mniej ufamy firmie.
Dostajemy cała masę bzdurnych sms , może warto byłoby wysłac sms z przeprosinami i informacją o zaistniałej sytuacji.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: HaPe »

olenka_u pisze:Też dostałam prawie zawału widząc swoje konto dzisiejszego ranka.
Niestety Plus nie odbiera telefonów , bo po co. Mam telefon w abonamencie
ponad 10 lat i jeszcze próbują nas okradać.
Uważam, że my zaufaliśmy firmie dając polecenie zapłaty. Teraz czekamy jak firma zrekompensuje nam
nerwy. odsetki oraz utratę zaufania. Proponuję sprawdzić historie konta wstecz kto wie moze juz cos takiego miało miejsce. A to, że zamiast posadzić wszystkich pracowników aby wyjaśniali zaistniałą sytuację nie odbierają telefonów denerwuje jeszcze bardziej i powoduje , że jeszcze mniej ufamy firmie.
Dostajemy cała masę bzdurnych sms , może warto byłoby wysłac sms z przeprosinami i informacją o zaistniałej sytuacji.
Zgłoś w banku sprzeciw dot. pobranych środków.
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: asandrzej »

Sprzeciw do banku nie rozwiązuje sprawy tego incydentu.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: polecenie zapłaty pobranie środków kilka razy.

Post autor: HaPe »

Ale pomaga szybciej odzyskać należność.
Zablokowany