Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Awatar użytkownika
hadrit
PlusManiak
Posty: 87
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lis 2008, o 10:54
Lokalizacja: okolice Krakowa (Wieliczka)
Kontakt:

Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: hadrit »

Witam :)

Mam pytanie, ponieważ moja mama ma telefon na abonament( chyba taryfa Syberyjska) i jak sprawdzić na Plus Online kiedy kończy sie jej umowa?:)
Awatar użytkownika
adas72
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 16 lis 2009, o 12:13

Re: Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: adas72 »

Najprościej zadzwonic pod 2601 i porozmawiac z konsultantem,ewentualnie sprawdzic w umowie.
Plus wysyła tak ze 2 miesiace wczesniej oferte przedłużeniową abonamentu.
kzd

Re: Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: kzd »

Dokładną datę można sprawdzić tylko w DOK lub w punkcie plusa albo na samej umowie. W plus online nie ma tej informacji. Natomiast w plus online są daty ważności pakietów promocyjnych - syberyjski pakiet gratis. Jeśli został przyznany na całą umowę, to jest tam podana przybliżona końcowa data wygaśnięcia pakietu - na tej podstawie można mniej więcej stwierdzić kiedy wygasa okres zobowiązania.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: XYZ »

Umowa jest na czas nieokreślony, jest tylko określony czas promocji.
Można to sprawdzić na dwa sposoby.

Pierwszy: dzwoniąc do DOKu
Drugi: dzwoniąc do DWN - w drodze dużej desperacji, bardzo dużej desperacji.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: rafal2119 »

XYZ pisze:Umowa jest na czas nieokreślony, jest tylko określony czas promocji.
Od lipca 2010 wraz nowelizacją prawa telekomunikacyjnego każda umowa jest na czas określony. Tylko jak nic nie zrobisz z taką umową to przechodzi ona po okresie umowy w czas nieokreślony i przedłuża się na kolejny okres rozliczeniowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: XYZ »

[ad]rafal2119, ale mi zadałeś ćwieka.

Mówisz, że jest określony czas trwania umowy, co więcej podajesz konkretny dokument, więc szukam i szukam.
Codziennie pracuję na OWU i jesteś pierwszą osobą, która mi mówi, że jest określony czas umowy - proszę wstaw regulamin na który się powołujesz bo:
1. http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2010086055401.pdf tutaj jest wykaz zmian jakie zostały wniesione
art 60 pkt 3 - standardowe warunki umowy, w tym wskazanie minimalnego czasu trwania
umowy, jeżeli taki został określony;

Taki czas minimalny nie jest określany

2. http://www.plus.pl/indywidualna/regulam ... w_2009.pdf wątpię aby Plus pokusił się na publikowanie nieaktualnego regulaminu dla abonentów
art 9 pkt 1 - Czas trwania umowy jest nieoznaczony. Inny niż nieoznaczony czas trwania umowy określony może zostać wyłącznie w formie pisemnej pomiędzy POLKOMTEL i Abonentem.

Jeżeli masz jakiś "nowszy" regulamin to proszę podeślij mi, albo chociaż wstaw jako załącznik na forum.[/ad]
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: rafal2119 »

XYZ to co piszesz to wszystko prawda.
Przed nowelizacją prawa zapis na umowie "zawarta na czas nieoznaczony" wg UKE wprowadzał klientów w błąd i dochodzili do wniosków, że mogą w każdej chwili zrezygnować z umowy, ale zapominali o "czasie trwania promocji".
A od lipca 2010 na każdej umowie musi być wyraźnie zaznaczone na jaki okres zawierana jest umowa, np. 12 miesięcy, czy 24 miesiące. Co ma ułatwić interpretacje klientom.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Jak sprawdzić kiedy kończy się umowa ?

Post autor: XYZ »

Dzięki rafal2119 - dzisiaj zrobiliśmy burzę mózgów i znaleźliśmy temat na Planecie - tylko ktoś zapomniał nam o tym drobnym szczególe powiedzieć ... wrrr

Wszystko już wiem :) (w tym temacie). Dziękuję za zwrócenie uwagi.
ODPOWIEDZ