Obowiązkowy internet w MIX V

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
pisniak
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 paź 2009, o 13:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Obowiązkowy internet w MIX V

Post autor: pisniak »

Każdy na temat patrzy po swojemu, wg mnie dobrze, że została wprowadzona taka opcja. W każdym tygodniu mam paru takich klientów, którzy chcą taki telefon i już: Najczęściej jakaś Xperia lub Galaxy. W starej promocji jak pytało się, czy potrzebuje Pan/Pani pakiet internetowy za 7, 10, 15 PLN, w 90% przypadków padało NIE. Internet w telefonie nie jest mi potrzebny. Ja o tym czytałem (-am) i wiem jak to wyłączyć).
No to OK.
Tydzień, miesiąc później ten sam klient w drzwiach, bo telefon zjadł mu już 2 kartę za 50 PLN albo FV przyszła na 200 - 300 PLN. Najwyższa FV klienta za Date jaką miałem w ręku, to 3200 PLN brutto (tu akurat problem był trochę bardziej złożony, reklamacja uznana).
Niestety, spora grupa klientów nie bardzo wie, czym jest produkt, który kupują. Wynikiem tego jest robienie sobie samemu krzywdy i obarczanie sprzedawców i operatora winą za własne błędy (podobnie jak z serwisami premium - płatne SMS-y przychodzące)
Zagranie z ofertą smarphonową może ostre, ale w większości przypadków ratuje portfel klienta. Internet za 10 PLN nie przynosi wielkiego dochodu operatorowi. Sprzedawcom bardziej się opłaca sprzedać tańszy, klasyczny telefon w ofercie standardowej, jak smartphone.
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Re: Obowiązkowy internet w MIX V

Post autor: Mr.Z »

Prawdę mówiąc niektórzy klienci są przemądrzali i myślą, że pozjadali wszystkie rozumy ... gdyby byli tacy mądrzy to zainstalowaliby chociaż prosty program z marketu do blokowania połączenia z netem na smartphonie bądź jakiegoś programu do monitorowania ilości pobranych danych, bo siłą rzeczy ten aparat pobiera dane prawie, że non stop - na tym polega idea smartphona. Później się dziwią i mają pretensje do wszystkich, a nie do siebie, że im kasa z konta ubyła w magiczny sposób. Sam byłem kilkukrotnie świadkiem jak Pan/Pani trzymając w ręku smartphona miała pretensje do sprzedawcy w salonie, że mu kasa z konta zniknęła.
Jak ktoś nie umie się posługiwać smartphonem i kupuje go dla szpanu to niech lepiej kupi jakiś zwykły telefon, bo później tylko są z tego same problemy. hehe
Obrazek
ODPOWIEDZ