Problem z ceną telefonu na raty

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
LukaszC
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 13:54

Problem z ceną telefonu na raty

Post autor: LukaszC »

Dzień dobry,

W ostatnią sobotę czyli 16.09.2023r w salonie Plus dokonałem przeniesienia 3 numerów na abonament z innej sieci i od razu dobrałem jeden telefon. Po wybraniu modelu ustaliłem, że wezmę go na raty reklamowane jako 0 %. Zdecydowałem się na 24 raty. Tutaj pojawia się moje pytanie. Dlaczego cena telefonu jest uzależniona od ilości wybranych rat? Jeżeli są to raty zero procent to bez znaczenia na ich ilość cena do spłaty powinna zostać taka sama. Dlaczego konsultanci w salonie nie informują o fakcie, że wybierając opcję 12 rat mamy najlepsza opcję cenową( a różnica w cenie jest znacząca)? Nie zostałem nawet poinformowany, że cena zależy od ilości rat. Tutaj pojawia się moje kolejne pytanie. Z uwagi na to, że czuje się oszukany obecną sytuacją czy mogę zgłosić reklamację w związku z zaistniałą sytuacją z prośbą o zmianę ilości rat na jakie ma być rozłożona płatność? Czy taka reklamacja ma w ogóle sens? Czy jest jeszcze możliwość przeliczenia tych rat ponownie? Będę wdzięczny za odpowiedź. Dodam tylko że o całej sytuacji zorientowałem się dopiero po powrocie do domu kiedy wszedłem na stronę plusa i zobaczyłem że cena urządzenia znacząco różni się w zależności od ilości wybranych rat właśnie. Uważam że taka polityka firmy jest naprawdę nie na miejscu. Pięknie rozpoczęta przygoda z Plusem nie ma co.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Problem z ceną telefonu na raty

Post autor: Marta_Plus »

Witaj LukaszC,

możesz wysłać reklamację w danej kwestii. Stanowisko w opisanej sprawie zajmie wówczas Departament Reklamacji. Jeśli prześlesz zgłoszenie przez ten formularz i podasz mi tutaj numer otrzymanego zagadnienia, postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problem z ceną telefonu na raty

Post autor: Ron »

@LukaszC, a dlaczego nie robisz zakupów przez internet gdzie widzisz czarno na białym. Tak ufasz człowiekowi face to face...
Przez internet miałbyś 2 tygodnie na odstąpienia.
LukaszC
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 13:54

Re: Problem z ceną telefonu na raty

Post autor: LukaszC »

Zgłoszenia reklamacji wysłałem na adres e-mail: bok@plus.pl. W odpowiedzi dostałem wiadomość z tytułem - CASE/230918/1612 [SPAM 5.09] Reklamacja w sprawie ceny telefonu zakupionego na raty. I faktycznie to już ostatni raz kiedy załatwiam takie sprawy w salonie a nie przez internet.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z ceną telefonu na raty

Post autor: Joanna_Plus »

LukaszC,
LukaszC pisze: 18 wrz 2023, o 20:24 CASE/230918/1612
Poprosiłam o udzielenie odpowiedzi w powyższej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LukaszC
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 13:54

Re: Problem z ceną telefonu na raty

Post autor: LukaszC »

Witam ponownie. Tak jak się spodziewałem moja reklamacja została odrzucona. Złożyłem wiec odwołanie od tej decyzji również w formie reklamacji obecny numer to CASE/230919/2023. Pewnie również nic to nie da, ale chciałem spróbować. Takie podejście do nowego klienta bardzo źle świadczy o takiej firmie. Argumentacja tak naprawdę żadna. Już nawet nie chodzi o te parę złotych różnicy w cenie tego telefonu, ale o wiarygodność i podejście do klienta. Brak słów.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z ceną telefonu na raty

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj LukaszC,
LukaszC pisze: 20 wrz 2023, o 07:36 CASE/230919/2023

Poprosiłam o udzielenie odpowiedzi również na tę korespondencję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ