PLUSH Abo – Szwajcaria i pakiet atlantycki

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
Lustro
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 paź 2017, o 16:06

PLUSH Abo – Szwajcaria i pakiet atlantycki

Post autor: Lustro »

Wyjeżdżam naw Alpy na narty. Mieszkać będziemy we Francji przy granicy Szwajcarskiej, jeździć pewnie też w rejonie granicznym. We Francji jesteśmy w zasięgu pakietu UE, ale jak telefon zaloguje się do sieci Szwajcarii to koszty lecą bo pakiet UE nie obejmuje Szwajcarii (chyba że się mylę?). Trochę poczytałem i proszę o pomoc w potwierdzeniu lub wyjaśnieniu:
1. Nie mam możliwości wyłączenia roamingu poza unią. Albo jest roaming zagraniczny, albo nie ma.
2. Szwajcaria jest objęta pakietem atlantyckim. Jaka jest kolejność zużycia danych – pakiet UE / pakiet atlantycki. Jeżeli zaloguję się do nadajnika kraju UE, to będzie wykorzystywany w pierwszej kolejności pakiet UE czy pakiet atlantycki?
shumitu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:52

Re: PLUSH Abo – Szwajcaria i pakiet atlantycki

Post autor: shumitu »

Byłem w podobnej sytuacji i od siebie mogę polecić:

1. Włączenie manualnego wyboru operatora - dzięki temu unikniesz automatycznego przełączania na potencjalnego, szwajcarskiego operatora,
2. Wyłączenie pakietu danych, gdy nie chcesz z niego skorzystać - umożliwi uniknięcie przypadkowego nabicia rachunku w razie przypadkowego połączenia ze szwajcarskim operatorem,
3. zakup szwajcarskiego esim (jeżeli telefon wspiera esim i jeżeli potrzebujesz mieć też internet w szwajcarii).

Jeżeli chodzi o esim, możesz skorzystać z airalo.

I zgadza się, pakiet UE nie działa w Szwajcarii, byliśmy w marcu i opłaty dla abonamentu wyglądały +- tak:
- 6.15 zł/min do Polski i lokalnie,
- 0.99 zł za wysłanego sms,
- internet 2.46 zł/50KB

Także trzeba się z tym internetem pilnować :D.
ODPOWIEDZ