Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
niuniuuu
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 15:34

Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: niuniuuu »

Witam,

Mam następujący problem;
Od wielu lat posiadam internet mobilny w plusie na firmę, nigdy nie było z nim większych problem do ostatniego tygodnia kiedy zakupiłem nowy Router.
Wcześniej na tej samej umowie przez 2,5 roku korzystałem z routera Huawei CPE Pro 2, prędkość pobierania w moim domu wahała się zawsze w granicach 220-350 mb/s. Niestety router ten mi się spalił (płyta główna), więc byłem zmuszony wziąć na raty nowy jakim jest router SpeedBox CPE 3. Dodam, że nie zmieniałem karty SIM, jest ta sama która była w starym routerze. Niestety od czasu kiedy wziąłem go z salonu prędkość nie przekroczyła nawet 20 mb/s, a zazwyczaj kiedy robię test jest to w granicach 5-10 mb/s. Nie jest to zadawalająca prędkość dla mnie z uwagi na to że wcześniej była ona 15x razy większa!! Co mam zrobić w takim wypadku? Zastanawiam się czy nie oddać tego routera bo od czasu kiedy go wziąłem korzysta się z niego tragicznie, częste rozłączenia, chwilowe całkowite braki internetu do momentu jego zresetowania. Proszę o pomoc.
niuniuuu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 15:34

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: niuniuuu »

Dodam, że nowy router jest w dokładnie tej samej lokalizacji co stary.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: zbych_in_flames »

Na początek upewnij się czy masz najbardziej aktualny soft. W menu rotuera -> Zawansowane i tam bodajże aktualizacje i sprawdź aktualizacje. Ja jest nowsza wersja to pobieraj i instaluj i testuj czy pomogło (jak nie ma to podaj jak tam masz numer wersji).

Jak nie pomoże to podaj poziom sygnału jaki masz aktualnie w 5G.
elektryk
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 20 sie 2019, o 00:16

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: elektryk »

Ja z tego sprzętu korzystam i nie mogę złego słowa powiedzieć.
Wcześniej miałem ten co tobie się spalił i uważam że był gorszy.
Zainstaluj sobie apkę na telefonie HuaCtrl i za pomocą niej można cuda robic z tym sprzętem.
Przede wszystkim można wymuszać częstotliwości, te które u ciebie najlepiej działają, bo router nie zawsze wybiera te które sa najlepsze ,a te które jemu pasują z jakiegoś tam powodu.
Może siedzi na L900 które w plusie ma tylko 5 mhz i jest przeważnie najwolniejsze, ale ma najlepszy zasięg.
Ja mam wprawdzie wyprowadzone gniazda na anteny zewnętrzne w nim, ale to inna bajka.
niuniuuu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 15:34

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: niuniuuu »

elektryk pisze: 25 kwie 2023, o 22:41 Ja z tego sprzętu korzystam i nie mogę złego słowa powiedzieć.
Wcześniej miałem ten co tobie się spalił i uważam że był gorszy.
Zainstaluj sobie apkę na telefonie HuaCtrl i za pomocą niej można cuda robic z tym sprzętem.
Przede wszystkim można wymuszać częstotliwości, te które u ciebie najlepiej działają, bo router nie zawsze wybiera te które sa najlepsze ,a te które jemu pasują z jakiegoś tam powodu.
Może siedzi na L900 które w plusie ma tylko 5 mhz i jest przeważnie najwolniejsze, ale ma najlepszy zasięg.
Ja mam wprawdzie wyprowadzone gniazda na anteny zewnętrzne w nim, ale to inna bajka.
Na jakich pasmach szukać?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: zbych_in_flames »

elektryk pisze: 25 kwie 2023, o 22:41 Zainstaluj sobie apkę na telefonie HuaCtrl i za pomocą niej można cuda robic z tym sprzętem.
Przede wszystkim można wymuszać częstotliwości, te które u ciebie najlepiej działają, bo router nie zawsze wybiera te które sa najlepsze ,a te które jemu pasują z jakiegoś tam powodu.
Może siedzi na L900 które w plusie ma tylko 5 mhz i jest przeważnie najwolniejsze, ale ma najlepszy zasięg.
Ale ta apka chyba nie daje opcji wymuszenia 5G, tylko LTE?
niuniuuu pisze: 26 kwie 2023, o 00:21 Na jakich pasmach szukać?
Sprawdź te aktualizacje, bo na tej fabrycznej wersji wersji były jakieś problemy.
niuniuuu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 15:34

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: niuniuuu »

zbych_in_flames pisze: 26 kwie 2023, o 09:33
elektryk pisze: 25 kwie 2023, o 22:41 Zainstaluj sobie apkę na telefonie HuaCtrl i za pomocą niej można cuda robic z tym sprzętem.
Przede wszystkim można wymuszać częstotliwości, te które u ciebie najlepiej działają, bo router nie zawsze wybiera te które sa najlepsze ,a te które jemu pasują z jakiegoś tam powodu.
Może siedzi na L900 które w plusie ma tylko 5 mhz i jest przeważnie najwolniejsze, ale ma najlepszy zasięg.
Ale ta apka chyba nie daje opcji wymuszenia 5G, tylko LTE?
niuniuuu pisze: 26 kwie 2023, o 00:21 Na jakich pasmach szukać?
Sprawdź te aktualizacje, bo na tej fabrycznej wersji wersji były jakieś problemy.

Obrazek

Aktualizacja jest zrobiona
elektryk
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 20 sie 2019, o 00:16

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: elektryk »

W 5g apka nie wymusza pasm oczywiście, ale aktualnie w plusie 5g jest tylko na 2600 więc nie ma co wybierać.

Najlepiej jak byś miał L1800 i L2600 te pasma mają po 20 mhz ,więc max. Najlepiej je ze sobą połączyć.
Jest jeszcze L2100 na 5, lub 10 mhz zależy od lokalizacji ,no i oczywiście jak jest u ciebie takowe, bo nie wszędzie występuje na 10 mhz .L900 to tylko 5 mhz więc szkoda se zawracać nim głowę. Ja akurat mam wszystkie 4 pasma i 2100 na 10 mhz. Czyli razem 55 mhz co daje mi w godzinach szczytu zaledwie 2-5 mbita. Poza szczytem i noce to i ponad 200 osiągam.
Ogólnie Plus u mnie leży i kwiczy szkoda słów. Nadzieja tylko w 5G ,ale to pewnie lata znając tempo rozwoju tej sieci.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Zmniejszona prędkość na nowym routerze

Post autor: Marta_Plus »

Witaj niuniuuu,

jeśli pobrałeś już wcześniej tę aktualizację, to tak jak pisał zbych_in_flames, podaj jeszcze poziom sygnału w 5G/LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ