Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: sedzia20 »

Uszczypliwość nietrafiona - napisałem, że czytali w trakcie zdalnego wsparcia :)
Technicy nie skontaktują się póki nie dostaną ode mnie numeru zlecenia, w zależności od informacji zwrotnej z Polkomtela - jeśli będzie że w Plusie jest okey. To napisałem.
Jakie problemy z czytaniem ze zrozumieniem występują na tymże forum :roll:
hugo5
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 22:19

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: hugo5 »

Sprawdziłem i usługi się poprawnie aktywują na nowym numerze. Poza tym jakby to była ogólna przypadłość to byłby tutaj zalew zgłoszeń.

Dokładnie jak piszą, operator tylko forwarduje wiadomosci weryfikacyjne w dwie strony. I wiecej nie sprawdzi. To nie on je odbiera a potem na ich podstawie wyzwala logikę, odsyła do terminala i widzi czy terminal zglasza się po https z tymi danymi a jeśli nie to dlaczego. Zatem czy technik apple zweryfikował , że wiadomosci weryfikacyjne otrzymali od swojego posrednika do którego wyslal je operator, czy sprawdzili co dalej się stało z tym smsem w ich systemach aktywacyjnych. Łącząc się do terminala jak to nazywasz czy wskazał dowody ze wiadomosci zwrotna nie dotarła? Poza tym nikt od operatora nie udzieli odpowiedzi jakieś osobie , choćby to był technik apple, na temat billingu numeru, którego nie jest właścicielem, bądźmy poważni.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: sedzia20 »

Świetnie, że Tobie działa - oby jak najdłużej! Mnie już cierpliwość się skończyła, nawet nie czekam na rozwiązanie zgłoszenia - przed chwilą złożyłem wniosek MNP.
Tak więc nie będzie trzeba za mną tęsknić xD
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: mariusz9a »

sedzia20 pisze: 16 lut 2024, o 16:04 Jakie problemy z czytaniem ze zrozumieniem występują na tymże forum
Że niby co? :roll: Ty chyba sam nie wiesz co piszesz... Albo masz problem z przekazaniem tego co chcesz powiedzieć... Także nie mam pytań :-]
Może dlatego pracownicy BOK Cię nie rozumieją? Może pomoc z Apple też nie kuma o co Co chodzi? :roll: Pewnie dlatego problem wisi nieroziązany...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: sedzia20 »

mariusz9a pisze: 17 lut 2024, o 23:16
sedzia20 pisze: 16 lut 2024, o 16:04 Jakie problemy z czytaniem ze zrozumieniem występują na tymże forum
Że niby co? :roll: Ty chyba sam nie wiesz co piszesz... Albo masz problem z przekazaniem tego co chcesz powiedzieć... Także nie mam pytań :-]
Może dlatego pracownicy BOK Cię nie rozumieją? Może pomoc z Apple też nie kuma o co Co chodzi? :roll: Pewnie dlatego problem wisi nieroziązany...
Załączniki
:)
:)
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: sedzia20 »

hugo5 pisze: 16 lut 2024, o 19:18 Sprawdziłem i usługi się poprawnie aktywują na nowym numerze.
Do czasu aktywności numeru w Plusie cały czas się kręciło kółeczko - nieudana aktywacja.
O północy numer w Orange, aktywacja trwała 3 sekundy - na tym samym iP12 ;)
Cóż, wniosek nasuwa się sam - NIGDY więcej +GSM!
Paffciq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2023, o 13:17

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Paffciq »

ja znów nie mogę wysyłać sms z iMessage :(
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-03-09 o 12.06.31-kopia.jpeg
Zrzut ekranu 2024-03-09 o 12.07.16-kopia 2.jpeg
Paffciq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2023, o 13:17

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Paffciq »

i to, a chce czasami odpowiadać z laptopa (MacBook) to nie mogę
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-03-09 o 12.02.19-kopia 2.jpeg
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Basia_Plus »

Paffciq,

sprawdź pocztę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ