5G Ultra - agregacja

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
PonuryGrubas
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lis 2023, o 20:49

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: PonuryGrubas »

@MiG41 porobiłem kilka testów o różnych porach dnia, z różnymi kolejnościami wyłączania/włączania poszczególnych pasm. Po aktualizacji oprogramowania nasuwa się kilka wniosków. Agregacja 5G jest, info w modemie wprowadza w błąd, 5G Ultra nie jest tak szybkie jak reklamują. Z nową wersja softu, po wyłączeniu pasma N1 prędkość pobierania jest mniejsza, info w modemie pokazuje wówczas "CA nieaktywnie". Po włączeniu wszystkich pasm prędkość pobierania wzrasta o ok 60 Mbps modem pokazuje info "brak CA". Wynika z tego, że agregacja jest, tylko opis jest mylący. No i to co boli najbardziej, 5G Ultra jest znacznie wolniejsze niż testy, które można obejrzeć w internecie. Pozostaje liczyć na 5G SA.
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: MiG41 »

@PonuryGrubas , a co pokazuje strona Informacje o sieci ? To jest http://192.168.254.1/index.html#network_info , chyba że zmieniłeś ip MC889 , to wstaw swój.
Czy w drugiej tabeli Informacje o komórce 5G , są dwie pozycje N41 i N1, czy tylko jedna podczas połączenia w 5G Ultra ?
PonuryGrubas
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 1 lis 2023, o 20:49

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: PonuryGrubas »

@MiG41 sytuacja wygląda tak: kiedy są włączone wszystkie pasma 5G, oba (N1 i N41) są widoczne w tabeli i dodatkowo jedno pasmo LTE. Kiedy wyłączę jedno z pasm 5G (obojętnie które) nie jest ono widoczne w tabeli, a pasma LTE widoczne są dwa. Wówczas pojawia się komunikat "CA nieaktywne" w "szczegółowych informacjach". Kiedy są włączone wszystkie pasma 5G komunikat zmienia się na "brak CA". Czy to jest 5G Ultra? Szczerze to nie wiem. Niby jak jest agregacja to jest Ultra. Ja wyciągam w zależności od pory dnia od 160 do 250 Mbps. Kiedyś zrobiłem test o 5 rano i zapiął 400 Mbps Ping ok 15 ms. Wiem to już jest poziom około światłowodowy (poza pingiem) i w sumie nie narzekam, ale lubię nowinki techniczne i wyciąganie maxa z tego co mam. A powinno być szybciej , wg Plusa oczywiście.
Maciej 74
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2024, o 11:22

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: Maciej 74 »

Ja miałem na 5G bez Ultra 500 ponad w Rzeszowie...przy dobrych warunkach radiowych...to znaczy w nocy ..
Maciej 74
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2024, o 11:22

Re: 5G Ultra - kiedy będzie w Rzeszowie, Krakowie

Post autor: Maciej 74 »

Witam. Mam pytanie odnośnie sieci 5G Ultra. :-( Kiedy ten szybki internet będzie dostępny w innych dużych miastach jak: Kraków, Katowice, Gliwice, Kielce ,Lublin, Rzeszów?Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: Michał_Plus »

Maciej 74, 5G Ultra to agregacja pasm 5G. Są sukcesywnie wdrażane na stacjach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sebmag
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 29 sie 2022, o 14:24

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: sebmag »

Dlaczego ani w iPhonach, ani w Radomiu, ani w Kielcach, nie działa 5G Ultra?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: zbych_in_flames »

Bo telefon póki co nie jest na liście wspieranych urządzeń, a miast nie ma na liście gdzie uruchomiono 5G ultra?
sebmag
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 29 sie 2022, o 14:24

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: sebmag »

Dlaczego telefon póki co nie jest na liście wspieranych urządzeń, a miast nie ma na liście gdzie uruchomiono 5G ultra?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: zbych_in_flames »

yyyy skoro obecnie nie obsługuje to nie został dodany do listy, skoro nie zostało dodane pasmo n1 w tych miastach to nie mogło być uruchomione 5G Ultra i nie ma tych miast na liście. :roll: :roll: :roll: :roll:
vodafonik
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:55

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: vodafonik »

A dlaczego nowa seria samsunga S24 nie obsluguje 5G Ultra? Technicznie powinno byc to wykonalne bo obsluguje n41 i n1.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: mariusz9a »

Podobno obsługuje, tzn działa na S24. Myślę że telefon jest zbyt nowy i po prostu nie ma go na liście. Ja bym te listy traktował z przymrużeniem oka, tak samo jak każde inne listy, np do VoLTE czy VoWiFi - wszyscy wiemy że lista lista, a działające telefony swoją drogą.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ