Płatność mobilna Google Play

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Gracjan.k
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 sty 2015, o 20:40

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Gracjan.k »

Chętnie wysłucham propozycje rozwiązania problemu.
Cichy!
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2014, o 13:44

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Cichy! »

Spróbuj tak. Wejdź do aplikacji, znajdź Sklep Google Play. Wyczyść dane, odinstaluj aktualizacje, wymus zatrzymanie. Wył i zał telefon. Wejdź do sklepu powinien poprosić Cię o podanie ponownie danych do zalogowania
Gracjan.k
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2015, o 20:40

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Gracjan.k »

Chętnie skorzystam z pomocy
Gracjan.k
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2015, o 20:40

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Gracjan.k »

Teraz spróbowałem tak jak napisałeś i nic się nie zmieniło. Poprosiło mnie o email i hasło. Nadal nie mogę płacić operatorem
Cichy!
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2014, o 13:44

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Cichy! »

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to spróbować utworzyć nowe konto, jeśli nie jest to problemem. Jeśli to nie pomoże to zostaje chyba kontakt z biurem obsługi klienta. Mam pytanie czy posiadasz abonament na ten nr telefonu, bo to jest funkcja przeznaczona właśnie dla klientów abonamentowych
Gracjan.k
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2015, o 20:40

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Gracjan.k »

Tak mam abonament już ko. rok. Kiedyś miałem tą opcję ale z niej nie korzystałam. Znikła mi ona po naprawienaprawie telefonu. Teraz chcialem kupić coś w grze w której mam zapis na google.
Cichy!
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2014, o 13:44

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Cichy! »

To zrobienie nowego konta na Google nie wchodzi w grę. Mi osobiście nic więcej do głowy nie przychodzi. Może jutro wypowie się ktoś z Plusa.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Magda_Plus »

Cichy! czy wykonałeś wszystko zgodnie ze screenami jakie znajdują się na stronie http://www.plus.pl/uslugi/platnosci-google-play?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kukx
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2015, o 13:30

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: kukx »

Witam!
Mam ten sam problem. Najpierw sprawdziłem na plus on-line czy mam aktywną usługę - zielona kropeczka znaczy, że mam więc ustawiłem sobie limit i w telefonie przeszedłem do wyboru sposobu płatności w sklepie google. Niestety po pokazaniu się okienka o weryfikacji wyświetlił się komunikat, że mam nieaktywną usługę i żebym skontaktował sie z biurem obsługi. Kiedy spróbowałem ponownie w ogóle nie było opcji wyboru płatności przez plusa - zniknęła. Pogooglowałem i znalazłem to forum. Zacząlem dzialać wedle instrukcji: kilkukrotnie usuwałem aktualizacje google play, czyścilem cache, wymuszałem zatrzymanie aplikacji, usuwałem nawet konto google z telefonu, po tej operacji mogłem zalogować się ponownie do sklepu co jednak nic nie dało i płatność przez plusa nadal nie była widoczna. Zadzwoniłem do konsultanta, który sprawdził czy na pewno mam aktywną usługę google play i gdy to potwierdził poradził mi zalogować się do sklepu za pomącą adresu e-mail (sic!) co przecież jest oczywiste więc specjalnie mi to nie pomogło, powiedział też, że jak mi się nie uda to żebym próbował przywrócić ustawienia fabryczne telefonu (!) Nie zamierzam tego robić bo uważam, że nic to nie da tylko będzie trzeba ustawiać wszystko od nowa w telefonie. Założyłem więc nowe konto google, zalogowałem się do sklepu i oto proszę funkcja płatność przez plusa znów aktywna. Wybrałem ją i znów nie powiodła się weryfikacja... Skończyły mi się pomysly i cierpliwość, czy komuś udało się uporać z tym irytującym problemem?

Pozdrawiam
Cichy!
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2014, o 13:44

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Cichy! »

Robiłem dokładnie to samo!! Mi pomogło jednak usunięcie aktualizacji i chyba wymuszenie zatrzymania aplikacji. Za drugim razem po ponownym zalogowaniu się przeszedłem weryfikację i usługa działa jak należy. Trochę to było irytujące bo przy błędnym zweryfikowaniu znikala opcja ponownej weryfikacji. Twardy reset fona to już chyba ostateczność
Aha.. po wyczyszczeniu wszystkiego kliknąłem jeszcze w aplikacji Google Play na ”Wyłacz“! Dopiero wtedy ponowne uruchomienie fona i logowanie się do sklepu
Crossnix
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 20:48

Problem z płatnością w Google Play

Post autor: Crossnix »

Witam. Chciałbym skorzystać z możliwości kupna aplikacji poprzez Płatność z Plusem w Google Play. Niestety jednak podczas próby zakupu, utykam na punkcie nr.8 Weryfikacja konta się nie udaje. Pokazuje się stosowny komunikat aby spróbować później. Jak na to zaradzić? Pozdrawiam :) A i w plus online funkcja jest u mnie włączona.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, o 17:17 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków / ten sam temat.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Krzysiek_Plus »

Crossnix, ewentualne podpowiedzi w poprzednich postach tego wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zeft
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2015, o 11:43

Google play- problem z platnoscia.

Post autor: Zeft »

Dzień dobry. Mam problem z płatnością w Google Play przez siec plusa. Miałem wcześniej inne konto Google na którym nie było problemów z płatnościami. Teraz gdy skasowałem te konto i zrobiłem nowe pojawił się problem. Problem pojawia się podczas weryfikacji konta kiedy jest wysyłany SMS do operatora komórkowego. Niestety wyskakuje komunikat ze jest problem z weryfikacji i żeby spróbować później. Czy da się to jakoś naprawić?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Magda_Plus »

Zeft korzystaj z opcji WYSZUKAJ za nim założysz nowy wątek.

Zapoznaj się z tym wątkiem proszę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Karol86

Re: Płatność mobilna Google PLay

Post autor: Karol86 »

Witam,
dokładnie ten sam problem u mnie... LG swift L7 II, no ale to nie ma tutaj nic do rzeczy bo problem jest po waszej stronie chyba?
Jest jakakolwiek szansa na usunięcie tego błędu?
Z mojej strony wykonałem wszystkie ww. kroki i dalej nic - utykam w punkcie wysyłania weryfikacyjnego sms'a, a następnie na tym, że wystąpił błąd i mam spróbować kiedy indziej. Na telefonie dziewczyny też nie działa (jakaś xperia).
Jakieś podpowiedzi? Co teraz? Czy będę mógł robić zakupy w Google Play?
ODPOWIEDZ