Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
marekd1990
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 lis 2010, o 17:07

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: marekd1990 »

Jestem w zasiegu HSDPA z mapy wynika ze moge korzystac tez z HSPA+, i tu moje pytanie, wiem ze trzeba miec modem obslugujacy HSPA np. Huawei E1820, a jak to jest z abonamentem? jaki musze miec abonament aby korzystac z uslugi HSPA+?
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: matchojs85 »

Jakoś nie trafiony ten zasięg w lubelskiem..
w samym mieście Lublin nie ma prawie zasiegu..
a za to jest na jakis wiochach i pod małymi miasteczkami..

Po co komu pod jakąś Poniatowa a nie w samej miejscowości???

Świdnik też nie ma.. a zaraz za nim w lesie jest full niebieska plama..

Masakra jakaś :lol: :lol:

Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: Pijo »

matchojs85 pisze:Jakoś nie trafiony ten zasięg w lubelskiem..
w samym mieście Lublin nie ma prawie zasiegu..

W Białymstoku podobnie :

Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: mariusz9a »

Ja na to mam dwa rozwiązania - albo w tych "wsiach" jest jakaś firma lub coś w tym rodzaju (z duża ilością kart SIM Polkomtel) i/lub jest tam duże zapotrzebowanie na transmisję - czytaj mieszkają tam ludzie którzy mają iPlusa z abo 160 zł.
Jest jeszcze jedno wyjście - są tam stacje z dużym zasobem transmisji a tych w mieście nie można rozbudować ze względów niezależnych od Polkomtel.
marekd1990 pisze:a jak to jest z abonamentem? jaki musze miec abonament aby korzystac z uslugi HSPA+?
Tylko iPlus 75, 110 lub 160.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: matchojs85 »

Pijo pisze:
matchojs85 pisze:Jakoś nie trafiony ten zasięg w lubelskiem..
w samym mieście Lublin nie ma prawie zasiegu..

W Białymstoku podobnie :

Obrazek

No to dali d*py po całości..
dorylek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2011, o 22:27

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: dorylek »

mariusz9a pisze:Ja na to mam dwa rozwiązania - albo w tych "wsiach" jest jakaś firma lub coś w tym rodzaju (z duża ilością kart SIM Polkomtel) i/lub jest tam duże zapotrzebowanie na transmisję - czytaj mieszkają tam ludzie którzy mają iPlusa z abo 160 zł.
Jest jeszcze jedno wyjście - są tam stacje z dużym zasobem transmisji a tych w mieście nie można rozbudować ze względów niezależnych od Polkomtel.
marekd1990 pisze:a jak to jest z abonamentem? jaki musze miec abonament aby korzystac z uslugi HSPA+?
Tylko iPlus 75, 110 lub 160.
Już tłumaczę ten fenomen na podstawie Bełżyc (woj. Lubelskie).
Nie ma tam dość dużego operatora który by oferował przy przyzwoitej cenie internet stacjonarny. Ludzie także przyzwyczaili się do Plusa ponieważ był to pierwszy operator który zbudował tam silny zasięg i renomę.
Większość mieszkańców posiada telefon z Plusa i dość dużo osób ma IPlusa.

Niestety nie rozumiem strategi Polkomtela który zostawił dziurę w 3G w miejscowości Borzechów, gdzie Polkomtel ma w tych okolicach totalny monopol, i przebiega niedaleko linia kolejowa, droga Krajowa nr 19.

Mam też obawy co do zasięgu HSPA+ w Katowicach - osiedle 1000lecie, jedno z największych osiedli w Katowicach, gdzie przebiegają potężne światłowody - a nie ma HSPA +.
Dziwna polityka.
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: matchojs85 »

W końcu w Lublinie coś drgnęło..
według mapki na mojej ulicy jest HSPA+ wewnątrz budynków.. 8-)
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: Pijo »

Ogólnie Plus ma dziwną politykę z odpalaniem HSPA+. W Łomży na 14 pozwoleń NodeB (nie wiem ile z nich działa ) wg. mapki wygląda na to, że HSPA+ jest na ... 1 NodeB
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: mariusz9a »

Pijo pisze:Ogólnie Plus ma dziwną politykę z odpalaniem HSPA+. W Łomży na 14 pozwoleń NodeB (nie wiem ile z nich działa ) wg. mapki wygląda na to, że HSPA+ jest na ... 1 NodeB
Widać inne nie mają dość transmisji aby to udźwignąć :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Simsiara1701
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:37

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: Simsiara1701 »

Ja powiem tak mieszkam pod Szczyrkiem i jak zaczynałam przygodę z iplusem było to na modemie commander. Był to mój pierwszy internet i jakoś teraz nie mogę sobie uświadomić jak mi wtedy ten internet odpowiadał i starczał, a dlaczego taki początek a no dlatego ze teraz z mapki wynika ze mam zasięg co prawda na zewnątrz ale HSPA+ :-). Internet chodzi super nie ma problemu z oglądaniem vod transmisji internetowych ipla, a prędkość jest różna od 1Mbs do nawet 6Mbs czyli pełny full przy moim abonamencie i jestem mega zadowolona czekam na zniesienie jeszcze limitów:-), ale pewnie tak jak każdy z nasz, ale jedno co wiem musi mieć to w końcu miejsce.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: mariusz9a »

Simsiara1701 pisze: czekam na zniesienie jeszcze limitów:-), ale pewnie tak jak każdy z nasz, ale jedno co wiem musi mieć to w końcu miejsce.
Albo wręcz przeciwni. Obecnie co raz częściej występuje utylizacja łącz i procesorów na routerach operatora - a to dobrze nie wróży ku zniesieniu limitów. Ludzie za dużo ściągają, sprzęt czasami nie wyrabia. W USA zaczyna panować tendencja na wprowadzanie limitów zamiast ich ściąganie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: pasqal »

Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby mobilni wprowadzili coś takiego, co jest w LubManie (lokalny dostawca Internetu). Wprawdzie LubMan jest za to mocno besztany, ale w przypadku dostępu mobilnego może by to miało sens - dzienny limit transferu danych, po przekroczeniu którego trzeba czekać 24h na przywrócenie normalnej prędkości. Nie byłoby wtedy tego "ciągnięcia na masę" :-)
Tylko z drugiej strony patrząc, na co byłyby te wszystkie iPlusopobieracze?

No ale dobra, nie zbaczajmy z tematu.
And remember: respect is everything…
Simsiara1701
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:37

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: Simsiara1701 »

[ad]Może i limity są potrzebne ale chyba nikt mi nie powie ze limit 7GB wystarczy komuś na cały miesiąc ciągłego korzystania z internetu. Ja rozumiem ze coś takiego jest potrzebne by wyłączyć takie korzystanie ze ktoś tam ściąga 400gb w ciągu miesiąca, ale ja lubię np. vod, ipla. Włączyłam sobie usługę iplusoobopieracza właśnie by z tego korzystać, ale nie każdy ma czas na korzystanie z tego między 24 a 12 (choć nie mam wyboru:-)), dlatego chciałabym by ten limit wynosił przy moim abonamencie ok 20gb wystarczyło by mi na cały miesiąc plus iplusoopobieracz, a wydaje mi się ze przeskok w abonamencie z 7 do 20gb przy różnicy 35zł jest bardzo widoczny. Niestety to nie ja to ustalam mogę jedynie liczyć ze będzie lepiej w ciągu najbliższego roku.[/ad]
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Nowe miasta w zasięgu technologii HSPA+

Post autor: vod »

Nowe miejscowości znalazły się w zasięgu stacji HSPA+ Aero2:

Gnojnica [ podkarpackie ], Jasło [ Jasło Towarowa ], Jasło [ Jasło Rafineria ], Wielopole Skrzyńskie [ podkarpackie ], Rzeszów [ Rzeszów Centrum ], Mielec [ Mielec Pisarka ], Rzeszów [ Rzeszów Staromieście ], Rokietnica [ podkarpackie ], Strawczyn [ świętokrzyskie ], Skalbmierz [ świętokrzyskie ], Spławie [ wielkopolskie ], Nagawki [ łódzkie ], Nowosolna [ łódzkie ], Wieleń [ wielkopolskie ], Szczerców [ łódzkie ], Piątek [ łódzkie ], Koszelew [ mazowieckie ], Bolechowo [ wielkopolskie ], Gniezno [ Gniezno Kawiary ], Żabno [ wielkopolskie ], Łopienno [ wielkopolskie ], Pionki [ Pionki Przemysłowa ], Jedlińsk [ mazowieckie ], Paprotnia [ mazowieckie ], Stanin [ lubelskie ], Iwaniska [ świętokrzyskie ], Kleczanów [ świętokrzyskie ], Wrocław [ Wrocław Potokowa ], Damasławek [ wielkopolskie ], Oborniki Wlkp., Łężeczki [ wielkopolskie ], Ryczywół [ wielkopolskie ], Sobótka [ świętokrzyskie ], Zielona Góra [ Zielona Góra Sulechowska ], Dolsk [ wielkopolskie ], Korczew [ mazowieckie ], Jedlnia-Letnisko [ mazowieckie ], Zielona Góra [ Zielona Góra Dekoracyjna ], Osiek [ świętokrzyskie ], Lubiszyn [ lubuskie ], Solec nad Wisłą [ mazowieckie ], Lubcza [ świętokrzyskie ], Chmielnik [ Chmielnik Zwycięstwa, świętokrzyskie ], Piekoszów [ świętokrzyskie ], Adamów [ lubelskie ], Kawnice PKP [ wielkopolskie ], Biała [ łódzkie ], Siedlce [ Siedlce Starzyńskiego ], Świebodów [ dolnośląskie ], Milicz [ Milicz Kopernika ], Sierosław [ wielkopolskie ], Ożarów [ Ożarów Ostrowiecka, świętokrzyskie ]

Uaktualniono mapę zasięgu sieci Plus (stan na dzień 01.06.2012)


http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl?lang=0
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
ODPOWIEDZ