iPlus - Samsung N150

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

iPlus - Samsung N150

Post autor: XYZ »

Czy można go dostać w innym kolorze niż czarny?
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: rafal2119 »

Niestety ale wszystkie są czarne. Wcześniejsze Acery D250 były czarne i czerwone (bardzo limitowana wersja).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: gatuso_18 »

Kupując N150 musisz kupić sobie paczkę tabletek na uspokojenie :) Starter Win 7 jest tak piekielnie szybkim systemem że ciśnienie samo się podnosi bez dawki kofeiny :)
Jest jedno rozwiązanie, wrzucenie XP :D Wiadomo trochę zabawy ale za to mamy znacznie szybciej działający komputer :)
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: XYZ »

gatuso_18 - przeraziłeś mnie.

Mam wybór: pomiędzy Acerem a właśnie Samsungiem. Uznałem, że Samsung będzie lepszy a teraz zaczynam się zastanawiać.
Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie w tej materii??
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: gatuso_18 »

Ja mam Sam N150 i ... relanium kupuje w kartonach bo na sztuki za drogo wychodzi :P
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: kowcio »

Ja nie korzystałem z Windowsa 7 starter. Zawsze można sobie wgrać innego Windowsa i wcale to ani nie jest skomplikowane, ani ciężkie.
Wiem, że na netbooku dobrze będzie Ci działał Windows 7 "normalny", a nie jakieś badziewie Starter..
Zawsze można zainstalować XP i mieć spokój.
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: cezarex »

kowcio pisze:Wiem, że na netbooku dobrze będzie Ci działał Windows 7 "normalny", a nie jakieś badziewie Starter..
Zawsze można zainstalować XP i mieć spokój.
Dokładnie, ta wersja starter to jakieś nieporozumienie. Najlepszą opcją będzie instalacja XP lub zastanowienie się nad instalacją jakiejś wersji Linuksa - to naprawdę nie takie straszne ;]
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: XYZ »

No i kupiłem, co więcej właśnie piszę posta korzystają z tego "maleństwa".
Pierwsze uwagi:
- system działa poprawnie, jest stabilny, nie jest mułowaty jak co niektórzy pisali;
- bateria wytrzymała 8 godzin - użytkowania a nie czas spoczynku.
Minus:
- office starter z reklamami, których nie da się wyłączyć, ale z drugiej strony gdyby go nie było byłoby gorzej.

Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem to powiem tylko, że WARTO !!!!
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: gatuso_18 »

XYZ pisze:No i kupiłem, co więcej właśnie piszę posta korzystają z tego "maleństwa".
Pierwsze uwagi:
- system działa poprawnie, jest stabilny, nie jest mułowaty jak co niektórzy pisali;
- bateria wytrzymała 8 godzin - użytkowania a nie czas spoczynku.
Minus:
- office starter z reklamami, których nie da się wyłączyć, ale z drugiej strony gdyby go nie było byłoby gorzej.

Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem to powiem tylko, że WARTO !!!!

Dla mnie "muł" mam porównanie do Visty, XP ka :) Wielkim Plusem dla notebooka jest bateria, jej czuwanie jest genialne. Można spędzić kilka godzin poza domem nie martwiąc się o ładowanie urządzenia. Ja pamiętam jak dawniej korzystałem z laptopa HP, bateria wyrzymywała ok 3 godzin :)
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: kowcio »

gatuso_18 pisze: Ja pamiętam jak dawniej korzystałem z laptopa HP, bateria wyrzymywała ok 3 godzin :)
To Ci zazdroszczę, bo 3 godziny dla laptopa to świetny wynik. Mój HP trzymał coś ponad 2, a nowy Sony- godzinę! :-/ nigdzie bez zasilacza nie wybieram się z tym sziftem.
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: gatuso_18 »

Nie ukrywam że z uśmiechem na twarzy korzystałem z niego. Dzięki tej baterii mogłem śmiało wyjść na taras i wieczór spędzać przy chłodnym napoju :D Teraz bieganie z zasilaczem jest męczące więc jestes skazany na 10,1" :(
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: kowcio »

Dlatego muszę też sprawić sobie netbooka. Ze względu też na to. Może ten mój ma dobre parametry (choćby procesor i5), ale co z tego, jak to raczej komputer stacjonarny :-) Tyle, ze przenośny.
Ale to dobrze, ze jesteś zadowolony z N150. A powiedz mi, jak oceniasz jakość obrazu? Nie męczą się oczy od tej matrycy po dłuższej pracy? Ja miałem kiedyś Samsunga N110 i po roku sprzedałem, bo zamontowali mi matrycę jakąś Chi-Mei (można sprawdzić programem), która obraz miała fatalny i mnie oczy bolały od tego. Ja tam wiem, że LED w laptopach to dla mnie nieporozumienie, ale bez przesady
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: XYZ »

[ad]Miałem duże obawy, powód prosty otóż w pracy spędzam 8 godzin przed komputerem, zresztą oczy już nie te - męczą się i w dodatku często nie widzę detali (okulista mnie wzywa, a ja wciąż nie mam czasu).
Ku mojemu zaskoczeniu w N150 obraz jest bardzo, ale to bardzo jaskrawy i bardzo wyostrzony dzięki czemu zmniejszyłem jeszcze obraz przeglądarki do 83% i wciąż jest idealnie.
Jeżeli się zastanawiasz nad kupnem to dużego wyboru nie masz ... Acer lub N150, z tym że N150 jest jak ... najnowszy komputer w porównaniu do Atari :)

Jeden mankament ... w pierwszy dzień aktualizacje robiły się ponad 3 godziny po każdym restarcie dochodziły kolejne i myślałem, że go wyrzucę przez okno :)

Ktoś wspomniał o wolnym systemie - w żadnym wypadku nie potwierdzam tego. W tym samym czasie uruchomiłem stacjonarny z XP, laptopa z Vistą i N150 z 7 starter ... pierwszy uruchomił się N150.[/ad]
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: kowcio »

No to ja bym ozłocił tego kompa, który z Vistą szybciej by odpalił niż W7 xD
To spoko :-) Ja też jak kupiłem to swoje zassał, ale później działa elegancko po aktualizacjach. Życzę zadowolenia ze sprzetu.
atanor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2011, o 17:16

Re: iPlus - Samsung N150

Post autor: atanor »

Modem w tym netbooku jest w technologii HSPA czy HSPA+? Jakie są pingi w dobrych lokalizacjach?
ODPOWIEDZ