Rusza sprzedaż Plusa

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
pawel84
PlusManiak
Posty: 62
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 paź 2010, o 13:45
Lokalizacja: Kielce

Rusza sprzedaż Plusa

Post autor: pawel84 »

[ad]To już przesądzone. Spółka Polkomtel, operator komórkowych sieci Plus, 36.6 oraz Sami Swoi, będzie sprzedana w całości. Do polskich akcjonariuszy dołączy także Vodafone.

Spółka KGHM, jeden z polskich udziałowców komórkowej sieci Plus, prezentując wyniki za ostatni kwartał zdradziła, że akcjonariusze Polkomtela "podjęli decyzję o przystąpieniu do procesu wspólnej sprzedaży 100% akcji spółki w transakcji prywatnej".

Obecnie proces sprzedaży jest w trakcie realizacji. z Informacji KGHM wynika, że potencjalnymi nabywcami Plusa mogą być "inwestorzy branżowi, strategiczni, jak i finansowi, fundusze inwestycyjne". Do tej pory jedynie przedstawiciele Orascom Telecom, największego arabskiego operatora telekomunikacyjnego, przyznali oficjalnie, że są zainteresowani przejęciem polskiego operatora.

Co myślicie Drodzy koledzy o przejęciu Plusa - zyskamy na tym czy stracimy?? Na pewno ważne jest jeszcze kto nas przejmie........ale co myślicie na ten temat. Zapraszam Was do dyskusji :)[/ad]
Ja-ros
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2010, o 20:31

Re: Rusza sprzedaż Plusa

Post autor: Ja-ros »

Fajnie by było zobaczyć na przykładach jak przebiegały wcześniej sprzedaże sieci polskich czy też zagranicznych. Myślę że jeżeli wykupi Plusa międzynarodowy gigant, to będzie większy wybór telefonów, a może i ceny niższe.
Ciekawe czy w grę wejdzie zmiana nazwy i czy wpłynęłoby to na popularność sieci....
Czyli same pytania, czekam na jakieś konkrety.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rusza sprzedaż Plusa

Post autor: vod »

Ja-ros pisze:Fajnie by było zobaczyć na przykładach jak przebiegały wcześniej sprzedaże sieci polskich czy też zagranicznych. Myślę że jeżeli wykupi Plusa międzynarodowy gigant, to będzie większy wybór telefonów, a może i ceny niższe.
Ciekawe czy w grę wejdzie zmiana nazwy i czy wpłynęłoby to na popularność sieci....
Czyli same pytania, czekam na jakieś konkrety.
Konkretów jak na razie nie ma,to się okaże na końcu sprzedaży.
Jeżeli kupi to jakiś koncern nie związany z telekomunikacją i nastawi się tylko na zysk to różowo może nie być,
Mam tylko nadzieję że jednak będzie to ktoś z branży,ktoś kto postawi na rozwój i inwestycję, mający na uwadze długo planowy system rozwoju i czerpania zysków.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
kmis
Starszy Plusmaniak
Posty: 180
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:22
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Rusza sprzedaż Plusa

Post autor: kmis »

A czy nie będzie tak, że inwestycje w sieć zostaną zablokowane na około 1 rok? Przecież procedura sprzedaży to nie jeden dzień, będą reorganizacje, zmiany planów finansowych, może nawet zmiany dostawców sprzętu itd....
iPhone 15 pro MAX, S23 Ultra
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Rusza sprzedaż Plusa

Post autor: kosa1127 »

Ja-ros pisze:Fajnie by było zobaczyć na przykładach jak przebiegały wcześniej sprzedaże sieci polskich czy też zagranicznych. Myślę że jeżeli wykupi Plusa międzynarodowy gigant, to będzie większy wybór telefonów, a może i ceny niższe.
Ciekawe czy w grę wejdzie zmiana nazwy i czy wpłynęłoby to na popularność sieci....
Czyli same pytania, czekam na jakieś konkrety.
Jeżeli wejdzie do gry Vodafon (a o tym się mówi od dawna) to pewnie będzie tak samo jak w przypadku Idei/Orange na początku ludzie będą się bać potem jakaś ładna promocja i ludzie po pewnym czasie sie przyzwyczają, kto jeszcze mówi Idea? No chyba nie wiele osób przyzwyczajenie ludzi to jest najważniejsza sprawa bo jak mówimy, Gdzie idziesz - do Orange ;)
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rusza sprzedaż Plusa

Post autor: vod »

kosa1127 pisze: Jeżeli wejdzie do gry Vodafon (a o tym się mówi od dawna) to pewnie będzie tak samo jak w przypadku Idei/Orange na początku ludzie będą się bać potem jakaś ładna promocja i ludzie po pewnym czasie sie przyzwyczają, kto jeszcze mówi Idea? No chyba nie wiele osób przyzwyczajenie ludzi to jest najważniejsza sprawa bo jak mówimy, Gdzie idziesz - do Orange ;)
Problem w tym że Vodafone także chce pozbyć się akcji Polkomtela, nie myśląc już o jego przejęciu.
plusblog pisze:Jedynie przedstawiciele Orascom Telecom, największego arabskiego operatora telekomunikacyjnego przyznali oficjalni, że są zainteresowani przejęciem Polkomtela.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
ODPOWIEDZ