Wildfire S - net nie działa

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
abhor
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 00:57

Wildfire S - net nie działa

Post autor: abhor »

Witam , ostatnio nabyłem właśnie ten telefon. Mam problem ze skonfigurowanien go, aby działał internet z Plusa.
Na stronie Plusa jest to niby opisane no, ale niestety mi się nie powiodło. Może coś źle robię. Nie wiem, poddałem się już, wifi itp. działa poprawnie, aczkolwiek nie mogę korzystać z internetu pakietowego. Ma ktoś może jakąś poradę lub nie wiem, pomoże ktoś to skonfigurować? Byłbym bardzo wdzięczny.

P.S.
Wiem, że wujek google nie boli, ale niestety za dużo informacji znaleźć tam nie mogłem.

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: rafal2119 »

Sprawdź dwie podstawowe rzeczy:

1. Czy masz włączoną usługę GPRS na swoim numerze, wpisując kod *101#. W odpowiedzi otrzymasz SMS-a, gdzie będą podane jakie usługi są włączone. Jeżeli nie będzie GPRS to włącza się go kodem: *101*11*02#

2. Czy w ustawieniach telefonu jest włączona pakietowa transmisja danych (może być o innej nazwie, nie pamiętam jak to jest w HTC). W nowych telefonach z Androidem to jest automatycznie wyłączane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
abhor
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 00:57

Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: abhor »

[*]1. GPRS jest włączony.

2. Wszystko jest włączone, ustawienia punktu dostępu również.

Niestety nie działa.

Ma ktoś jakieś pomysły ? Jeżeli nie, to jutro idę do punktu Plusa aby mi to ustawili.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: rafal2119 »

A jaki jest APN ustawiony? Dla telefonów z Androidem powinno być APN: Plus.

Konfiguracja manualna dla tego modelu:
1.Naciskamy Menu - Ustawienia - Bezprzewodowe i sieci - Sieci komórkowe - Punkty dostępowe - Menu - Nowa nazwa APN.
2.Nazwa APN: APN Plus, APN: plus, Nazwa użytkownika: zostawiamy puste, Hasło: zostawiamy puste.
3.Naciskamy Menu - Zapisz - Punkty dostępowe - zaznaczamy profil APN Plus.
4.Wracamy do Menu głownego - Internet - Menu - Więcej - Ustawienia - Ustaw stronę główną. Wpisujemy: http://www.plus.pl
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bany
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2012, o 22:32

Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: bany »

Witam. Problem ten pojawiał się już na Forum nieraz. Mianowicie internet mimo pakietu działał, od wczoraj już nie. Czytałem forum o ustawieniach APN lecz nie mogę dalej go skonfigurować. Otóż chodzi o to, że jeśli dodaję nowy APN nie ma tego "kółka" którym mógłbym go zaznaczyć mimo, że stworzę nowy nie mogę go "uaktywnić". W czym tkwi sęk?
Proszę bardzo o pomoc. Dziękuję.

P.S. W ustawieniach APN są jakby dodatkowe opcje jak: protokół MMS: wap 2.0 o czym w poprzednich tematach nie ma mowy.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: luki »

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Aktualizowałeś ostatnio może oprogramowanie w telefonie?

Sieć danych masz włączoną?
EAST
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2012, o 14:20
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: EAST »

Parę razy miałem taki problem w HTC-kach klientów, spróbuj usunąć wszystkie APN-y jakie masz utworzone włącznie z MMS itp. następnie jak już będziesz miał czystą listę, dodaj APN od Internetu i dopiero później ewentualnie od MMS. Parę razy tak miałem, że to "kółko" pokazywało się dopiero jak był tylko jeden APN od internetu (ustawienia weź ze strony plus.pl). Druga opcja, jeżeli telefon był kupiony w Plusie, spróbuj tam gdzie dodajesz APN-y zrobić Reset Ustawień czy Ustawienia fabryczne lub coś takiego. Nie chodzi mi o reset całego telefonu, tylko tam gdzie zmieniasz APN :-)
mixxxon5210
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 19:11

Re: Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: mixxxon5210 »

Witam!
Nie mam pojęcia jak skonfigurować HTC Wildfire S żeby móc używać internetu: (Facebook, GG, Przeglądarka)? Wykupiłem pakiet internetowy; mam darmowy FB, aczkolwiek używać internetu nie mogę (chyba sieć 3G).
Konfiguracji nie mogę znaleźć. SMS-y wysyłać mogę i dzwonić też (czasami, gdy mam wykupiony pakiet esy nielimitesy nie mogę wysłać SMS-a do osób, do których nie wysyłałem SMS-a z 2 tygodnie).
Proszę o szybką pomoc. ;]
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: Jrv »

ustaw.plus.pl

Konfigurujesz telefon pod sieć Plus, a nie szukałeś na stronie Plusa?
Do tego włącz dane pakietowe w telefonie inaczej działać nie będzie.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Re: Wildfire S - net nie działa

Post autor: tomek »

ODPOWIEDZ