bład sieci-nie mozna zadzwonić bo po 2 s rozmowa konczy sie

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mags
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 sie 2009, o 15:00

bład sieci-nie mozna zadzwonić bo po 2 s rozmowa konczy sie

Post autor: mags »

Witam!Mam ogromny problem.wysłałam córkę na kolonie.gdy dzwonie do niej po 2 sekundach rozłącza się nasza rozmowa i wyskakuje komunikat bład sieci.Tak juz od 2 dni.co robić?co powoduje to ze nie mozemy porozmawiać??Zaznaczam ze córka jest w dużym miescie-kołobrzegu.pomocy!piszcie!
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: bład sieci-nie mozna zadzwonić bo po 2 s rozmowa konczy sie

Post autor: Garjusz »

Witam na PlusForum

Jeżeli córka ma simplusa i jest to dopiero kupiona karta lub nowy telefon
to niech wpisze w telefonie

*101*11*99#


i potwierdzić naciskając przycisk zadzwoń.
Możesz wysłać jej to smsem

Nowsze telefony nie maja możliwości wyświetlania kosztów i trzeba to wyłączyć.

Napisz czy zadziałało
mags
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 sie 2009, o 15:00

Re: bład sieci-nie mozna zadzwonić bo po 2 s rozmowa konczy sie

Post autor: mags »

Niestety córka nie ma nowej karty ani nowego tel:(Ma równiez zablokowane konto.Nie moze wykonywać połączen ani wysyłać smsów.Ja sama do niej pisze i chyba do niej smsy dochodza gdyz otrzymuje raporty.niestety z telefowniem powtarza sie sytuacja.Po 2 sekundach rozmowa jest przerwana i wyskakuje bład sieci.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: bład sieci-nie mozna zadzwonić bo po 2 s rozmowa konczy sie

Post autor: mariusz9a »

Coś mi się wydaje że uszkodzona jest karta SIM (o ile to nie wina samego telefonu). Trzeba by pójść do salonu i wymienić kartę SIM. Pewnie córka nie bardzo może to zrobić skoro jest na wyjeździe. Jedyna rada to tymczasowo niech kupi starter Simplusa lub 36i6 za 9zł w jakimś kiosku/sklepie a po powrocie wymieni się kartę SIM.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Re: bład sieci-nie mozna zadzwonić bo po 2 s rozmowa konczy sie

Post autor: BUCiu »

mags pisze:Ma równiez zablokowane konto.Nie moze wykonywać połączen ani wysyłać smsów.
Hmn... proponuję doładować konto, nawet za 5 PLN, tak żeby odblokować połączenia wychodzące, powinno pomóc.

Wiem, że może się wydawać to dziwne i nie ma na to jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia ale spotkałem się już z taką sytuacją jak opisujesz czyli były zablokowane połączenia wychodzące bo nie było kasy na koncie lub minął termin doładowania i nie można było wykonywać połączeń przychodzących na ten nr mimo, że powinno się takowe dać zrealizować. Doładowanie konta odblokowujące możliwość wykonywania połączeń pomagało. Najciekawsze było to, że nie było na taką sytuację jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: bład sieci-nie mozna zadzwonić bo po 2 s rozmowa konczy sie

Post autor: vod »

mags pisze:Witam!Mam ogromny problem.wysłałam córkę na kolonie.gdy dzwonie do niej po 2 sekundach rozłącza się nasza rozmowa i wyskakuje komunikat bład sieci.Tak juz od 2 dni.co robić?co powoduje to ze nie mozemy porozmawiać??Zaznaczam ze córka jest w dużym miescie-kołobrzegu.pomocy!piszcie!
Może to być zwykłe przeciążenie sieci w danym momencie, w którym się akurat kontaktujecie(lecz to raczej mało prawdopodobne),proponuje aby córka zrobiła twardy restart telefonu tzn.na włączonym aparacie niech wyciągnie z niego baterie i uruchomi ponownie.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
ODPOWIEDZ