nadajniki Plus a Play

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
sanok10
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 22:35

nadajniki Plus a Play

Post autor: sanok10 »

Siema dziwna sprawa to tak mam iplusa 110 i kupiłem pakiet z play próba połączenia z 3G przez top netinfo i wygląda to tak. Plus zasięg od 3% do 16& czasami 25% brak zalogowania a jak zaloguje to brak połączenia i odrazu wylogowuje więc lipa .Teraz czas na Play zasięg od 0% do 9% czasem na chwilke 16% loguje się jest połączenie prędkość nie jest zła 3,5Mb ale co jest najśmieszniejsze ze te dwa nodeb stoją od siebie w odległości 15 metrów a ja jestem oddalony od nich jakieś 15 kilometrów w lini prostej. Więc o co chodzi Play ma lepsze nodeb od plusa jak mozna rozwiązać ten problem.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: rafal2119 »

sanok10 pisze:ja jestem oddalony od nich jakieś 15 kilometrów w lini prostej.
Nie ma szans byś nawiązał połączenie 3G z tak oddalonym nadajnikiem, chyba że zapomniałeś postawić przecinek i powinno być 1,5 kilometra?
Zasięg 3G jest w promieniu 3-4 kilometrów od nadajnika. A 15 kilometrów to nawet EDGE będzie miał spore problemy. Chyba że korzystasz z anteny kierunkowej o wysokiej mocy, ale na 15 km też niewiele da na 3G.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sanok10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 22:35

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: sanok10 »

Z 15 kilometrów. to dlaczego mam hsdpa na karcie Play a z karty plusa nie moge się połączyć, nie mam zadnej anteny kierunkowej sam modem huaweii e220 :->
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: mariusz9a »

sanok10 pisze:karty plusa nie moge się połączyć
Pewnie masz zły APN ustawiony i się nie łączy.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
sanok10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 22:35

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: sanok10 »

a propos ustawień wszystko jest dobrze możliwe jest taka opcja ze anteny są do mnie tyłem i nie chce mnie wpuścić do niej i łapie mi tylko jeden nodeb z 7 czy 8 próbowałem wiele i nic nie działa mieszkam pomiędzy dwoma miastami do jednego 8 kilometrów ale góra mi zasłania a do drugiego 15 km . Da rade przebić się jakoś przez górę czy nie ma sił . I wiem ze jakieś 150 metrów od domu w pewnym miejscu opada zasięg z jednego miasta i drugiego jakieś sugestie
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: mariusz9a »

sanok10 pisze:apropo ustawień wszystko jest dobrze mozliwe jest taka opcja ze anteny są do mnie tyłem i nie chce mnie wpuścić do niej i łapie mi tylko jeden nodeb z 7 czy 8 próbowałem wiele i nic nie działa mieszkam pomiędzy dwoma miastami do jednego 8 kilometrów ale góra mi zasłania a do drógiego 15 km . Da rade przebić się jakoś przez góre czy nie ma sił . Iwiem ze jakieś 150 metrów od domu w pewnym miejscu opada zasięg z jednego miasta i drógiego jakieś sugestie
Jeśli masz zasięg do 25% to nie jest to problem z zasięgiem. Skoro APN jest na pewno dobrze skonfigurowany to chyba pozostaje coś z kartę SIM. A może modem ma blokadę SIMLOCK?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
sanok10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 22:35

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: sanok10 »

Karta sim jest dobra bo juz nie raz łączyła przez 3G teraz na EDGE. Simlock odpada bo jest to modem z pierwszej umowy dzwoniłem do plusa i powiedzieli mi ze nie ma szans aby połączyć się z takiej odległości więc pozostaje płakać albo zmiana operatora dzięki za odpowiedzi
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: mariusz9a »

sanok10 pisze:dzwoniłem do plusa i powiedzieli mi ze nie ma szans aby połączyć się z takiej odległości
E tam - skoro masz aż 25% zasięgu to jak nie ma szans - to jest bardzo dużo, ja w domu nawet tyle nie mam na topnetinfo a net śmiga aż miło. Także albo coś ściemniasz z tym zasięgiem albo pokazuje Ci zasięg innego operatora.

PS w zeszłym roku byłem w górach niedaleko Żywca. Wiocha jest położona na szczycie góry 15 km od Żywca w linii prostej. Przy wymuszeniu ręcznym 3G modem logował się do sieci, ba nawet filmy na ipli dało się oglądać więc niech te pseudo spece nie pierniczą że się nie da - jak tylko zasięg złapiesz w 3G to się da ;-) Oczywiście nie miałem anteny zewnętrznej.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
MK_
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 28 cze 2011, o 13:20

Re: nadajniki Plus a PNie ma szans byś nawiązał połączenie 3Glay

Post autor: MK_ »

Nie ma szans byś nawiązał połączenie 3G z tak oddalonym nadajnikiem, chyba że zapomniałeś postawić przecinek i powinno być 1,5 kilometra?
Ja mam zasięg z 6km, niektórzy mają z 10km, niektórzy (jak Pijo tutaj na forum) z 17km. A nadajnik to może mieć co najwyżej telewizja naziemna...
sanok10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 22:35

Re: nadajniki Plus a Play

Post autor: sanok10 »

Dziś skończyłem testy z kartą play, plusa i sprawdziłem jeszcze orange jedynie tylko plus nie chce się zalogować w top netinfo stabilne 6% zasięgu i nic w Orange 3% idziała w play śmiga elegancko więc albo w plusie specjalnie osłabiają sygnał aby nie obciążać nodeb lub oszczędzają na sygnale i nic nie mogą zrobić. A po za tym plus ma wspaniałych pracowników i konsultantów :lol:
ODPOWIEDZ