Huawei B260A vs Novatel MiFi

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
mamiplusa
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 19:55

Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: mamiplusa »

Witam
Ponieważ opcja z pentagramem nie przeszła, muszę wybrać jeden z tych routerów z Plusa, Patnie do użytkowników, który z nich lepiej się sprawdzi, ma lepszy zasięg lub możne inne ciekawe warte uwagi funkcje,
W mieszkaniu mają być podpięte dwa komputery konsola i telewizor.
Oba mam za 1 zł do wyboru.
Z góry dzięki za odp
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: mariusz9a »

Ja chińszczyzny bym już nie kupił, także bierz lepiej amerykańskiego Novatela ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Simsiara1701
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:37

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: Simsiara1701 »

[ad]Jeśli chodzi o te dwa routery to powiem szczerze ze napaliłem się na Novatela, ale ponieważ bardzo ciężko o niego to stwierdziłem wezmę tego drugiego czyli Huawei i powiem ci szczerze ze jakbym miał brać jeszcze raz zdecydował bym się właśnie na mój wybór. Miałem wcześniej modem USB ZTE MF636 i chodził z prędkościami maksymalnie 1,5 do 2Mbs, a teraz internet chodzi mi nawet czasami na 6Mbs. Polecam go szczerze nie zawodzi mnie, a co mi się najbardziej w tym podoba kiedyś korzystanie z usług vod, albo ipla czy coś takiego niosła za sobą czekanie albo nie możliwość oglądania czegokolwiek. Albo youtube który żebym mógł oglądnąć filmik wymagał czekania teraz wszystko chodzi bardzo fajnie. Wiem ktoś powie plus polepsza zasięg może i tak ale na pewno nie z dnia na dzień to robił a już pierwszego dnia była zauważalna różnica, a do tego jak podłącze czasem stary modem dalej chodzi jak chodził, a ten jest super, ale to tylko moja opinia przydało by ci się jeszcze opinia drugiej osoby z Novatela.[/ad]
mamiplusa
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 19:55

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: mamiplusa »

Dzieki
Coraz bardziej skłaniam się do Hiuego
A co do pochodzenia, to jakoś nie sądzę żeby ten Novotel widział kiedykolwiek Amerykę
Dzięki za podpowiedzi.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: mariusz9a »

mamiplusa pisze:A co do pochodzenia, to jakoś nie sądzę żeby ten Novotel widział kiedykolwiek Amerykę
Tu nie chodzi o to gdzie składają a kto to projektuje ;-)

Miałem modem Huawei i puki nie miałem porównania do innego modemu sadziłem, że jest on rewelacyjny - niestety, porównując te modemy do modemów Nokii czy chociażby Sierra Wireless (też składają w chinach ale myśl techniczna jest odpowiednio fińska i kanadyjska), to już nigdy w życiu nie tknę nawet kijem tego syfiastego chińskiego Huawei ;-) Takie moje zdanie, które wyrobiłem sobie użytkując osobiście modemy Huawei i innych producentów.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: luki »

Miałem podobny dylemat. Huaweie to jedne z najlepszych urządzeń na rynku, zarówno jeśli chodzi o modemy jak i routery. Zresztą huawei dostarcza tez sprzet do MSWiA, buduje sieci LTE etc, więc to bardzo dobra firma.
Na korzyść MIFI przemawia bateria, natomiast bardzo częste są z nią problemy i reklamacje. Po koło 3 miesiacach bardzo się wybrzusza i rozpycha od środka router. Wymieniają baterie na nowe w ramach gwarancji, a po około 3 miesiącach historia się powtarza.

Bierz router huawei, a będziesz miał długą gwarancję bezproblemowej pracy.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: sl@w_es »

luki pisze:(...) Huaweie to jedne z najlepszych urządzeń na rynku, zarówno jeśli chodzi o modemy jak i routery. Zresztą huawei dostarcza tez sprzęt do MSWiA, buduje sieci LTE etc, więc to bardzo dobra firma. (...)
Nie posuwałbym się z tak daleko idącymi stwierdzeniami; popularność sprzętu Huawei wzięła się z jego dostępności dla zasobności kieszeni przeciętnego "Kowalskiego". Ocenę jakości pozostawiam Użytkownikom i ekspertom.
Co się zaś tyczy dostaw do MSWiA to ciekawostką może być ten wątek: Chińska elektronika w MSWiA (...) oraz do lektura dzisiejszych gazet, stron www itp.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: luki »

A ja podtrzymuję to stwierdzenie. Ile firm dostarcza zespoły i buduje sieć LTE? Na palcach jednej ręki je można wymienić. Do tego dochodzą urządzenia mobilne, telefony, smartfony etc. Nie jest to żaden jednoznaczny wyznacznik, ale daje jakiś obraz o znajomości rynku telekomunikacyjnego i jakości urządzeń. Ponadto nie bez powodu operatorzy najczęściej zamawiają urządzenia tej firmy, nie chodzi tylko o cenę, bo wcale nie są najtańsze, ale o niską awaryjność tych urządzeń, a co za tym niższych kosztow dla polskiego operatora. Choć nie znam warunków kontraktów operatorów, to nie sądzę by modemy firm zte czy option czy SE, novatel były droższe.

Dochodzi do tego jeszcze wsparcie dla nowych systemów i szybkie aktualizacje sterowników np. pod Windows 7 starych modeli, w odróżnienia do innych firm, gdzie do dziś po dwuletniej premierze Windows 7 nie można się doczekać nowych sterownikow od producenta. Nieładnie jak trzeba kombinować indywidualnie, bo producent zostawił nas na pastwę losu.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: mariusz9a »

luki pisze:Ile firm dostarcza zespoły i buduje sieć LTE?
Niemalże wszystkie, które zajmują się produkcją sprzętu telekomunikacyjnego. Pionierem w dostarczaniu sieci na świecie LTE jest Ericsson.
luki pisze:Ponadto nie bez powodu operatorzy najczęściej zamawiają urządzenia tej firmy
Operatorzy zagraniczni już niekoniecznie... tacy giganci technologiczni jak TeliaSonera, NTTDoCoMo nie kupują chińskiej (Huawei) infrastruktury. polscy operatorzy są po prostu biedni i z tego to wynika. Jak u nas chce się szybko wybudować jakąś sieć a ma się tyle kasy co się ma, to pozostaje tylko chińska myśl techniczna - taka prawda. Tu już tylko rządzi ekonomia a nie renoma. Klient końcowy i tak nie wie przez jakiej firmy nadajnik rozmawia - ważne żeby miał przez co rozmawiać ;-)
luki pisze:ale o niską awaryjność tych urządzeń
A skąd wiesz jaka jest awaryjność tych urządzeń? Skąd wiesz że są mniej/więcej awaryjne np od sprzętu Nokia-Siemens Networks czy Alcatel-Lucent albo jeszcze tam jakiś inny Ericsson? Ja mogę porównać działanie modemów Huawei z innymi firmami, np Sierra Wireles - i powiem jedno: Huawei to złom w porównaniu do sprzętu Sierry, chociażby za nieporównywalnie gorsza stabilność i gorszy tor radiowy.

Co do ceny samych modemów (zostawmy już infrastrukturę), to są tańsze niż sprzęt renomowanej konkurencji. Swego czasu operatorzy sprzedawali także modemy Sony Ericssona - nie przyjęły się na polskim rynku bo "Kowalski" wolał kupić modem firmy kogucik (taką firmą była tedy Huawei) za 1 zł niż Sony Ericssona za 500 zł ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Huawei B260A vs Novatel MiFi

Post autor: luki »

Sorki. wyedytowalem tresc. wole byc anonimowy.
ODPOWIEDZ