Subskrypcja w Plusie

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Mannix44
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:48

Subskrypcja w Plusie

Post autor: Mannix44 »

W poniedziałek (9.10) Plus wprowadził subskrypcję. Podejrzewałem, że tak się stanie wcześniej, czy później. Teraz uważam, że pośpiech nie był dobrym doradcą. To zwykła oferta na kartę z możliwością podpięcia karty płatniczej. Oczywiście do planu za 55 zł (w promocji 45 zł) dodają Disneya, ale nie uważam, że z tego będzie sukces.

Moim zdaniem ofertę subskrypcyjną wybiera jednak trochę inny target niż tradycyjne oferty na kartę. Te osoby po prostu intensywniej wykorzystują swoje telefony, nie tylko do oglądania YouTuba. Zestaw usług powinien być bogatszy choćby o podstawowe usługi takie jak: możliwość realizacji przekazu połączeń, połączenia oczekujące, rozmowy konferencyjne, czy zawieszanie połączeń. Konkurencja (nie będę pisał jaka, ale każdy się domyśla), tworząc swoją subskrypcję w 2019 roku już to wiedziała i choć w zwykłej ofercie na kartę nie ma tych usług, to owszem w subskrypcji już tak.

Podsumowując, szkoda że nie wprowadzono tu zupełnie nowej, bogatszej o usługi taryfy, lub nie zmodyfikowano dla formy subskrypcyjnej obecnej Taryfy Elastycznej. Byłby większy wybór i można byłoby lepiej dopasować ofertę do potrzeb użytkownika.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Ron »

Bardziej zapytam Specjalistów koedy będzie nowa oferta na stronie?? Jakiś link??
franq23pl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2015, o 10:09

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: franq23pl »

I gdzie można znaleźć jakiś regulamin tych Subskrypcji? Teraz to taki trochę kot w worku.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Joanna_Plus »

Ron, franq23pl,

informacje tutaj https://www.plus.pl/subskrypcja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: wlo »

A ja mam pytanie formalne - bo jak sądzę znowu ktoś babola odwalił z regulaminem...
W dostępnym regulaminie (w tym tym z odnośnika w iPlus numeru w taryfie Nowy Plush), literalnie są wymienione taryfy, do abonentów których kierowana jest promocja. Nie ma tam Nowego Plusha ani żadnego innego Plusha.
Na jakiej więc podstawie abonent Nowego Plusha może skorzystać z tej promocji? Bo może ;-)

Ron, ja "znalazłem" regulamin przechodząc kolejne etapy aktywacji promocji w Nowym Plushu... Pojawił się odnośnik w pewnym momencie.
Nie, nie... Nie włączyłem ;-)
franq23pl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2015, o 10:09

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: franq23pl »

Ok... Regulamin mówi, że mogę wybrać, czy środki mają być pobierane z karty czy z salda. Wolałbym tą drugą opcję, ale nigdzie jej nie widać, jestem zmuszany do dodania karty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,

dla taryf Plusha widoczna będzie zakładka Sybskrypcje, ale aktywacja promocji w tym przypadku nie jest możliwa.

franq23pl,

aktywacja usług z salda konta, możliwa jest w zakładce Promocje/Usługi i pakiety (nie przez zakładkę Subskrypcje).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gomer
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 7 cze 2022, o 14:47

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Gomer »

Czy mając aktywną promocję 1500 GB przejście z cyklicznego pakietu "Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu i 15 GB", na subskrypcję nie spowoduje wyłączenia tej promocji i utraty posiadanych w niej GB?
franq23pl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2015, o 10:09

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: franq23pl »

Joanna_Plus pisze: 11 paź 2023, o 13:32 franq23pl,

aktywacja usług z salda konta, możliwa jest w zakładce Promocje/Usługi i pakiety (nie przez zakładkę Subskrypcje).
Czy wejdę tak, czy tak, wyboru nie ma, każe dodać kartę.

EDIT: dobra, mam, 55zł jeśli bez subskrypcji, ale pobierane z salda.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Joanna_Plus »

Gomer,

najpierw włącz Subskrypcję, a później dezaktywuj Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu i 15 GB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: wlo »

Joanna_Plus pisze: 11 paź 2023, o 13:32 wlo,

dla taryf Plusha widoczna będzie zakładka Sybskrypcje, ale aktywacja promocji w tym przypadku nie jest możliwa.
Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale doszedłem do punktu dzielącego mnie jednym kliknięciem od dopisania karty do konta numeru (jest to wymagane przed aktywacją pakietów) ;-)
Gomer
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 7 cze 2022, o 14:47

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Gomer »

Joanna, dzięki za odpowiedź. Rozumiem że oznacza ona: "nie, takie przejście nie spowoduje dezaktywacji promocji 1500 GB ani utraty posiadanego w ramach niej limitu transferu" :)
Jeszcze jedno pytanko: czy promocyjna cena 45 zł za subskrypcję 45GB dotyczy tylko jednej płatności dokonanej przed 7.11. czy też, jeśli uruchomię tą subskrypcję przed 7.11. to ta obniżona opłata będzie obowiązywała przez cały czas trwania subskrypcji?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Joanna_Plus »

Gomer,
Gomer pisze: 11 paź 2023, o 15:54 takie przejście nie spowoduje dezaktywacji promocji 1500 GB ani utraty posiadanego w ramach niej limitu transferu" :)

Zgada się.
Gomer pisze: 11 paź 2023, o 15:54 czy promocyjna cena 45 zł za subskrypcję 45GB dotyczy tylko jednej płatności dokonanej przed 7.11.
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mannix44
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:48

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: Mannix44 »

A w zasadzie dlaczego nazywacie subskrypcją coś, co subskrypcją nie jest? Przecież to zwykła oferta na kartę z opcją doładowań cyklicznych. To już było. Subskrypcja byłaby wtedy, gdybyście stworzyli do tego dedykowane plany taryfowe, wyróżnili ofertę i uzależnili płatność za nią wyłącznie z karty płatniczej, konta bankowego lub Blika. Ktoś odwalił robotę od niechcenia. Odświeżył wizerunek istniejących od dawna doładowań cyklicznych i nazwał to subskrypcją. Przepraszam, a czy ta kreatywna osoba, która to wymyśliła, to długo już pracuje? Czy może to jej dokonania stażowe? Nie wspomnę już o cenowej pułapce. W dniu odnowienia nie masz kasy na koncie w banku, to pobierzemy Ci opłatę z salda, ale drożej. Prawdziwa subskrypcja działa inaczej. Po przeanalizowaniu oceniam tę ofertę jako żałosną, nierozwojową, tworzoną przez osobę lub zespół mający użytkowników za nieinteligentnych. A wystarczyło trochę pomyśleć.
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: Subskrypcja w Plusie

Post autor: asandrzej »

Tylko pytanie po co? Po co "+" ma myśleć. Trzeba pieniędzy na zielony i wodorowy Polsat i tylko tyle...
ODPOWIEDZ