Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rudi0018
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 lip 2016, o 18:12

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: rudi0018 »

Witam, i jak z tymi rozmowami przez wifi w plusie na iPhone? Mam ios 17 i nie działa, niby suwak przesunięty, ale nie działa i jak nie mam zasięgu dalej nie mogę dzwonić.
hugo5
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 22:19

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: hugo5 »

Musisz najpierw aktywować uslugę, zgodnie z informacjami na stronie https://www.plus.pl/wificalling

"
W przypadku ofert abonamentowych aktywację usługi Wi-Fi Calling+ można zlecić:

wysyłając SMSa na numer 2601 w treści wpisując WlaczVoWiFi
dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta pod numer +48 601102601 (z dowolnego telefonu)
W przypadku ofert na kartę:

wpisując krótki kod *101*11*1327# i naciskając zieloną słuchawkę
"

Jeśli to jest wykonane to pamiętaj jak jest napisane na stronie powyżej
"
Urządzenia z systemem iOS w pierwszej kolejności korzystają z sieci mobilnej jeśli jest ona dostępna do realizacji połączeń głosowych i wysyłania wiadomości SMS, nawet jeśli telefon podłączony jest do sieci Wi-Fi. Dopiero w sytuacji słabszego sygnału sieci komórkowej, braku zasięgu lub w trybie samolotowym telefon będzie preferował połączenie przez sieć Wi-Fi. W takiej sytuacji pojawi się wtedy informacja: „Wi-Fi Plus” w górnym panelu informacyjnym telefonu na pasku statusu. Podczas połączenia telefonicznego, wysyłania wiadomości SMS musi być widoczny wyżej wspomniany znacznik „Wi-Fi Plus” – wtedy mamy pewność, że rozmowa jest realizowana z użyciem sieci Wi-Fi.
W sieciach roamingowych urządzenie z Systemem iOS będzie preferować połączenia przez Wi-Fi. Oznacza to , ze jeśli telefon ma dobry sygnał roamingowej sieci komórkowej i jest jednocześnie podłączony do sieci Wi-Fi połączenia głosowe (wykonywanie i odbieranie) i wiadomości SMS (wysyłanie i odbieranie) będą realizowane przez sieć Wi-Fi."
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mariusz9a »

Tak jak to jest pisane powyżej - na iOS priorytetem są połączenia przez sieć komórkową. Dopiero przy słabym zasięgu, telefon zrealizuje połączenia po VoWiFi i wtedy dopiero pokaże taką informację na telefonie. Dlatego wydaje Wam się że nie działa. Taką konfigurację zastosował Apple w przypadku Plusa (zapewne w porozumieniu z operatorem), u innych operatorów jest różnie - jedni mają jak w Plusie inni mają priorytet ustawiony na VoWiFi. Taka konfiguracja jest zgodna z założeniem samego VoWiFi - w końcu miało to być zapewnienie łączności na terenach ze słabym bądź całkowicie bez zasięgu, a nie zastąpienie istniejącego zasięgu. Podobną konfigurację na iOS (o ile dobrze pamiętam, jak się mylę to proszę o poprawę), ma sieć T (czyli priorytetem są połączenia przez VoLTE).
Dla odmiany w Androidzie niektórzy operatorzy dają możliwość samodzielnego wyboru priorytetu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
DorotaL
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2023, o 21:01

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: DorotaL »

Jedna wielka porażka ta aplikacja, mając internet światłowodowy nie można się do mnie dodzwonić, SMS przychodzą po 2,3 godzinach, zrywa połączenia, odinstalowywanie aplikacji i restart telefonu pomaga na chwile, reklamacje odrzucane , a w punkcie obsługi plusa zgłaszając problemy słyszę „No niemożliwe! Nikt na aplikacje nie narzeka „ 🙈🙈🙈 nie ma dnia abym nie żałowała decyzji zmiany operatora na sieć plus, jedna wielka masakra ….
Chciałam przenieść z powrotem numery do innej sieci w związku z problemami ale usłyszałam tylko ze jak zapłacę karę to mogę sobie robić co chce , zero pomocy ze strony pracowników plus
hugo5
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 22:19

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: hugo5 »

Jaki masz telefon, jeśli wspiera on natywne wifi calling to po co używać aplikacji?
DorotaL
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2023, o 21:01

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: DorotaL »

Mój telefon nie wspiera wificalling, muszę mieć aplikacje. W Mobile nie musiałam mieć żadnych dodatkowych aplikacji i nie wiedziałam ze w plusie jest to konieczne
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mariusz9a »

A wiesz że na pewno nie wspiera, tzn próbowałaś aktywować wersję natywną? Co to za telefon?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
DorotaL
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2023, o 21:01

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: DorotaL »

iPhone X oraz Samsung m31, byłam w salonie plusa i nie mam możliwości rozmów inaczej aniżeli przez aplikacje
hugo5
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 22:19

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: hugo5 »

Samsung m31 wspiera wifi natywne. Wyłącz aplikacyjne: sms o treści STOP na 80801. Po otrzymaniu potwierdzenia nowy sms na 2601 o treści Wlaczvowifi. Poczekaj na potwierdzenie. Zmień ustawienie w telefonie na wifi calling On i dla pewności uruchom ponownie telefon. Podłącz się do wifi z dobrą siła sygnału i sprawdzaj. Można także w trybie samolotowym i wtedy włączyć wifi i też się podłączy i potwierdzisz że działa. Warto także zrobić aktualizacje oprogramowania w telefonie jeśli nie robisz systematycznie. Daj znać jaki rezultat. Nie wszystkie telefony które faktycznie wspierają volte i wifi calling są na listach operatorów, przeważnie jest ich znacznie więcej.
Co do iphona X to fakt tam nie działa na razie.
DorotaL
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2023, o 21:01

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: DorotaL »

Dzięki, spróbuje, choć wczoraj dzwoniłam na wsparcie techniczne plusa i usłyszałam to samo…. Samsung m31 oraz iPhone X nie maja takiego oprogramowania które pozwoliłoby na rozmowę wifi, jedynie przez aplikacje
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mariusz9a »

Pracownicy opierają się na oficjalnej liście telefonów, które udostępnia operator, a tam go pewnie nie ma. Jak i zresztą wielu innych telefonów nie ma, a działa. Także nie ma co się opierać na tym co mówią, tylko trzeba samemu włączyć i sprawdzić.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
hugo5
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 22:19

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: hugo5 »

Dokładnie. Większa lista, utrzymywana przez społeczność jest na stronie https://wificalling-volte.pl/ aczkolwiek tam też nie jest wszystko i czasem na stronie operatora jest jakis model a tu nie, bo ktoś musi zgłosić dany terminal, wtedy dopisują itd , ale na pewno jest szersza niż operatorska. Tam jest pełno Samsungów także M31s jest, a to model bliźniaczy do M31 , także 99% szansy że zadziała. Samsung ma najlepsze wsparcie dla volte i wifi callingu.
DorotaL
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2023, o 21:01

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: DorotaL »

Dzięki bardzo za pomoc, tutaj większe dostałam wsparcie aniżeli gdzieś indziej … testuje samsunga, na razie jest o wiele lepiej tfu aby nie zapeszyć ! Dzięki !
hugo5
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 22:19

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: hugo5 »

Czyli się udało i działa? Iphone X nie zadziała, to już starszy terminal z 2017 (6 letni) roku i nie dostanie aktualizacji do iOS 17, a ta jest potrzebna do działania wifi callingu. Także pozostaje poszukanie czegoś nowszego , co jest aktualizowane przez producenta.
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 243
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cedero »

U mnie natomiast obserwuję co jakiś czas samoczynne wyłączanie się natywnego wifi calling (suwak). Po ręcznym włączeniu usługa działa prawidłowo przez jakiś czas (powiedzmy kilka dni) a potem sprawdzam w ustawieniach i znów jest wyłączona.
Ponadto aktualizacja softu wyłącza suwak.
IPhone 14 PRO na bieżąco aktualizowany.
ODPOWIEDZ