Netbook Samsung n150 po naprawie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
mitsuyo
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sie 2011, o 23:34

Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: mitsuyo »

Witam.
Dziś przyszedł do mnie kurier z netbookiem samsung n150 po naprawie gwarancyjnej. Problem przedstawia się tak:
z ciekawości patrzyłam, co mam poinstalowanego na dysku, ponieważ widziałam dużo nowych ikon na pulpicie (ni stąd ni zowąd znajduje się tam era blueconnect- nie wnikam... ;D).
Spróbowałam zainstalować iPlus manager, jednak program nie wykrywał modemu. ściągnęłam więc program ze sterownikami do modemu samsung i ponownie zainstalowałam iPlus manager, jednak znowu nic.
Nie wiem co mam zrobić, może ktoś wie i mi pomoże?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: luki »

Iplus nie będzie Ci działał, bo na stronie go nie ma. Samsung Connection Manager, lub możesz dodać ustawienia Plusa w bluconnecie, lub stworzyć połączenie dial-up w windows. Sprawdź czy w menedżerze urządzeń w windowsie w opcji - modemy masz w ogóle Samsunga.

A serwis Ci zrobił psikusa i obawiam się, że również Ci zrobił jakąś dziwną partycję Recovery.
mitsuyo
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2011, o 23:34

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: mitsuyo »

Sprawdziłam- wykrywa modem ;> Spróbuję utworzyć połączenie dial-up.
Ja to mam pecha w życiu...
mitsuyo
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2011, o 23:34

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: mitsuyo »

Pójdę jutro z netbookiem do salonu Plusa, nic nie mogę zrobić.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: luki »

Jeśli mimo wszystko nic nie zdziałasz, mogę Ci pomóc, ale pisząc będzie to długo trwało. :-?

lub http://internet.plus.pl/firmy/pomoc-techniczna-iplusa
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: kowcio »

Ja mam nieco innego netbooka z wbudowanym modemem - bo z tego co czytam, Ty też masz w N150 wbudowany?
I połączyć się mogę z siecią komórkową tak jak z Wifi. Wpisz tylko nazwę: internet i hasło zostaw puste i się połączy. Ale wcześniej modem musi być zainstalowany - instalując Samsung Connection zostanie on zainstalowany. A z tej apki nie korzystaj, bo ona jest do kitu...
mitsuyo
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2011, o 23:34

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: mitsuyo »

dziękuję bardzo za wcześniejsze posty :)

Byłam wczoraj w salonie Plusa, Pan zainstalował mi wszystko, co trzeba. Jednak znowu jest problem :D Dziś chciałam skorzystac z iplusa, za każdym razem jak włączam managera łapie sygnał, podaję pin itd, po czym wyskakuje"nie udało się połączyć z internetem"...
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: luki »

A możesz powiedzieć, skąd Pan zainstalował aplikację iplusa pod ten netbook, skoro jej nigdzie na stronie nie ma, tylko na ukrytej partycji? Podejrzewam, że nie zainstalowano jaką trzeba i znowu jest problem. Chyba, że zainstalowano jakaś inną aplikację do łączenia.

Zamknij program iplusa, niech będzie wyłączony. Kliknij w prawym dolnym rogu w sieci bezprzewodowe (biała ikonka wskaźnika zasięgu) wybierz urządzenie iplus, lub plus i kliknij połącz. Jeśli zapyta o nazwę punktu, wpisz: internet jak napisał kowcio.
mitsuyo
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2011, o 23:34

Re: Netbook Samsung n150 po naprawie

Post autor: mitsuyo »

Trudno mi powiedzieć, co konkretnie zostało zrobione, ponieważ kompletnie się na tym nie znam... Panu w salonie Plusa "wszystko" zajęło z pół godziny.. Zainstalowałam Samsung Connection Manager, spróbowałam połączyć się z internetem, tak jak piszecie, ale pojawia się błąd ;/

edit:
połączenie poprzez aplikację iplusa nie działa, ale teraz ni stąd ni zowąd sposób opisany przez was się sprawdza :) Dziękuję bardzo :)
ODPOWIEDZ