Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Pinocino »

patryk7588 pisze:Nie urywa, ale jak to agregacja działa sporadycznie?

Sporadycznie to znaczy czasami jest ten plusik przy zasięgu . Nie wiem dlaczego tak się dzieje ,ale problem się pogłębia z zasięgiem. Kupiłem kartę Play i śmiga jak ta lala . To znaczy mi wystarczy 21-27 Mb/s to praktycznie stała prędkość. A nadajnik jest o wiele dalej.To wynik Plusa o godz. 23. Obrazek
buczo
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 5 lut 2017, o 10:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: buczo »

Witam,

Mam problem z LTE DWR-966 mianowicie prędkość pobierania jest w opłakanym stanie 1 do 3 mb/s (Rzeszów ul. Nowosądecka, wcześniej mieszkałem w Lublinie i miałem pobieranie do 60mb/s ! POMOCY ! :-(

moje pomiary:

RSSI -78 dBm
RSCP 0 dBm
RSRP -104 dBm
SINR 4 dBm
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 1pietrek1 »

Taki internet. Widocznie zapchana stacja bazowa. Parametry sygnału niezbyt dobre.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Rockingv8, niestety po numerze lokalizacji nie mogę Ci jednoznacznie potwierdzić, z którym nadajnikiem się łączysz.

Pinocino, jak już wyjaśnialiśmy, różne prędkości wynikają ze zmiennego obciążenia sieci, a w Twojej lokalizacji jest ono duże.

buczo, w swojej lokalizacji masz bardzo słaby parametr RSRP określający moc sygnału. Czy korzystasz z anteny zewnętrznej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
buczo
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 5 lut 2017, o 10:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: buczo »

Antena zewnętrzna routera DWR-966. Nie jest to antena poza budynkiem. Ile mógłbym zyskać mocy zasięgu z anteną zewnętrzną czy ktoś to może sprawdzić??? Ile taka antena zewnętrzna kosztuje ??? Czy do takiej anteny potrzeba inny router jeśli tak ile kosztuje ??
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pinocino, znikające LTE+ oznacza utratę sygnału w częstotliwości LTE1800 i najprawdopodobniej przejście na samo pasmo LTE800. Sugeruje spróbować zmienić ustawienie anteny zewnętrznej.

Dodamy, że kilka dni temu dodaliśmy LTE1800 na BT44450 Stare Juchy, a więc możesz również spróbować skierować antenę zewnętrzną w tą stronę.
buczo pisze:Ile mógłbym zyskać mocy zasięgu z anteną zewnętrzną czy ktoś to może sprawdzić???
Trudno powiedzieć, kwestia przetestowania już po montażu anteny zewnętrznej.
buczo pisze:Ile taka antena zewnętrzna kosztuje ???
Wątek na ten temat: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=15407
Mimo to na początku spróbuj przestawić sam router bliżej okna (np.: na parapet) i sprawdzić, czy jest jakaś poprawa w poziome sygnału, jak i uzyskiwanych prędkościach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
buczo
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 5 lut 2017, o 10:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: buczo »

Niestety na parapecie już router stoi i innego lepszego miejsca nie znalazłem, czy jest możliwość wypożyczenia anteny ? Czy wiadomo coś o rozbudowie nadajników w mojej okolicy? LOCATION: Rzeszów Nowosądecka
muzzykm
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:44

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: muzzykm »

Witam:

Nadajnik ID 33889 Kłecko ul. Targowa.
Pytanie kiedy zamierzacie coś poprawić w zakresie LTE w tej lokalizacji. Rano jeszcze prędkości wyglądają w miarę dobrze natomiast po południami od roku prędkości to porażka 0,5Mb 1 MB. Tak ma wyglądać LTE?. Konkurencja w regionie po tym względem wygląda rewelacyjnie i to niezależnie od pory dnia. Pytam ponieważ kończy mi się umowa na internet i w związku z tym jeśli to tak ma nadal ma tak wyglądać po prostu z niej rezygnuję.

Proszę o pilną odpowiedź.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

buczo, nie oferujemy sprzętu do wypożyczenia. Takie testy można robić we własnym zakresie.
buczo pisze:Czy wiadomo coś o rozbudowie nadajników w mojej okolicy?
Najbliżej będzie modernizowana stacja BT24230 (przy aleji Batalionów Chłopskich), na której w marcu jest planowane dodanie U900.

muzzykm, BT33889 posiada GSM, U900, U2100 i LTE1800. W najbliższym czasie nie planów na dołożenie kolejnych pasm lub budowę nowych stacji w okolicy. Podaj proszę parametry sygnału oraz wynik testu prędkości. Czy korzystasz z anteny zewnętrznej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
muzzykm
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:44

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: muzzykm »

Daniel_Plus pisze:muzzykm, BT33889 posiada GSM, U900, U2100 i LTE1800. W najbliższym czasie nie planów na dołożenie kolejnych pasm lub budowę nowych stacji w okolicy. Podaj proszę parametry sygnału oraz wynik testu prędkości. Czy korzystasz z anteny zewnętrznej?
Dziekuję za szybką odpowiedź;

Nie korzystam z anteny zewnętrznej- mieszkam 100 metrów od nadajnika. Gdy podpisywałem umowę prędkości LTE były wewnątrz mojego domu niezależnie od pory dnia czy rano czy wieczorem. Teraz prędkości LTE są tylko rano po południu to już tragedia. Smutne bo byłem zainteresowany przedłużeniem umowy ale w obecnej sytuacji to nie ma sensu; tym bardziej; że konkurencja w mojej okolicy ma prędkośći LTE rzędu 50mb przez cały dzień- mam to sprawdzone.

Osobiście uważam - jeśli się sprzedaje produkt takiej ilości klientów; że Bts jest tak obciążony, i nie jest w stanie obsłużyć tej ilości klientów- powinno się dbać o jego rozbudowę.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 lut 2017, o 14:59 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edycja: poprawienie cytatu
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

muzzykm, uzyskiwane prędkości są zależne między innymi od ilości użytkowników, którzy w danym czasie transferują dane. Przy bliskim sąsiedztwie z nadajnikiem to właśnie głównie obciążenie sieci będzie się przekładać na uzyskiwane parametry. Posiadanie anteny zewnętrznej w tym wypadku nie poprawi wartości sygnału, ale często daje możliwość wyboru innej stacji poprzez jej odpowiednie ustawienie. To oczywiście musi być poparte testami. Sieć jest cały czas rozwijana, zwiększamy pojemność oraz są dodawane kolejne pasma. W Twojej okolicy zapewne też za jakiś czas będą prowadzone tego typu prace, ale dzisiaj takie precyzyjne plany nie są jeszcze znane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Witam, co dzieje się z bt33108 bo od wczoraj mam bardzo wolny internet, ostatnio tak działał jak nie było modernizacji a dzisiaj działa tak http://www.speedtest.net/my-result/6033259941
Ostatnio zmieniony 7 lut 2017, o 18:43 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana wątku, pytanie nie tyczy się planowane modernizacji.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

jawczak-24, nie realizujemy obecnie żadnych prac na tym BTS'ie. Ograniczenie prędkości może być spowodowane między innymi działaniem systemu FUP.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: jawczak-24 »

To FUP z 70Mb/s by mnie spowolnił do 1Mb/s
muzzykm
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:44

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: muzzykm »

Daniel_Plus pisze:muzzykm, uzyskiwane prędkości są zależne między innymi od ilości użytkowników, którzy w danym czasie transferują dane. Przy bliskim sąsiedztwie z nadajnikiem to właśnie głównie obciążenie sieci będzie się przekładać na uzyskiwane parametry. Posiadanie anteny zewnętrznej w tym wypadku nie poprawi wartości sygnału, ale często daje możliwość wyboru innej stacji poprzez jej odpowiednie ustawienie. To oczywiście musi być poparte testami. Sieć jest cały czas rozwijana, zwiększamy pojemność oraz są dodawane kolejne pasma. W Twojej okolicy zapewne też za jakiś czas będą prowadzone tego typu prace, ale dzisiaj takie precyzyjne plany nie są jeszcze znane.

Tak obecnie wygląda internet LTE w Plusie w mojej okolicy.
Szkoda bo swego czasu byliście najlepsi ale w tym momencie konkurencja niestety Wam uciekła.

pozdr
Załączniki
Screenshot_2017-02-07-17-30-10-486_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
Screenshot_2017-02-07-17-28-53-137_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
ODPOWIEDZ