Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pawel.kucharuk
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lis 2014, o 12:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: pawel.kucharuk »

Magda_Plus wiem, ze nie ma, zapytalem, czy bedzie? Pod 2601 okolo 2 tygodni temu Pani mnie poinformowala, ze za tydzien bedzie, bo jest przygotowywana. Dlatego po dwoch tygodniach pytam, czy w ogole bedzie dostepna, bo zaczynam watpic.


Sent from my iPhone using Tapatalk
--
Paweł Kucharuk
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

pawel.kucharuk pisze:Pod 2601 okolo 2 tygodni temu Pani mnie poinformowala, ze za tydzien bedzie, bo jest przygotowywana. Dlatego po dwoch tygodniach pytam, czy w ogole bedzie dostepna, bo zaczynam watpic.
Nie planujemy udostępnienia aplikacji do usługi "Wi-Fi calling"na telefony z innymi systemami operacyjnymi.
patryk7588 pisze:Po co druga aplikacja?
Z pierwszą nie mam problemów, ale druga nie chce się aktywować...
Faktycznie mamy dwie aplikacje do testowania dwóch rozwiązań.
Osoby posiadające pierwszą aplikację nie mają możliwości skorzystania z drugiej i odwrotnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: habish »

Plus rozszerza zakres testów usługi Wi-Fi Calling o nową aplikację przygotowaną przez firmę Ericsson razem z Taqua, a jednocześnie testuje Wi-Fi Calling natywne. Natywne Wi-Fi Calling jest rozwiązaniem, które nie wymaga instalowania aplikacji, ale konieczne jest specjalne oprogramowanie telefonu. Na polskim rynku pierwsze telefony z zainstalowaną obsługą Wi-Fi Calling pojawią się dopiero w przyszłym roku, dlatego już teraz Plus udostępnia klientom aplikację, która w pełni integruje się z podstawowymi funkcjami telefonu, doskonale zastępując natywne VoWi-Fi na większości dostępnych urządzeń. Natywne rozwiązanie Wi-Fi Calling zostało opracowane i wdrożone we współpracy z firmą Ericsson, która dostarczyła system IMS będący bazą dla świadczenia usług VoWiFi oraz VoLTE, oraz z producentem oprogramowania i sprzętu mobilnego Samsung Electronics, na którego sprzęcie testowano funkcje Wi-Fi Calling w wersji natywnej na smartfony.
Więcej info: http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1276



Ericsson o wdrożeniu Wi-Fi Calling w Plusie:
http://media.ericsson.pl/pr/304362/eric ... fi-calling



Aplikacje dla systemu android:
- Pierwsza wersja przygotowana przez Nokię: https://play.google.com/store/apps/deta ... allingplus
- Druga wersja przygotowana przez Ericssona: https://play.google.com/store/apps/deta ... call&hl=pl
Jeśli ktoś testował wcześniej pierwszą wersję aplikacji, nie ma możliwości testowania drugiej!
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: SACZI »

patryk7588 pisze:Plus rozszerza zakres testów usługi Wi-Fi Calling o nową aplikację przygotowaną przez firmę Ericsson razem z Taqua, a jednocześnie testuje Wi-Fi Calling natywne. Natywne Wi-Fi Calling jest rozwiązaniem, które nie wymaga instalowania aplikacji, ale konieczne jest specjalne oprogramowanie telefonu. Na polskim rynku pierwsze telefony z zainstalowaną obsługą Wi-Fi Calling pojawią się dopiero w przyszłym roku, dlatego już teraz Plus udostępnia klientom aplikację, która w pełni integruje się z podstawowymi funkcjami telefonu, doskonale zastępując natywne VoWi-Fi na większości dostępnych urządzeń. Natywne rozwiązanie Wi-Fi Calling zostało opracowane i wdrożone we współpracy z firmą Ericsson, która dostarczyła system IMS będący bazą dla świadczenia usług VoWiFi oraz VoLTE, oraz z producentem oprogramowania i sprzętu mobilnego Samsung Electronics, na którego sprzęcie testowano funkcje Wi-Fi Calling w wersji natywnej na smartfony.
Więcej info: http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1276



Ericsson o wdrożeniu Wi-Fi Calling w Plusie:
http://media.ericsson.pl/pr/304362/eric ... fi-calling



Aplikacje dla systemu android:
- Pierwsza wersja przygotowana przez Nokię: https://play.google.com/store/apps/deta ... allingplus
- Druga wersja przygotowana przez Ericssona: https://play.google.com/store/apps/deta ... call&hl=pl
Jeśli ktoś testował wcześniej pierwszą wersję aplikacji, nie ma możliwości testowania drugiej!
Przed chwilą się zapisałem do testów, ale czytając wątek nasunęła mi się właśnie taka sugestia, aby usunąć aplikację obsługującą WIFICall (powinna działać jako usługa, w tle).
W tym momencie nasuwa się pytanie, czy i jak szybko Plus zaktualizuje oprogramowanie telefonów do obsługi native WIFICalling ( w moim przypadku Xperia Z3Compact).
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

SACZI na tej stronie możesz zostawić swoje uwagi dotyczące WiFi calling: https://www.plus.pl/wificalling-uwagi
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: SACZI »

Oczywiście, że zostawię swoje uwagi, ale najpierw niech mnie zakwalifikują do testów.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

Zakończono testy usługi Wi-Fi Calling.

Zakończenie testów usługi Wi-Fi Calling w Plusie

Plus z sukcesem zakończył testy usługi Wi-Fi Calling. Przez dwa miesiące klienci Plusa testujący usługę mieli możliwość prowadzenia i odbierania rozmów w zasięgu każdej dostępnej sieci Wi-Fi.

Zakończony etap testów Wi-Fi Calling odbywał się w oparciu o rozwiązania aplikacyjne. Testerzy korzystali z dwóch aplikacji: „WiFi Calling+" stworzonej przez firmę Nokia Networks razem z Optimobile oraz „WiFi Calling" przygotowanej przez firmę Ericsson razem z Taqua.

W testach udział wzięło 10 tysięcy klientów sieci Plus. Jedynym warunkiem uczestnictwa w nich było korzystanie z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadanie smartfonu z systemem Android w wersji minimum 4.4 oraz samodzielne zgłoszenie się. Korzystanie z usługi Wi-Fi Calling w Plusie było całkowicie bezpłatne, a połączenia odbywały się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu. Testerzy mogli wykonywać rozmowy zarówno krajowe, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.

Obecnie trwa zbieranie informacji od osób biorących udział w testach. Ich dokładna analiza pozwoli na przygotowanie udoskonaleń technicznych oraz zaprojektowanie docelowej usługi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: habish »

Właśnie dostałem SMS od Plus:
29.12.2015 startuje II faza Wi-Fi Calling Test.
Możesz wziąć w niej udział rozpoczynając realizowanie połączeń przez już posiadaną aplikację.
Regulamin II fazy testu na plus.pl
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: sedzia20 »

Witam, również dostałem takiego sms-a i chciałbym zadzwonić z Polski do Niemiec (na komórkę i stacjonarny). Czy wykonując takie połączenia za pomocą swojego wifi w UPC, zapłacę dodatkową opłatę naliczaną do abonamentu mając taryfę 660min/660sms/3,3GB? Dodam, że nr osoby do której chcę zadzwonić jest w sieci niemieckiego operatora komórkowego (stary telefon, nie będący smartfonem).
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

sedzia20 jeśli posiadasz stosowną aplikację i jesteś uczestnikiem drugiej odsłony testu Wi-Fi calling to informacje odnośnie kwestii o jakie pytasz są dostępne są w punkcie 2 § 3 OPIS USŁUGI WI-FI CALLING-TEST II Regulaminu testu.

Za takowe połączenia nie zapłacisz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: SACZI »

Wczoraj zapisałem się do drugiej edycji testu.
Mam telefon spoza "oficjalnej listy" - czy to może być przyczyna odrzucenia zgłoszenia?
(do pierwszej edycji sie nie załapałem).
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Basia_Plus »

SACZI,
SACZI pisze:Wczoraj zapisałem się do drugiej edycji testu.
Czy otrzymałeś SMS-a potwierdzającego, że Twój numer został zakwalifikowany do testów?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: habish »

Czy jeśli wcześniej korzystałem z aplikacji od Nokii to teraz będę mógł skorzystać z aplikacji od Ericssona?
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: SACZI »

Basia_Plus pisze:SACZI,
SACZI pisze:Wczoraj zapisałem się do drugiej edycji testu.
Czy otrzymałeś SMS-a potwierdzającego, że Twój numer został zakwalifikowany do testów?
Nie, nie dostałem żadnego sms'a.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: sedzia20 »

Magda_Plus pisze:sedzia20 jeśli posiadasz stosowną aplikację i jesteś uczestnikiem drugiej odsłony testu Wi-Fi calling to informacje odnośnie kwestii o jakie pytasz są dostępne są w punkcie 2 § 3 OPIS USŁUGI WI-FI CALLING-TEST II Regulaminu testu.

Za takowe połączenia nie zapłacisz.
Dzięki za info.
ODPOWIEDZ