Rozmowy i SMSy -> Rozmowy i SMSy + 0.5 GB

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Rozmowy i SMSy -> Rozmowy i SMSy + 0.5 GB

Post autor: Pugilares »

Mam Rozmowy i SMSy bez limitu. Do niedawna miałem zwykły telefon i bardzo mi ta taryfa pasowała - nie korzystałem z transmisji danych.
Od niedawna mam smartfona z LTE i włączyłem sobie pakiet 0,5 GB za 7 zł. Nie wiem dlaczego przez e-bok nie było wyboru i możliwości włączenia pakietu 1 GB. Ale nie o to chodzi.
Rozważam przejście z Rozmowy i SMSy bez limitu na Rozmowy i SMSy bez limitu + 0,5 GB. Jak to zrobić, żeby nie stracić?
1. Czekam do końca obecnego okresu i przed samym końcem wyłączam Rozmowy i SMSy bez limitu, włączam Rozmowy i SMSy bez Limitu + 0,5 GB i gitara. Ale czy nie stracę wtedy przypadkiem pozostałych MB z włączonego pakietu 0,5, który włączyłem gdzieś w przypadkowym dniu okresu?
2. Od razu wyłączam Rozmowy i SMSy bez limitu, włączam Rozmowy i SMSy bez Limitu + 0,5 GB. Tracę kasę za niewykorzystany okres Rozmów i SMSów bez Limitu? Co z pakietem j.w.?
Jednym słowem, jak najkorzystniej przejść na Rozmowy i SMSy bez limitu + 0,5 GB i żeby jeszcze nie stracić MB w dodatkowym pakiecie oraz mieć później możliwość włączenia takiego pakietu w razie potrzeby?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rozmowy i SMSy -> Rozmowy i SMSy + 0.5 GB

Post autor: Joanna_Plus »

Pugilares,

na jednym koncie w jednym czasie może być aktywny tylko jeden pakiet internetowy. Tym samym jeżeli aktualnie aktywny jest 500 MB, to nie ma możliwości włączenia promocji Rozmowy i SMS bez limitu ze wszystkimi sieciami komórkowymi + pakiet 0,5 GB :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Rozmowy i SMSy -> Rozmowy i SMSy + 0.5 GB

Post autor: Pugilares »

A więc w tym przypadku nie da się przejść na Rozmowy i SMSy bez limitu + 0,5 GB w taki sposób, żeby czegoś nie stracić. Najmniej stratny sposób to chyba taki.
1. Poczekać aż pakiet 0,5 GB się wyczerpie lub straci ważność.
2. Od tego momentu czekać na zakończenie okresu 30 dni o ostatniego odnowienia Rozmowy i SMSy bez limitu.
3. Tuż przed końcem wyłączyć Rozmowy i SMSy bez limitu i włączyć Rozmowy i SMSy + 0,5 GB.
Wadą tego rozwiązania jest brak łączności internetowej w okresie od zakończenia pakietu, to zakończenia Rozmowy i SMSy bez limitu. Przy wyjątkowo niekorzystnym splocie okoliczności to może być nawet 29 dni.

Edycja:

Jeszcze jeden detal. W regulaminie promocji czytam m.in. :
"Abonent może mieć na koncie aktywny tylko jeden Pakiet internetowy. Jeśli w ciągu 720 godzin od daty aktywacji Pakietu, Abonent wykorzysta cały transfer danych i będzie chciał przywrócić pełną prędkość transmisji danych na swoim koncie, może wyłączyć Pakiet internetowy zgodnie z pkt 20 i włączyć nowy zgodnie z pkt 7."

Czy dobrze zgaduję, że w momencie wyczerpania pakietu pojawi się tzw. "lejek", czyli przepustowość zostanie zmniejszona do 16 Kbit/sek.?
Według jakiej stawki naliczane są opłaty za dane przesłane po włączeniu "lejka" - czy przypadkiem nie wyjdzie mi drożej przesłać parę KB przez "lejka" niż cały pakiet 500 MB? A może dane w przesyłane przez "lejek" są bezpłatne?
Ostatnio zmieniony 10 lut 2015, o 15:05 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rozmowy i SMSy -> Rozmowy i SMSy + 0.5 GB

Post autor: Joanna_Plus »

Pugilares,
Pugilares pisze:2. Od tego momentu czekać na zakończenie okresu 30 dni o ostatniego odnowienia Rozmowy i SMSy bez limitu.
Pamiętaj proszę, że promocja jest cykliczna i jeżeli będą środki na koncie numeru i zachowana ważność, to odnowi się ona automatycznie.

Jakie są terminy ważności promocji, które posiadasz aktualnie włączone? Ile jednostek pozostało w pakiecie internetowym?
Pugilares pisze:Czy dobrze zgaduję, że w momencie wyczerpania pakietu pojawi się tzw. "lejek", czyli przepustowość zostanie zmniejszona do 16 Kbit/sek.? Według jakiej stawki naliczane są opłaty za dane przesłane po włączeniu "lejka" - czy przypadkiem nie wyjdzie mi drożej przesłać parę KB przez "lejka" niż cały pakiet 500 MB? A może dane w przesyłane przez "lejek" są bezpłatne?
16. Po przekroczeniu jednostek dostępnych w ramach Pakietu internetowego w danym Okresie Ważności Promocji, prędkość transmisji danych zostanie ograniczona i nie będzie wyższa niż 32 kb/s. Abonent nie zostanie obciążony dodatkową opłatą za transmisję danych. Abonent zostanie poinformowany o zmianie parametrów transmisji danych za pomocą wiadomości SMS.
Te połączenia są nadal w ramach wykupionego pakietu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ