Światłowód od Plusa

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
tjw1978
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sie 2023, o 14:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: tjw1978 »

Generalnie już w miarę ogarnięty temat. Umowa, jak pisałem, podpisana 7.11. Telefon był w poniedziałek, 13.11. Router kurierem już dostałem w czwartek, 16.11. Montaż ma być po weekendzie, 20.11.

To nie zmienia faktu, że za okres od 7.11 do 19.11 (jeśli jutro zamontują) pobrany został abonament.

U mnie swiatlowod jest na łączu Orange'a, dlatego pewnie trzeba na to więcej czasu niż z łączem Netii.
Jeśli zostanie to ogarnięte w dwa tygodnie, to i tak będzie ok. Tym bardziej, że korzystam z oferty pracowniczej, dlatego cena za swiatlowod bardzo konkurencyjna i żaden inny operator takiej mi nie zaproponuje :)
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: sedzia20 »

tjw1978 pisze: 19 lis 2023, o 10:58 Generalnie już w miarę ogarnięty temat. Umowa, jak pisałem, podpisana 7.11. Telefon był w poniedziałek, 13.11. Router kurierem już dostałem w czwartek, 16.11. Montaż ma być po weekendzie, 20.11.

To nie zmienia faktu, że za okres od 7.11 do 19.11 (jeśli jutro zamontują) pobrany został abonament.

U mnie swiatlowod jest na łączu Orange'a, dlatego pewnie trzeba na to więcej czasu niż z łączem Netii.
Jeśli zostanie to ogarnięte w dwa tygodnie, to i tak będzie ok. Tym bardziej, że korzystam z oferty pracowniczej, dlatego cena za swiatlowod bardzo konkurencyjna i żaden inny operator takiej mi nie zaproponuje :)
Hm..to jak Ty pracujesz w tym Plusie bez znajomości regulaminów? Za moich czasów było to nie do pomyślenia!
W regulaminie oferty jest wyraźny zapis:
"2. Po podpisaniu umowy na usługę internetu w technologii stacjonarnej nastąpi kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu instalacji: w ciągu 2 dni roboczych w przypadku usługi zabudowy wielorodzinnej na sieci własnej Netii, w ciągu 10 dni roboczych w przypadku zabudowy jednorodzinnej na sieci własnej Netii, w ciągu 7 dni roboczych w przypadku instalacji usługi na sieciach innych operatorów."
Więc wszystko robią właściwie - po co więc Twój wpis?
Dalej jest napisane, że aktywacja usługi (karty SIM) jest niezbędna, aby zadzwonili z montażem - więc logiczne jest że abonament będzie naliczany...

Mam tylko nadzieję, że ludziom podobnie nie tłumaczysz jak napisałeś, bo to zwyczajny wstyd xD
tjw1978
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2023, o 14:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: tjw1978 »

Nigdzie nie napisałem, że pracuję w Plusie :D
Napisałem, że korzystam z oferty pracowniczej, a w Grupie Polsat Plus uprawnionych spółek sporo.

Gdybyś cofnął się kilka wpisów wyżej, to byś dowiedział się po co ten wpis...

"Opłata powinna być naliczona od dnia uruchomienia usługi"

EDIT:
Zresztą to wszystko nie zmienia faktu, że monter Orange był, kabelek podłączył, a internetu nie ma.

EDIT:
Napiszę tylko, że po kilku godzinach internet się pojawił, a pingi i prędkości dużo lepsze niż w Orange (a Plus działa u mnie na tym łączu).

Oby net Plusa przez 24 miesiące działał tak dobrze jak Orange przez cztery ostatnie lata :)
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: sedzia20 »

tjw1978 pisze: 20 lis 2023, o 11:07 Nigdzie nie napisałem, że pracuję w Plusie :D
Napisałem, że korzystam z oferty pracowniczej, a w Grupie Polsat Plus uprawnionych spółek sporo.

Gdybyś cofnął się kilka wpisów wyżej, to byś dowiedział się po co ten wpis...

"Opłata powinna być naliczona od dnia uruchomienia usługi"

EDIT:
Zresztą to wszystko nie zmienia faktu, że monter Orange był, kabelek podłączył, a internetu nie ma.

EDIT:
Napiszę tylko, że po kilku godzinach internet się pojawił, a pingi i prędkości dużo lepsze niż w Orange (a Plus działa u mnie na tym łączu).

Oby net Plusa przez 24 miesiące działał tak dobrze jak Orange przez cztery ostatnie lata :)
Mea culpa co do "przyklejenia" Ciebie pod skrzydła Plusa - pewnie tematyka tego miejsca mnie pchnęła do takiego stwierdzenia :)
Co do "powinna" - jako doświadczony abonent pewnie wiesz, że taki Internet mobilny też powinien, a jest jak jest przez magiczny przedrostek "do". Podobnie jak światłowód i inne sługi "do" - to, że powinny to nie znaczy że muszą, podobnie jak z opłatą :)
Summa summarum - cieszę się, że się udało i jak najdłuższego zadowolenia życzę!
ŁUKASZ123
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2023, o 14:02

Problem z podłączeniem Światłowodu

Post autor: ŁUKASZ123 »

Kilka tygodni temu zdecydowałem się żeby przejść ze zwykłego internetu na światłowód.
Przyjechali panowie stwierdzili że nie wejdą na słup ponieważ się rusza i nie chcą wylądować w szpitalu i powiedzieli że zgłoszą ta sprawę i albo zmienia słup albo podnośnikiem podłącza.
Minoł miesiąc żadnego odzewu nie ma umowa z internetem wygasła ponieważ miał już być światłowód. Gdyż dzwonie na infolinię przełączają mnie nikt nie wie kiedy sprawa zostanie załatwiona i czy wogole da się coś z tym zrobić. Nie mam pojęcia co dalej robić..
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

ŁUKASZ123, prześlij proszę krótki opis sprawy wraz z numerem usługi oraz danymi (imię i nazwisko) poprzez ten formularz. Następnie podaj tutaj numer zagadnienia, a poproszę wówczas o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szrajbendorf
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2014, o 02:48

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: szrajbendorf »

Korzystam obecnie ze światłowodu u lokalnego gminnego dostawcy. 2 miesiące temu podczas przedłużania umowy na telefony komórkowe w Plusie zeszliśmy na temat światłowodu. Konsultant poinformował mnie, że jeśli lokalny dostawca internetu położył światłowód z dotacji UE to ma on obowiązek udostępnić go innym operatorom. Wiec teoretycznie mógłbym mieć u siebie światłowód od Plusa. 
Czy jest możliwość, aby sprawdzić, czy u tego konkretnego dostawcy jest taka możliwość? Problem może być w tym, że tylko siec szkieletowa została zbudowana z dotacji. Podłączenia do domów były realizowane ze środków własnych.  
tjw1978
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2023, o 14:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: tjw1978 »

1. Zobacz sobie na plus.pl/swiatlowod

2. Niekoniecznie adres się wyszuka, więc czasem warto zadzwonić na infolinię sprzedażową albo poprosić o kontakt. Przykładowo jakiś czas temu mój adres był wyszukiwany, a od jakiegoś czasu nie ma go. Tymczasem net na łączu Orange'a założony
Luka29
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2023, o 19:01

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Luka29 »

Witam. Możecie mi napisać jakie prędkości otrzymujecie na łączach światłowodu w Plusie? Mam o tygodna ich internet, pakiet 600Mbit i prędkość jaką mam na speed testach to zawsze około 300Mbit. Czy to norma na ich łączach czy mi aktywowali pakiet 300Mbit?
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: shumitu »

Luka29 pisze: 21 gru 2023, o 19:09 Witam. Możecie mi napisać jakie prędkości otrzymujecie na łączach światłowodu w Plusie? Mam o tygodna ich internet, pakiet 600Mbit i prędkość jaką mam na speed testach to zawsze około 300Mbit. Czy to norma na ich łączach czy mi aktywowali pakiet 300Mbit?
Pomiar bezpośrednio na routerze dla pakietu 1000/100mbps (na infrastrukturze nexery):
Obrazek
Jeżeli robisz pomiar po wifi to prędkość, którą otrzymujesz wygląda normalnie.
Awatar użytkownika
Bleuet
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2020, o 10:34

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Bleuet »

Czy w Plus Światłowód jest już dostępny router z WiFi6?
Mam ofertę 1Gbps i o ile po Ethernet śmiga niemal z pełną prędkością, tak po WiFi mam połowę.
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: shumitu »

Bleuet pisze: 26 gru 2023, o 16:03 Czy w Plus Światłowód jest już dostępny router z WiFi6?
Mam ofertę 1Gbps i o ile po Ethernet śmiga niemal z pełną prędkością, tak po WiFi mam połowę.
Takie prędkości po wifi to normalny (a wręcz bardzo dobry) wynik na 5GHz. Na własnym routerze z wifi 6, w jego bardzo bliskiej odległości, nie miałem więcej niż 600mbps.
Z tego co widziałem Netia ma w swojej ofercie od niedawna routery z wifi 6, więc możliwe że Plus je daje (jako że Netia jest realizatorem usług światłowodu dla Plusa). Nie zmieni to jednak diametralnie sytuacji z prędkością po wifi, jak tak bardzo Ci na tym zależy to więcej osiągniesz kupując router z wifi 6E (nadal dosyć droga zabawa + urządzenia końcowe muszą ten standard wspierać), hasło do PPPoE da się wyciągnąć przez stronę Netii.
Awatar użytkownika
Bleuet
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2020, o 10:34

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Bleuet »

Plus Światłowód nie ma dostępu do panelu Netia Online jeśli to masz na myśli.
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: shumitu »

Bleuet pisze: 27 gru 2023, o 19:35 Plus Światłowód nie ma dostępu do panelu Netia Online jeśli to masz na myśli.
NA stronie netii do niedawna był formularz, którym dało się odzyskać login i hasło smsem:
https://www.netia.pl/index,sms.html
Z tego co widzę strona nie jest już dostępna, możliwe że zmienili URL..
WiolaWioletta
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2023, o 19:27

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: WiolaWioletta »

Witam. Moja umowa z lokalnym dostawcą internetu (internet radiowy) się kończy i chciałabym podpisać umowę na internet światłowodowy od Plusa + TV od Polsat Box (bądź od Netii, bo widzę, że mają podobną ofertę i czytając na internecie to widzę, że jest powiązana z Plusem) a u mnie w bloku jest podłączona infrastruktura Orange oraz Podlaskie Sieci Światłowodowe. Czy da się podpisać umowę i podłączyć internet Plusa na infrastrukturze Orange? I jeżeli można to gdzie trzeba się z tym skontaktować? ( bo jak pytałam się w Punkcie Plusa to po prostu sprawdzili mapę dostępu ze strony Plusa, nie odpowiedzieli na pytanie i zaoferowali internet mobilny, a Punktu Netii nie ma w mojej okolicy).
ODPOWIEDZ