Zniknęło HSDPA

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
kapec-k2
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lip 2011, o 14:18

Zniknęło HSDPA

Post autor: kapec-k2 »

Witam, ostatnio mam problem z netem, mam iPlusa już od kilku lat, zawsze miałem zasięg HSDPA a od kilku dni (koło tygodnia) mam tylko UMTS. Mieszkam w miejscowości Skwierzyna 30km od Gorzowa Wlkp. (ponad 10tys. mieszkańców), do nadajnika mam koło 3km, posiadam antenę zewnętrzną kierunkową. Od 2-3 lat miałem na tym samym sprzęcie HSDPA, używam programu top_net info, zasięg to około 22-25%, prędkości osiągałem ponad 500kb/s przy pobieraniu. Wszystko było ładnie pięknie aż nie zniknęło HSDPA, byłem w salonie Plusa bo właśnie kończyła mi się umowa, powiedziano mi, że był problem z nadajnikiem ale już jest naprawiony, więc podpisałem nową umowę... wracam do domu i nie ma... Pomyślałem poczekam, czekam tydzień i nic. Nie wiem czy to będzie działać jeszcze czy już nie mogę liczyć na szybki internet? Dodam, że gdy włożę do modemu karty innych operatorów (Orange, Play) to mam HSDPA, więc to nie wina modemu. Może ktoś z Plusa mi odpowie. Pozdrawiam.
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: Pijo »

Sczytaj W TopNet_info CID, LAC tej stacji i podaj tu na forum.

Ja napisałbym zgłoszenie mailowe do BOK i podał w niej CID, LAC i RNC stacji i opisał problem. Pierwsza linia konsultantów pewnie nie będzie umiała rozszyfrować tych pojęć - oby tak było - wtedy jest szansa, że przekażą sprawę do działu technicznego. Tylko nic nie pisz, że mieszkasz daleko i korzystasz z anteny zewn. , bo odpiszą, że nie gwarantują zasięgu itp. itd z szablonu.
kapec-k2
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2011, o 14:18

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: kapec-k2 »

Tylko jest ten problem, że jak zniknęło HSDPA to przestało pokazywać LAC i CID, nie wiem czemu, jak się łączę z EDGE to pokazuje, ale to wiem, że z innego nadajnika.
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: Pijo »

Daj screenshota z TopNet_INFO jak jesteś połączony lub zalogowany do UMTS.
kapec-k2
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2011, o 14:18

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: kapec-k2 »

Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: Pijo »

Może TopNet_info nie ma problemy z obsługą Novatela. Z Huawei nie ma problemów. Ja tu nic nie poradzę więcej. Nie mam pomysłu.
kapec-k2
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2011, o 14:18

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: kapec-k2 »

Raczej nie bo mam go od dwóch lat i działał bez problemu. Wszystko pokazywał a teraz nie jak nie ma HSDPA. Może ktoś jeszcze będzie mieć jakiś pomysł?
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: Pijo »

Spróbuj jeszcze tej aplikacji http://www.nerve.org.za/mdma/

Może uda Ci się odczytać CID, LAC i silę sygnału. I zobaczyć czy łączysz się tylko UMTS czy HSDPA.

Powodem, dla którego masz tylko UMTS może być bardzo kiepski sygnał. Plus mógł robić rekonfig stacji, zmienić nachylenie anten , jest wiele czynników.
kapec-k2
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2011, o 14:18

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: kapec-k2 »

Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: Pijo »

A w trakcie gdy odbywa się ruch (np. ściąganie pliku) też cały czas pokazuje UMTS/3G czy przechodzi na HSDPA/HSPA ?
kapec-k2
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2011, o 14:18

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: kapec-k2 »

Cały czas 3G
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: mariusz9a »

Zapuść minimum trzy pliki jednocześnie ze strony ftp.atman.pl, zsumuj prędkości pobierania i zobacz jaka jest prędkość. Mam wrażenie że działa dobrze, tylko coś ze sterownikiem się posypało i nie pokazuje poprawnie technologii, wnioskuje to po max prędkości jaka pokazuje Ci topnetinfo na screenie jaki dałeś (456 kb/s to więcej niż max przepustowość na UMTS a to by oznaczało że korzystasz już z HSDPA).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kapec-k2
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2011, o 14:18

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: kapec-k2 »

nie przekracza 50kB/s, w moim modemie zapala się pomarańczowa dioda gdy korzystam z HSDPA a niebieska gdy z UMTS, na Plusie mam cały czas niebieską, na Orange(3% zasięgu) i Play(20% zasięgu) mam pomarańczową i o wiele większe prędkości, jak wkładam inną kartę plusa to też nic nie daje. Nie wiem dlaczego jeśli w Plusie miałem tydzień temu prędkości rzędu 450-500 kB/s

Edit.

Jeśli UMTS ma max przepustowość 384 Kb/s czyli 48kB/s, więc tak jak u mnie, nie przekraczam tej wartości. Chyba, że coś źle liczę.

Edit2

Byłem dzisiaj w pobliżu nadajnika z laptopem zasięg na poziomie 50% i brak HSDPA, sam UMTS więc problem z zasięgiem chyba można wykluczyć.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zniknęło HSDPA

Post autor: mariusz9a »

To dzwoń do działu technicznego.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ