Wymiana karty SIM

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
trzciona
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 lis 2014, o 19:26

Wymiana karty SIM

Post autor: trzciona »

Witam,

Posiadam telefon w MIX Plusie z kartą sim standard,
i proszę o informację i odpowiedź czy w każdym salonie można wymienić kartę sim na nanosim.
Jeżeli nie to proszę o informację, w którym salonie takiej czynności mogę dokonać w okolicy Bytomia.
Dziś odwiedziłem salon w Bytomiu przy ulicy Strzelców Bytomskich 96 w centrum handlowym M1 i dowiedziałem się, że takiej usługi ten salon nie świadczy. Nikt też nie był mi stanie powiedzieć gdzie mogę w pobliżu taką kartę sim wymienić.
W takim razie pytanie - jak salon może oferować telefon HTC desire 610 który posiada wejście na kartę nanosim nie posiadając takich kart?
Proszę o informację gdzie w takim razie możliwa jest wymiana takiej karty w okolicach Bytomia.
Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, o 09:50 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tematu wątku z "Wymiana karty SIM na NANOSIM" na "Wymiana karty SIM".
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: mikiasa »

ul. Gliwicka 10, Bytom
tel: (32) 281 14 09 , fax:(32) 386 06 67

lub

ul. Warszawska 1, Katowice
tel: (32) 797 29 20

Zadzwoń i zapytaj czy mają zanim pojedziesz. W tym Katowickim powinny być, bo to salon Plusa.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Magda_Plus »

trzcina dzwoniłam do punktu w Bytomiu na ul. Strzelców Bytomskich 96 i można dokonać wymiany karty SIM na nano. Zatem jeśli chcesz to możesz tam się udać i dokonać wymiany. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
trzciona
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2014, o 19:26

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: trzciona »

W tym punkcie Panie nie rozróżniają kart simmicro sim od nanosim. Też dzwoniłem i powiedziano mi że tak, natomiast jak byłem osobiście okazało się że jednak nie można wymienić. Nie wiem o co chodzi, ale mam wrażenie że coś jest nie tak. Może Panie chciały się mnie pozbyć - być może to jakaś skomplikowana procedura. Byłem zapytać się czy mogę przejść z MIXA na abonoment. Przez 30 minut Pani opowiadała o możliwych opcjach. Już się zdecydowałem na jedną, jednak druga Pani powiedziała mi, że jednak nie mogę. Dla mnie to niezrozumiała sytuacja - mam MIxa i 8 doładowań do końca za 40 zł, chciałem abonament na 24 miesiące za 50 zł. Dowiedziałem się że Plus na tym traci. Dziwne wg mnie zyska 16 miesięcy w wyższej kwocie. Ale to moje zdanie. Dzwoniłem również do wielu punktów w okolicy. Cyba wczoraj mieli wolne bo nikt nie odbierał. Jedynie salon w Tarnowskich Górach przy ulicy Piastowskiej.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Joanna_Plus »

trzciona,

udało się dokonać wymiany karty? W przypadku konwersji do usług Plus Abonament, w trakcie trwania kontraktu Plus Mix, dostępne plany cenowe, uzależnione są od ilości pozostałych na koncie doładowań.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Szpak47
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2014, o 22:00

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Szpak47 »

Witam gdzie można i czy jest taka możliwość na terenie Jeleniej Góry wymiany kart micro SIM na nano SIM.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Szpak47,

wymiany karty na dowolny format można dokonać w każdej naszej placówce. Listę punktów znajdziesz na tej stronie: http://www.plus.pl/znajdz-salon.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Szpak47
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2014, o 22:00

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Szpak47 »

Dziękuję za odpowiedz a można podać jaka jest mniej więcej cena takiej usługi.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: sl@w_es »

@ „Szpak47”,

pytasz o wymianę karty w ofercie na kartę, Mix czy abonamencie (co wynika z opisu Twojego profilu)?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
agwalczak
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2014, o 02:07

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: agwalczak »

Dzień dobry,

ja również planuję dokonać wymiany w najbliższym czasie karty sim na nanosim. Chciałam się wcześniej dowiedzieć jaka jest cena takiej wymiany, czy trzeba się wcześniej umawiać na wymianę, a może wymieniają od ręki?

Pozdrawiam,
A.W. :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Joanna_Plus »

Szpak47,

cennik i szczegóły wymiany znajdziesz w naszym FAQ:

- dla Plus Abonament: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _faqid=220
- dla Plus na Kartę: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3138
- dla Plus Mix: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=1654

Witaj agwalczak,
agwalczak pisze:Chciałam się wcześniej dowiedzieć jaka jest cena takiej wymiany
Odpowiedź powyżej.
agwalczak pisze:czy trzeba się wcześniej umawiać na wymianę, a może wymieniają od ręki?
Nie trzeba. Jeżeli punkt posiada dane karty na stanie, to zlecenie wymiany dokonywane jest od ręki. Realizacja zaś odbywa się w kolejności zgłoszeń (zazwyczaj trwa to kilka minut).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
_weronika_
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2015, o 14:27

Starter w Plusie

Post autor: _weronika_ »

Witam. Posiadam starter w Plusie 36i6 - zwyczajna karta SIM. Nie jestem powiązana z salonem, funkcjonuje na zwykłym starterze. Moje pytanie brzmi; czy w ogóle jest taka możliwość wymiany takiej karty SIM na kartę nanoSim, zachowując ten sam numer?
Ostatnio zmieniony 9 lut 2015, o 11:30 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki – ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj _weronika_,

tak, numer jednak uprzednio należy zarejestrować. Informacje na ten temat znajdziesz w naszym FAQ. Szczegóły wymiany dostępne są zaś tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mkxd
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 1 maja 2015, o 00:11

Brak kart USIM w salonie

Post autor: mkxd »

Witam,
Zmieniłem ostatnio telefon na taki, który obsługuje tylko karty nanoSIM i posiada LTE, więc chciałem otrzymać kartę USIM. Niestety gdy moja mama była w salonie i pytała o tę kartę, to obsługa salonu powiedziała jej, że tych kart się już nie produkuje. A przecież LTE raczej nie będzie działać na karcie nanoSIM? Numer znajduje się Plus Mixie, ale telefon był kupiony poza operatorem.
Pozdrawiam

Edit: Chodzi o punkt w miejscowości Mogilno, ul. Władysława Jagiełły 1.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2015, o 11:32 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki – ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM na NANOSIM

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj mkxd,
mkxd pisze:tych kart się już nie produkuje.
Nie jest to prawdą. Jeżeli dany punkt, nie posiada aktualnie tych kart na stanie - powinien je zamówić.

Do korzystania z technologi LTE, muszą być oczywiście spełnione również inne warunki. Pisałam o tym np. tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=16735.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ