Nowy taryfikator Mandatów

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
mroowa
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 wrz 2008, o 22:48

Nowy taryfikator Mandatów

Post autor: mroowa »

No to ładnie nowy taryfikator mandatów podpisany już u góry.
O ile wiem, że parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych to świństwo, o tyle zaskakuje mnie wymiar kary... 500zł za parkowanie w takim miejscu, hmmm to dużo, 300 - 500 zł za przejechanie na czerwonym świetle. I to drugie może powodować zagrożenie w ruchu, i słuszne jest to 500 zł. Ale czy zajmowanie miejsca również może przyczynic się do niebezpieczeństwa ?? (od razu mówię, że nie parkuję na miejscach dla niepełnosprawnych :) )
Może to trochę kontrowersyjne niewiem... ale... może niepełnosprawni powinni dostać jakieś 30% zniżki na mandatach ? No i 100 zł za jazdę bez świateł.
Zmienia się taryfikator, trzeba będzie wolniej :)
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Ostatnio przemierzając moje miasto zauważyłem że parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych jest plagą.Po to jest oznakowanie na takim miejscu aby go przestrzegać.Sam jestem kierowcą ale to co widze na drogach to poprostu jakaś żenada,jestem za 5 krotnym podniesieniem mandatów oraz wysokich kar pieniężnych i przepadkiem auta dla pijaków kierujących po %.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

ja do tych znaków w miejscu dla niepełnosprawnych na parkingach dodałbym jeszcze napis: "chciałbyś być na moim miejscu?"
mroowa
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 18 wrz 2008, o 22:48

Post autor: mroowa »

No to to oczywiste, albo mogliby zrobić taką akcję jak w reklamie i naprawdę kogoś zamknac za szybą na takim miejscu. Odnośnie pijaków niby jest przepis że mają zabierać ale chyba go nikt nie realizuje.
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

mroowa pisze:niby jest przepis że mają zabierać ale chyba go nikt nie realizuje.
Przepis jest taki że obejść go może nawet przedszkolak ;-)
regoat
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:21
Kontakt:

Post autor: regoat »

prakowanie dla nieoelnosprawnych ok ale reszta to juz nie wiem troche przesadzaja z tymi mandatami.

panowie z sejmu powinni sobie dawac 1000 zl kary za opuszczenie obrad i tyle samo za gadanie bzdur
tanku
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sty 2009, o 20:22

Post autor: tanku »

Czytałem ostatnio bodajże na Onecie, że [p nowelizacji Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym karom będą również podlegały osoby posiadające immunitet.
ODPOWIEDZ