Styl testów Plusa

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...

Który styl testów najbardziej Ci odpowiada?

Test nr1
0
Brak głosów
Test nr2
2
11%
Test nr3
16
89%
 
Liczba głosów: 18

Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2872
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Styl testów Plusa

Post autor: Garjusz »

Niedawno pytałem Was o pomysły, sugestii które będą możliwe do wprowadzenia w testach które kręci Plus i zamieszcza na swoim kanale - http://www.youtube.com/pluspl Niektóre te pomysły zostaną wprowadzone do testów.

Chciałbym zapytać teraz o styl tych testów.
Poniżej są trzy linki, pierwszy to styl obecny, dwa kolejne to dwie nowe propozycje.


Test nr1: http://www.youtube.com/watch?v=UetJBwpU ... plpp_video

Test nr2: http://www.youtube.com/watch?v=7M1l_ASo ... e=youtu.be

Test nr3: http://www.youtube.com/watch?v=qZ_wXEhZ ... re=youtu.b

Który Waszym zdaniem jest najlepszy, który Wam najbardziej odpowiada, który z nich jest najbardziej przydatny i dlaczego?

Zapraszam do głosowania w ankiecie
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Styl testów Plusa

Post autor: luki »

Ze względu na prezenterkę, dykcję i sposób mówienia wybieram film nr 2. :-)

Natomiast niepotrzebnie jest tam obcięty obraz i prezentacja samego telefonu odbywa się w małym kwadracie, a po bokach marnuje się miejsce.

W filmie nr 3 fajnie że pokazują zdjęcia, nagrany film etc., wygląda to dość naturalnie.

Film nr 1 mi się nie podoba, stary styl, który kiedyś nam serwowano w testach Plusa. Dodatkowo tylko pojawiają się na środku jakieś informacje graficzne o opcjach telefonu, które tez zasłaniają w tle sam telefon.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2012, o 15:31 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscypek
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2010, o 14:55
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Styl testów Plusa

Post autor: Oscypek »

Na Facebookowym profilu napisałem, więc tylko wkleję ;-). Ale głos także oddany poszedł.


Zdecydowanie nr 3, czyli Sony Xperia U. Profesjonalnie opisane, dodatkowo zwrócono uwagę na podstawowe kwestie jak jakość połączeń czy też spasowanie materiałów (BARDZO CZĘSTO się to w wideotestach pomija, aczkolwiek formuła i czas nie zawsze na więcej pozwalają). Konkretnie, dodatkowo wspominając o niedostatkach (choć i tak za rzadko). Dołączając do tego małą informację tekstową z podsumowania z filmu o LG Swift L5 - byłoby wręcz idealnie.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Styl testów Plusa

Post autor: vod »

Obszerniejsze wypowiedzi na temat testów zostały już opisana przez kolegów powyżej,więc tylko dodam że również stawiam na film numer 3.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mati
PlusManiak
Posty: 148
Rejestracja: 11 lis 2007, o 10:27

Re: Styl testów Plusa

Post autor: mati »

Styl testów jaki do tej pory był - jest OK
Ale jak czas na zmianę to bym wybrał test numer 3. Fajnie i bardzo dokładnie zrobiony. W drugim to ta Pani mówi jakoś tak bez "polotu" tak sztucznie, tak żeby odwalić. W trzecim jest Ok, chce się oglądać. Zdecydowanie nr 3
NIC
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Styl testów Plusa

Post autor: tomek »

Trzeci film. Te same argumenty co wyżej a dodatkowo przez niemal cały czas pokazywany jest testowany telefon.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Styl testów Plusa

Post autor: kosa1127 »

Wedle mnie nr dwa, fajny język, dużo danych (ładna Pani ^^), ale brakuje takich informacji jak z testu trzeciego (czyli co zrobić żeby nasz telefon działał lepiej niż w standardzie).
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Styl testów Plusa

Post autor: kowcio »

Jestem za numerem 3. Fajnie się to ogląda, przy okazji w kilka minut można się dowiedzieć wszystkiego o danym modelu. Tylko tyle powiem, bo często oglądając recenzje wideo mam otwartą szukajkę i "doszukuję" innych informacji o telefonie, które wg autorów testów są pomijane, a dla mnie bardzo istotne. W sumie Oscypek to już zauważył. No i fajnie jeśli jest dobre podsumowanie z wymienieniem mocnych i słabych stron danego modelu, a także przy omawianiu poszczególnych elementów można się odnieść do modeli konkurencyjnych z tej samej półki :)
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Styl testów Plusa

Post autor: Gordek »

Również uważam opcję 3 za najlepszą. W pierwszym teście, gościu gada tak woooolno, że można usnąć. W drugim kobieta, wręcz przeciwnie, jakby się gdzieś spieszyła. Natomiast w trzecim teście, wszystko jest ok: styl ok, prędkość wypowiedzi także, dodatkowo wymienione wszystkie interesujące mnie informacje o telefonie.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Styl testów Plusa

Post autor: sl@w_es »

Zgodzę się z większością przedmówców, że test NR 3 jest tym który do mnie najbardziej przemawia; może to za sprawą głosu tej aktorki, która wczuła się w powierzoną rolę i nie gada jak zaprogramowany automat, czego nie można powiedzieć o dwóch pozostałych testach. ;-)
Poza tym przedmiot testów jest pokazywany przez cały czas w pełnej okazałości zajmując zdecydowaną wielkość ekranu.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
PlusUser
Moderator
Posty: 249
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:56

Re: Styl testów Plusa

Post autor: PlusUser »

Również najbardziej podoba mi się trzeci test, najlepiej się ogląda. Fajnie jakby dodać jeszcze takie podsumowanie jak jest w drugim.
yiyiyi
Powiedz znajomym o Naszym Plus Forum
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6164
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Styl testów Plusa

Post autor: mariusz9a »

Moim zdaniem też najlepszy jest test 3. W zasadzie powyżej wszystko już opisano. Ja bym dodał jedną rzecz - fajnie by było jakby np w formie tekstowej podczas testów były przytaczane opinie zwykłych użytkowników telefonu, np z jakiegoś portalu telekomunikacyjnego (np od nas :-D ) czy tam opinie ludzi z facebooka. Najlepsza byłaby opinia wideo jakiś celebrytów (np czy im się podoba ten telefon czy nie). Ale to już chyba za trudne do wykonania :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Styl testów Plusa

Post autor: annika »

Test 3, chyba za tą inność od obecnych - przeskok z ascetycznego laboratoryjnego wnętrza w domowe pielesze. ;-)

W obecnych testach jedyne co mi się podoba, to dokładne zbliżenia na elementy obudowy i jasne oświetlenie, ale chyba nie będzie się dało tego przenieść do nowej formuły.

W drugim teście dykcja prezenterki jest rzeczywiście godna podziwu, ale ja niestety nie nadążam. ;-) Jeśli miałaby być taka formuła, to wolniej proszę. Do tego nie mówić tytułów poszczególnych części, bo wychodzi szkolny referacik. No i nie może tak być film zmontowany, że pani sobie sama wchodzi w słowo. To wszystko chyba z pośpiechu w wykonaniu tych wersji do ocen.

Zalety trzeciej formy testu to według mnie: skupienie się na telefonie (osoba opowiadająca widoczna tylko na początku i na końcu testu to bardzo dobry pomysł); najlepsze ukazanie telefonu w akcji - tego mi brakowało w obecnych testach, w końcu chciałoby się zobaczyć, jak się na telefonie pisze, jak robi zdjęcia, dane techniczne można sobie poczytać na sucho, a takich rzeczy bez filmu się nie dowiemy.
Do poprawki? Takie ułożenie telefonu po ukosie na początku testu trochę niewygodne, ale tego się nie przeskoczy. Z tego też względu trudno będzie zrobić tak testy prostych telefonów, które nie przechodzą w układ poziomy. Łagodne przejścia przez zanikanie ostrości mi się nie podobają - mam wrażenie, że albo coś z monitorem nie tak, albo ze wzrokiem. No i kolorek zmienić na coś klasycznego: french, bezbarwny, przezroczysty, mleczny, cokolwiek, bo róż jest ładny, ale nie na tę okazję - rozprasza uwagę widza (widzki?).
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Styl testów Plusa

Post autor: vod »

Zapraszam do przeczytania wpisu związanego z tym tematem na Plus Blogu:

http://www.plusblog.pl/digital-one-przy ... deotestow/
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Styl testów Plusa

Post autor: lodyga »

Jako że jestem kobietą to nie patrzę na prezenterkę:P
Ale najbardziej czytelny wydaje mi się test 3.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
ODPOWIEDZ