Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Martz1n
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 23:09

Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: Martz1n »

Witam,

Obecnie jestem użytkownikiem taryfy Kubali 75 + 5 numerów do +/stac za 15zl nieograniczone rozmowy (korzystam z 3, a mam jeszcze jeden telefon firmowy w plusie, na ktorym ta usluge tez moge wlaczyc). W polowie czerwca konczy mi sie umowa i w związku z tym mam kilka pytań. Zaproponowano mi obecnie, przy przejściu na wyższy abonament, za 90zl - 150 min + 5 numerow do +/stac nieograniczone rozmowy za friko i telefonem Samsung Omnia (I) za 1 PLN.

Mam lekkie wrażenie, że tak średnio jest to opłacalny deal, biorąc też pod uwagę, to że mam 3 opłacane regularnie abonamenty w plusie od ponad 10 lat przy rachunkach przekraczajacych obecnie znacznie 200zl, a bywało i 500-600zl momentami, w ciagu tych ostatnich 24 miesięcy.

Moje pytania:
- czy biorąc pod uwagę powyższe, jestem w stanie coś jeszcze wynegocjować od operatora ponad to, co mi zaproponowano (5 numerow w sieci gratis ;/)?
- jeżeli tak, to w jaki sposób?
- czy porównując powyższe warunki z:
Orange - Delfin 300 - 99 PLN - 300 minut + 6000 z 5 numerami (de facto nie do wygadania imho, a bede sie z dziewczyna przenosil, wiec wazne ;). Telefony: Omnia II za 198,99 PLN; Nokia E72 - 149 PLN; Nokia E75 - 219 PLN; RIM 8520 - 1 PLN.

Era - 105 PLN - 220 minut + 3 numery w sieci bez ograniczeń. Telefony: LG GT500 - 1 PLN; Samsung Galaxy - 1 PLN.

Play - 99 PLN - 500 minut + Stan Darmowy, ale na czas nieokreślony... Telefony: Samsung Galaxy - 99 PLN

Jest sens w ogóle się 'użerać' z Plusem, który oferuje gorsze warunki stałym klientom niż konkurencja ludziom 'z ulicy', czy od razu uderzać do Orange lub ewentualnie (niechętnie) do Play?

Inna opcja, to wziąc jedynie umowę na 12 miesięcy, obecny fon jakoś się sprawuje (Nokia E66) i poczekać na lepszą ofertę? Trochę już się zżyłem z tą siecią, a numer też musiałbym przenosić, chociaż podobno to już nie problem.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i pomysły.

Pozdrawiam,
M.
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: matchojs85 »

Mam dokladnie to samo.. Kubali 75 plus pakiety minut za staz w Plusie, darmowy numer, iPLUS w komorce, pakiet SMS... rachunki w sumie na kwote 150-200zl. Dostalem propozycje - wiecej minut w dodatkowych, darmowych pakietach.. ale musze zrezygnowac z Kubali.. Czy faktycznie musze przejsc na ta durna Rarke bez SMSow i/lub Syberyjskie?? Nie moge zostc przy swoim? Pilne!
Mysle nad Orange i Delfinem.. bo do Play nie pojde (techniczna tandeta) a do Ery tym bardziej (3 lata mnie tam doili)..
Najchetniej zostalbym w Plusie ale w Kubali.. a niestety uslyszalem, ze to kategorycznie niemozliwe.. Jak to jest???
Awatar użytkownika
PlusUser
Moderator
Posty: 249
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:56

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: PlusUser »

Martz1n czyli nic szczególnego Ci nie zaproponowali.
Ja bym chciał więcej :-) Przy takich rachunkach. Najwyżej powiedź że nie przedłużysz umowy i przechodzisz do innej sieci. Już takie przypadki były i są opisywane na forum, poczytaj.

matchojs85 pisze:Czy faktycznie musze przejsc na ta durna Rarke bez SMSow i/lub Syberyjskie?? Nie moge zostc przy swoim?
Taryfa Syberyjska ma smsy ale niestety mniej niż taryfy Kubali. Dlaczego Plus zrobił taką głupotę. Mam nadzieję że jeszcze się nawrócą :-)

I chyba musisz przejść na którąś z tych taryf.
Powiedz znajomym o Naszym Plus Forum
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: Marcin34 »

Ja z kolei byłem tez kilka lat w +, został mi aby sim+. Powiem jak to umnie wyglądało. Jak zmieniałem umowe na syberyjskie skusiłem sie fonem i dali mi 100 zł zniżki (e66) na prośbę o obniżenie ceny. Potem stwierdziłem że te taryfy są do bani tj.kiedyś były lepsze więc poszedłem do play. I nigdy nie miałem ani awarii ani nic,nie narzekam. Aczkolwiek też mi się prawie skończył umowa i myślę o powrocie do +. Porównałem ceny fonów (pisałem otym na innym forum):
NP. E72: play(69) plus(75) orange (79)
749 599 469
nokia e75 849 699 629
nokia e71 499 599 399(!)
i tu chyba + nie wypada najgorzej. Jednak to co piszecie z tym co teraz dają to racja. Chyba zmienili zasady albo sam nie wiem, bo te rabaty nie są tak duże,apoco kolejny pakiet minut w sieci/stacj skoro dużo do innych dzownisz.
W każdym razie:
- jeśli już chcecie zostać i teraz przedłużyć - bierzcie starsze taryfy.
- albo poczekać,po wakacjach napewno coś nowego wprowadzą,inne sieci już alebo zaraz to zrobią,a umowa może być narazie na czas nieokreśliny.
- co do orange są różne opinie że np.pakiet kwotowy kiedyś był lepszy bo szło zniego na wszystko.
-jak złożycie wypowiedzenie na dzień dobry dają jakiś pakiet minut dodatkowo do wszystkich
- nie brać rarki bo to porażka
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: matchojs85 »

PlusUser pisze:
matchojs85 pisze:Czy faktycznie musze przejsc na ta durna Rarke bez SMSow i/lub Syberyjskie?? Nie moge zostc przy swoim?
Taryfa Syberyjska ma smsy ale niestety mniej niż taryfy Kubali. Dlaczego Plus zrobił taką głupotę. Mam nadzieję że jeszcze się nawrócą :-)

I chyba musisz przejść na którąś z tych taryf.
Syberyjska to lipa.. Dlatego chce przy Kubali zostac..
I "chyba muszę przejść" czy jednak moge negocjowac pozostanie?
Awatar użytkownika
dudeck
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2008, o 23:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: dudeck »

Sam miałem abonament na 6 lat, w plusie ale mi nic ciekawego nie oferowano. Kiedyś (parę lat temu) to miałem nawet oferowane gorsze warunki niż jakbym rozwiązał umowę i podpisał nową... No i tak zrobiłem. Ogólnie nie ma dobrych promocji teraz, syberyjskie nie nadają się dla młodzieży, która najczęściej pisze smsy, a nie dzwoni. Najlepiej jest wziąć coś z prepaid. Ostatecznie mixa (mam mixa IV i sobie chwalę;) ale często jakieś awarie tej platformy są (krótkie kody nawalają...). W najnowszym pcformacie 5/2010 jest artykuł o ofertach wszystkich sieci.
siemens m55, c60, SE k700i, k550i, P990i :)
Martz1n
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 23:09

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: Martz1n »

dudeck pisze:W najnowszym pcformacie 5/2010 jest artykuł o ofertach wszystkich sieci.
Dzieki! :)
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: matchojs85 »

Jak mi nie zostawią Kubali to spadam do pomarańczowego Delfina..
Choć wcale nie chce odejść z Plusa..
Awatar użytkownika
dudeck
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2008, o 23:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: dudeck »

Jeśli chodzi o orange to ja bym uważał. To co jest napisane w ich ofertach nie odzwierciedla rzeczywistości. Najlepiej popytać ludzi, którzy korzystają z ich usług czy wszystko jest ok... Ja bym na Twoim miejscu nie podpisywał na razie umowy tylko wziął simplusa na ten numer i czekał na coś typu Kubala2 albo simplus i samemu kupić na allegro jakiś dobry telefon (taniej wyniesie niż w abo).
siemens m55, c60, SE k700i, k550i, P990i :)
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: matchojs85 »

Ja i tak nigdy nie biore telów od opa. Kupuje na wolnym rynku.
Nie chce sie bawic w zadne prepaidy.. chce Kubali na kolejne 12mcy i tyle.. Plus powinien mi to dac a nie wciskac niby lepszą oferte dla mnie..
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: matchojs85 »

No i żegnam sie już raczej z PLUSem..
to co mi zaproponowali jest śmieszne i żałosne..
Proponują mi mniej niż mam dotychczas i niewiele więcej niż ma nowy klient "z ulicy"
Nie chcę odchodzić ale PLUS niestety zachłysnął się tym liderowanie i poleciał strasznie na psy.. to co ładnie wygląda na reklamach w rzeczywistości jest porażką..

A mój fajny numer z PLUSa ukradnę im i przeniosę do konkurencji 8-) :lol:
Martz1n
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 23:09

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: Martz1n »

Tez ostatecznie sie przenosze jednak do play, narazie na 12 miesiecy - bez telefonu. Zobacze, jak ta siec funkcjonuje. Złoty numer też zabieram ze sobą ;)
misiu25
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2010, o 20:30

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: misiu25 »

Witam.
Mam pytanie gdzie najlepiej negocjować przedłużenie umowy z taryfą syberyjską wraz z jakimiś upustami lub więcej minut do abonamentu: w salonie czy w boku?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: tomek »

misiu25 pisze:w salonie czy w boku pozdrawiam
Salony firmowe wydaje mi się, że dużo mogą. ;-)
Kiciolda

Re: Możliwości negocjacji przy przedłużaniu umowy, a ich sens...

Post autor: Kiciolda »

Według mnie szybciej i wygodniej negocjuje się z przedstawicielem Plusa, przez telefon i to najlepiej nie spieszyć się i samemu nie dzwonić, żeby się podpytać, nawet, jak kończy się za 2-3 miesiące umowa. Moja siostra miała taryfę Kubali 75 i sama zadzwoniła do BOK (pod koniec maja lub na początku czerwca), żeby spytać jaką mają dla niej ofertę (umowa kończyła się w sierpniu)... No i powiedzieli, że mogą jej zaproponować Omnię I900 za 199 zł brutto i taryfy Syberyjskie 75 lub Omnię za 1 zł i Syberyjskie 90. Po negocjacjach stanęło na tym, że dostała Omnię za 168 zł brutto i Syberyjskie 75.

Ja postanowiłam nie spieszyć się. Czekałam na ewentualne nowe taryfy lub lepszą propozycję. Zadzwonili do mnie w zeszłym tygodniu i na początek spytali jaki telefon mnie interesuje - gdy powiedziałam o I900, to wstępnie usłyszałam tę samą sumę co siostra, ale pomyślałam, że warto zapytać, czy mają dla mnie jakąś lepszą ofertę, może inny telefon tej klasy, za mniej... Sympatyczna Pani powiedziała, że możemy negocjować i na końcu stanęło na tym, że mam Omnię I900 za niecałe 107 zł brutto i Syberyjskie 75.
W trakcie negocjacji mówiłam, że przejście z Kubali na Syberyjskie jest mniej korzystne, więc przydałoby się coś w zamian, więc dostałam ofertę korzystniejszą, niż nowy klient i jeszcze korzystniejszą, niż moja siostra.
Wczoraj kurier przyniósł mi nowy telefon :-)
Na stronkach Plusa widać, że nowy klient może mieć Omnię I900 przy Syberyjskich 75 za 149 zł.
Zastanawia mnie coś jeszcze - dlaczego Omnia Lite jest droższa od OmniI900? Według mnie OmniaI900 jest lepsza.
ODPOWIEDZ