rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Maciek82
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 sty 2024, o 22:08

rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: Maciek82 »

Cześć,

mam pytane jak skutecznie rozwiązać umowę z Plusem?
mam internet zakupiony 2 miesiące temu, umowa na 24 miesiące, stosują dziwne praktyki bo do rachunku zaczeli mi doliczać usługę dodatkową której nigdy nie zamawiałem, między innymi mam włączony jakiś Fun Skan i tracę teraz czas na pozyskanie informacji jak to zdeaktywować. Niestety nie mam czasu na zabawy w reklamacje czy rozmyślanie jak mnie jeszcze Plus okradnie w przyszłości.

proszę o jakąś mądrą poradę albo prawnika który umie rozwiązywać umowy z tymi naciągaczami.

Pozdrawaim
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: zbych_in_flames »

Fun Skan sam się nie może aktywować -> https://bok.plus.pl/article/496
Na dodatkową opłatę zawsze możesz złożyć reklamacje

Rozwiązanie umowy = naliczenie kary.
Maciek82
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2024, o 22:08

Re: rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: Maciek82 »

To jak może się aktywować skoro karta jest w routerze i nie jest używana inaczej niż do internetu?
Sprawdzałem na nr 8888 czy mam jakieś subskrybcje powłączane lub usługi dodatkowe i pokazuje że nie,
sprawę zgłosiłem do BOK Plus.

Jakiej wysokości są kary z zerwanie umowy, ktoś wie?
Z Plusem mieliśmy problemy przy umowach na zwykły telefon teraz jakaś dziwna usługa się pojawiła przy umowie na internet, nie mam pewności do nich i chcę zrezygnować z tej sieci.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: zbych_in_flames »

Maciek82 pisze: 23 sty 2024, o 12:12 Jakiej wysokości są kary z zerwanie umowy, ktoś wie?
Ile wynosi potencjalna karta masz info zapiane w umowie.
Maciek82 pisze: 23 sty 2024, o 12:12 Sprawdzałem na nr 8888 czy mam jakieś subskrybcje powłączane lub usługi dodatkowe i pokazuje że nie,
Fun Skan nie działa chyba na zasadach subskrypcji z tego co pamiętam.
Jeśli faktycznie masz aktywną to: "Wyłączenie usługi - jeśli chcesz wyłączyć usługę, wyślij SMS o treści USUN pod numer 2500"
Maciek82 pisze: 23 sty 2024, o 12:12 To jak może się aktywować skoro karta jest w routerze i nie jest używana inaczej niż do internetu?
No pewnie tak samo jak sprawdzałeś subskrypcje pod 8888
Maciek82
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2024, o 22:08

Re: rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: Maciek82 »

widze że nic mądrego nie wymyślimy, :-) próbuje dezaktywować przez BOK a później reklamacja i rezygnacja z ich usług

po wpisaniu USUN na 2500, pojawil sie komunikat ze usluga nie ma uprawnien do lokalizacji Twojej karty sim, wiec wychodzi na to ze nawet nie jest aktywna dla niej, wiec skad pozycja na fakturze za tą usługę?

na 8888 też jest wyraźnie napisane że włączonych usług = "0"
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: zbych_in_flames »

A to jaka kwota była naliczona na fakturze? Jak błędnie naliczona to po reklamacji ci anulują i tyle. Nie wiem czy to jest warte płacenia kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy, ale zrób jak uważasz.
Maciek82
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2024, o 22:08

Re: rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: Maciek82 »

to nie chodzi o kwotę, bo kwota jest niewielka 30 zł netto.
chodzi o fakt że :

1. bardzo słabo się z nimi współpracowało przy podpisywaniu umowy na telefony i internet
2. wprowadzają ludzi w bład
3. nie zabezpieczją klienta przed dodatkowymi kosztami, przykłąd jak opisany wyżej
4. na rynku są atrakcyjniejsi cenowo i jakościowo inni dostawcy usług telekomunikacyjnych niż Plus

stąd decyzja żeby polikwidować umowy z nimi i przejść do innego operatora
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: rozwiązanie umowy z Plus Internet S

Post autor: mariusz9a »

Musisz się skontaktować z BOK w celu wyliczenia kary umownej. Na forum nikt Ci kwoty nie poda, bo i skąd ktoś miałby to wiedzieć? A Specjaliści Plusa dostępni są tylko w oficjalnej części forum a nie tutaj.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ