Problem

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Problem

Post autor: aparatek »

A więc mam problem ;/ mam telefon z ery a ja jestem w plusie(zamienilem sie) ii wykupilem sobie pakiet 36 i 6. Kolejnym krokiem byl zakup pakietu

-
Po przekroczeniu 500 MB prędkość transferu może spaść, ale nie poniesiesz dodatkowych kosztów za dalszą transmisję na terenie Polski.

Jeśli prędkość zostanie ograniczona dostaniesz wiadomość SMS

Pełną prędkość możesz przywrócić kupując ponownie Pakiet - wyłączając i włączając go powtórnie.

wlasnie ten. Konfiguracje zrobilem int/gprs i nie dzialalo, a potem sciagnalem gg zeby zobaczyc, ale sciagnac sie nie chce nawet :( Prawdopodobnie przez to ze telefon z ery a ja w plusie. Moze mi ktos pomoc? bo bardzo mi zalezy na internecie/gg ;x z gory dzieki ^^
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem

Post autor: cezarex »

Skonfiguruj telefon.
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Re: Problem

Post autor: aparatek »

Tzn?? napisalem ze skonfigurowalem int/gprs i wap/gprs, chyba ze Tobie chodzi o inna konfiguracje, to jak to zrobic?? ;)Bardzo przepraszam, ale nie zwrocilem uwagi ze zrobilem nowy watek zamiast napisz posta ;/
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Problem

Post autor: kosa1127 »

Klikasz na linka z posta wyżej, wybierasz sony ericsson - G502 - wap gprs wpisujesz swój numer telefonu (wyślij ustawienia) pin do ustawień to 1234, jeżeli też mms nie chodzą klikasz także mms i (wyślij ustawienia) też pin 1234
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Re: Problem

Post autor: aparatek »

pisze jak byk, ze skonfigurowalem juz.. dochodzi wiadomosc z linkiem do gg ale jak wchodze to ze blad. TELEFON W ERZE ja w PLUSIE skonfigurowalem, ale WINA MOZE TKWIC W TYM ZE NIE MAM PRZEGLADARKI PLUSA ORYGINALNEJ tylko ery ;/ ale nie wiem jestem ciemny.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Problem

Post autor: ChuckyCiechanow »

Sprawdź czy na pewno konfiguracja Plusa jest wybrana. Wyłącz i włącz telefon.
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Re: Problem

Post autor: aparatek »

[ad]tak, jest wybrana czyli INTERNET nie dziala opera mini/gg wap nie dziala gg/opera mini. A wiec jeszcze raz. TELEFON z ery i mam w telefonie blueconnect era omnix . Moze dlatego nie moge sciagnac, ponieawz nie mam oryginalnej przegladarki plusa ;( KONFIGUROWALEM TELEFON WAP/GPRS I INT/GPRS.. jezeli wie ktos gdzie znajde przegladarke plusa do sciagniecia na telefon i jej zainstalowanie to z gory dzieki. Moge zrobic softa czy cos tam,ale zeby miec tego neta i zeby gg dzialalo ;/[/ad]
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Problem

Post autor: ChuckyCiechanow »

To nic do tego nie ma, też mam telefon z Ery i wszystko działa dobrze. Zrób tak usuń wszystkie konfiguracje i wyślij jeszcze raz na telefon.
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Re: Problem

Post autor: aparatek »

a więc usunąłem i teraz sciągnąłem int/gprs i gg sciagam, bedzie dzialac czy wap/gprs sciagnac? II moze masz opere mini?? jak tak to skad sciagnales(bo moze ja jakas chinska) ;)
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Re: Problem

Post autor: aparatek »

nie działa ;/ nie wiem już co robić.. moze przez to ze taki telefon?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Problem

Post autor: ChuckyCiechanow »

Sprawdź kodem *101# czy masz aktywny GPRS oraz kodem *100# czy stan konta minimum 0,01 zł
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem

Post autor: sl@w_es »

Masz w ogóle możliwość wykonywania połączeń głosowych i wysyłania SMS-ów? Nie zostało przypadkiem zablokowane konto?
Też się kiedyś tak męczyłem z odpaleniem neta w telefonie, a okazało się, że zablokowali mi konto, bo upłynął termin jego ważności - SMS z informacją o tym nie dotarł.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Re: Problem

Post autor: aparatek »

a okej, pisze AKTYWNE USLUGI: Roaming,sms o koszcie,poczta glosowa,niski kredyt,wideorozmowy. Jak aktywowac gprs, bo z tego wynika, ze go nie mam aktywowanego.

Dobra wujek google pomógł i wyłączyłem roaming i włączyłem gprs, ale nadal jak wchodze w opere to Nie można połączyć z internetem. Proszę sprawdzić konfigurację sieci.

Mam 2zl+ ;) ponieważ wykupiłem ten pakiet jak pisałem za 15 zł. Jakie konto?? jestem blady więc jaśniej xD
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem

Post autor: sl@w_es »

aparatek pisze:(...) Jakie konto?? jestem blady więc jaśniej xD
W tym przypadku konto = numer telefonu, zablokowane konto = zablokowany numer np. z powodu utraty ważności konta.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
aparatek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2011, o 17:57

Re: Problem

Post autor: aparatek »

raczej wątpie ;) pakiet wykupiłem kilkanaście dni temu, fakt,że starter mam od 6-16(nie pamiętam dokładnie ale raczej 6,11 albo wykupiłem sobie) sprawdze jeszcze ;D wysle eske na drugi numer .

Hmm już nie rozumiem ;/ Dokładnie 29 doładowałem konto za 15 zł i wykupiłem pakiet internetowy za 15 zł ;x stan konta wynosi 2.08pln konto wazne do dnia 06/08/2011 z czego wynika, ze juz nie jest aktywne -.- ale wczesniej odpalalem neta i tez nie moglem ;( czyli musze doladowac konto, zeby korzystac z neta?myslalem, że przedłuzy mi.. Dobra chyba juz mamy problem z glowy. Sprawdze i dam odp ;) thx za wszystko, miejmy nadzieję, że będzie działać. Jedno pytanie nie do tego tematu, ale nie bede zakladac nowego, czemu teraz jak wlaczam telefon po wyjeciu karty plus nie ustawia mi automatycznie daty i godziny? Wczesniej ustawialo, a teraz nie ;/


Czemu nie przedluzylo? wpierw starter (6 lipca) 36 i 6 za 12 zl->29 doladowanie za 15 zl(wykupilem pakiet internetowy) i nie przedluzylo :( jak to jest w PLUSIE? ii czy jak teraz doladuje to pakiet internetowy bedzie jeszcze aktywny? bo powinien byc do 29 sierpnia ;x
ODPOWIEDZ