Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Piotrek50
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 sty 2012, o 15:53

Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Piotrek50 »

Witam
Miałem internet iPlus i 5.01 podpisałem umowę na dwa lata na internet LTE. Dziś miał być szybszy, a jest bez zmian. Mieszkam na wsi, 18 km od Nidzicy. Byłem rano w Olsztynie i tam działa tylko 3G z prędk. 3mb/s. U mnie natomiast działa jedynie EDGE :-(
Na pasku zasięgu po przestawieniu z 2G na 3G pokazuje czasem 1 kreskę, a w większości czasu brak zasięgu.

Czy da się coś z tym zrobić? Jakoś zasięg poprawić? Mam modem huawei e398.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: luki »

Podaj miejscowość, powiat i woj.
Piotrek50
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2012, o 15:53

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Piotrek50 »

powiat ostródzki, gmina dąbrówno, miejscowość dąbrowa. dokładnie na mapie jest to punkt skrajny między powiatem ostródzkim, działdowskim i nidzickim

województwo warmińsko- mazurskie
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: luki »

Przykro mi to stwierdzić, ale w tej miejscowości jest tylko EDGE, 3G też nie ma. W Siemianowo może udałoby się złapać 3G, ale raczej z anteną - tam jest najbliżej.
Piotrek50
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2012, o 15:53

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Piotrek50 »

A jakbym kupił antenę do tego modemu? Czy to coś pomoże?

Muszę teraz płacić 75 zł miesięcznie przez dwa lata, a nie mogę z tego korzystać, tę samą prędkość miałem wcześniej i płaciłem 45 zł. Zapewniano mnie w salonie, że będzie działać co mogę z tym zrobić, bo zostałem oszukany - dosłownie :cry:
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: luki »

Wątpię by antena coś pomogła, za duża odległość.

Sprawdź sobie najlepiej swoją miejscowość http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl?lang=0
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Xcz »

Antena w niczym Ci nie pomoże niestety. Na zewnątrz hspa+ 900mhz, ale nie ma realnej szansy żebyś cokolwiek z tego wyciągnął. Proponuję żebyś zainstalował inną aplikację do łączenia się z netem, zobaczymy sygnał jaki łapiesz w dbm, np. aplikacje cyfrowego polsatu :)
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Piotrek50
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2012, o 15:53

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Piotrek50 »

czy jak zmienię oprogramowanie na cyfrowy polsat to będę korzystał z innych nadajników?? sąsiedzi maja LTE z cyfrowego polsatu i dobrze im chodzi
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Xcz »

Piotrek50 pisze:czy jak zmienię oprogramowanie na cyfrowy polsat to będę korzystał z innych nadajników?? sąsiedzi maja LTE z cyfrowego polsatu i dobrze im chodzi
Będziesz korzystał z tych samych nadajników. Instaluj bez obaw, sam tak korzystam, tylko pamiętaj, żeby wykasować w pierwszej kolejności aplikacje Plusa i po zainstalowaniu aplikacji cp bedziesz musiał stworzyć nowy profil połączenia z danymi operatora, w tym wypadku ogranicza sie to do zdefiniowania nazwy profilu (dowolna) i nazwy apn koniecznie słowo "internet" małymi literami bez " oczywiście ;)
jedna ważna kwestia jeszcze; aplikację instalujesz na odłączonym modemie.
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Piotrek50
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2012, o 15:53

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Piotrek50 »

a o co chodzi z tym dbm?? bo gdy chodzę po domu to łapie mi w tej aplikacji cyfrowego polsatu dbm w granicach od -85 do -55. Czy da sie coś z szybkością tego neta przez tą aplikację zrobić?? Cały czas mam EDGE :cry:
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: Xcz »

sygnał dobry ale ... edge :P w ustawieniach zmien opcję łączenia na tylko lte i dopiero zaobacz czy karta zaloguje CI się do sieci.
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: luki »

Nie ma szans połączyć się z 3G, a co dopiero w LTE. Tam nie ma nawet zasięgu na zewnątrz budynków. A odległość od nadajnika to co najmniej kilkanaście kilometrów. Jak pomysł aplikacji polsatowej, czy mobile partner do korzystania ogólnie popieram, tak aplikacja sama tu nic nie zdziała. Sąsiad o którym pisałeś też mieszka w tej samej miejscowości i na pewno korzysta z LTE, a nie czasem CDMA?

No, ale próbujcie.
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: piotrekertoip »

Myślę ze dobra antena kierunkowa dałaby szansę na 3G. Najlepiej pozyczyć lub kupić w sklepie wysyłkowym. Jak się nie sprawdzi to w ciągu 10 dni można odesłać.Odradzam anteny typu "bat" np samochodowe. Praktycznie niewiele pomagaja w zasiegu.
RAFIK
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 08:28

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: RAFIK »

Piotrek50 pisze:A jakbym kupił antenę do tego modemu? Czy to coś pomoże?

Muszę teraz płacić 75 zł miesięcznie przez dwa lata, a nie mogę z tego korzystać, tę samą prędkość miałem wcześniej i płaciłem 45 zł. Zapewniano mnie w salonie, że będzie działać co mogę z tym zrobić, bo zostałem oszukany - dosłownie :cry:
Gratulacje dla plusa, pozyskał nowego klienta.
Brak słów.
luzak
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2012, o 01:37
Lokalizacja: Opalenica

Re: Internet LTE po zmianie prędkość się nie zmieniła

Post autor: luzak »

sprawdź w umowie czy w nazwie promocji jest opcja "testuj" wtedy zgodnie z regulaminem możesz w ciągu 6 dni wszystko zwrócić a umowę anulować bez kary umownej.
ODPOWIEDZ