Linuksowa Motorola VE66

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Linuksowa Motorola VE66

Post autor: mariusz9a »

Motorola przygotowuje się do wprowadzenia na rynek rozsuwanego modelu VE66. Pracująca pod kontrolą Linuksa konstrukcja oferuje łączność HSDPA i WiFi oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix z funkcją autofokus.

Sercem nowego smartfonu Motoroli jest procesor Freescale SCM-A11 taktowany zegarem 500MHz. Tak wielkimi zasobami zarządzać będzie Linux OS Montavista v2.6.10. Aktualnie brak informacji na temat ilości pamięci systemowej telefonu.

Telefon ma 2,4-calowy ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli), wyświetlający 16 mln kolorów. Wciąż nie wiadomo czy ekran podobnie jak w serii Ming będzie dotykowy. Urządzenie trafi na rynek w 2 wersja - wersja na chiński rynek będzie pozbawiona łączności 3G, wariant europejski i amerykański zaoferuje UMTS i HSDPA.
Źródło: telepolis.pl
Załączniki
motorola_ve66_1.jpg
motorola_ve66_2.jpg
motorola_ve66_3.jpg
motorola_ve66_4.jpg
motorola_ve66_4.jpg (10.34 KiB) Przejrzano 1007 razy
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Post autor: Garjusz »

Ciekawe jak to będzie działać na tym Linuksie
Ja mam w komputerze a może jeszcze kupię sobie telefon z Linuksem
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

V8 też ma linuxa. Ale nie miałem jej w rękach więc nie wiem jak to wygląda.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
PlusManiak
Posty: 136
Rejestracja: 24 gru 2007, o 16:05
Lokalizacja: Kosina
Kontakt:

Post autor: Kamil »

mariusz9a pisze:V8 też ma linuxa. Ale nie miałem jej w rękach więc nie wiem jak to wygląda.
ja miałem V8, i linuksa to nie przypomina, meni jest prawie takie same jak w V3, parę funkcji dodatkowych i tyle ta V8 nawet gniazda na kartę pamięci nie ma, ale ma plusy rewelacyjnie chodzi szybciutko nie to co symbian czy windows, dźwięk tez bardzo dobry, a jakość rozmów rewelacja ogólnie to polecam ten telefonik
Pozdrawiam
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Kamil pisze:linuksa to nie przypomina
Ale ma go na pewno.

Chodzi szybciutko bo procek tam jest dość szybki (chyba 500MHz). Ludzie często się żalą że zbytnio się grzeje (to normalne), jednak 500MHz + metalowa obudowa musza dawać wrażenie "gorąca". V8 brakuje 3G. V9 ma 3G, ale za to nie ma systemu :-/ I jednak brak slotu na karty pamięci to olbrzymi minus.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ