Problem z internetem w plusie - od dłuższego czasu

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
sialala
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 lip 2012, o 01:28

Problem z internetem w plusie - od dłuższego czasu

Post autor: sialala »

Witam serdecznie.
Przejdę od razu do rzeczy, żeby post był w miarę treściwy i zrozumiały - liczę na jakąś skuteczną pomoc w tej sprawie, bo już mi ręce opadły.
Podpisałem umowę na internet 7 MB +noce rok temu i wszystko było w miarę w porządku - nie narzekałem, aż do końca maja tego roku.
Zaczęły nawiedzać mnie skoki pingów 1200-5000 ms, w dzień co parę sekund, w nocy zaś częściej wraz z gubieniem pakietów, co powoduje, że nie mogę teraz pracować na internecie z wykresami giełdowymi, grać w moje ulubione gry sieciowe np. Battlefield 3 - za które też zapłaciłem niemałą sumę.
Wygląda to tak jakby coś wypychało moje połączenie z nadajnika lub rozłączało mimo iż posiadam świetny zasięg, a odbiornik jest 300 metrów dalej i w zasadzie gdyby nie blok, to widziałbym go z okna.
Przeinstalowywałem system chyba z 5 razy, skanowałem programami antywirusowymi komputer oraz łącze, sieć. Podłączałem mój modem u sąsiadów i jest to samo, nawet wziąłem na próbę internet LTE z nowym modemem e389 - czy jakoś tak i bez zmian. Na wszelki wypadek sprawdziłem inne pasmo podłączając telefon do komputera obsługujący pasmo 3G. Ostatecznie wygrzebałem starą antenę z Wi-fi, żeby polepszyć sygnał odbioru, mimo iż jest znakomity 80-87% -63dBm (czasem dochodzi 30 CSQ).

Zgłaszałem nadajnik z którym się łączę, parokrotnie do działu obsługi klienta, przy czym taka rozmowa kończyła się zazwyczaj:
"Dziwne, jest Pan pierwszą osobą z tego rejonu, zgłaszającym taką usterkę. Dziękujemy za informacje oraz odnotowałem, że nadajnik zostanie sprawdzony i będę poinformowany SMS-em".
Po 3-4 godzinach otrzymuje SMS-a, że sprawa została .... zamknięta i żeby dowiedzieć się co z moja sprawą, mam po raz kolejny zadzwonić. Po kolejnym telefonie do konsultanta dowiaduje się, że "Na nadajniku wszystko w porządku".
Dzisiaj zaczął się nowy okres rozliczeniowy i zauważyłem, że coś robili, bo zapomnieli nałożyć blokadę transferu 5GB, czyli download 480kB/s, a leci maksimum 740kB/s na mój modem. Wszystko ładnie, pięknie tylko gdyby nie fakt, że są takie skoki pingów i zamiast plik pobrać powiedzmy w 1 godzinę, pobiera się już w dwie i pół, bo co chwila spada prędkość.
Napisałem reklamację dokładnie miesiąc temu jednak czekam jeszcze na decyzję, która w zasadzie dzisiaj powinna przyjść i tak sobie pomyślałem że może napiszę jeszcze na jakimś forum od spraw technicznych i ktoś doradzi, pomoże lub ewentualnie napisze co zrobić.

Pozdrawiam niezadowolony konsument :->
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z internetem w plusie - od dłuższego czasu

Post autor: luki »

Nie wiem, zbyt to złożone. :mrgreen: Spróbuj dopisać DNS (więcej w google) i odłącz antenę, skoro masz dobry sygnał, to tylko przeszkadza. :->
sialala
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 25 lip 2012, o 01:28

Re: Problem z internetem w plusie - od dłuższego czasu

Post autor: sialala »

Antena daje dobre -10dBm , zresztą czy z antena, czy bez, albo na innym modemie jest to samo.
Z początku myślałem ze to moja wina - coś z kompem, ale teraz mam pewność, bo w dzień jakoś jeszcze chodzi, a w nocy tak jakbym miał blokadę i wydaje mi się że to wina przeciążenia, bo w nocy wszyscy ściągają.
Tylko jeśli to wina przeciążenia, czemu mnie okłamują na obsłudze klienta i mówią że tylko ja mam taki problem w moim rejonie? :(
Reklamacje wysłałem ponad miesiąc temu i żadnej odpowiedzi, ani poprawy.
Co do DNS tez próbowałem.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z internetem w plusie - od dłuższego czasu

Post autor: luki »

To nie wiem co Ci doradzić. Nie ma jakiegoś magicznego programu, który stabilizuje skaczące pingi w internecie mobilnym.
sialala
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 25 lip 2012, o 01:28

Re: Problem z internetem w plusie - od dłuższego czasu

Post autor: sialala »

Szalony. Tu nie chodzi tylko skaczące pingi do 5000ms, tylko ogólnie o stan łącza, które wyglada jak ser szwajcarski, ale skoro nie ma innego wyjścia, w jaki sposób Plus ma zamiar to naprawić, jeśli nawet nie reaguje na moje reklamacje i zgłoszenia od dwóch miesięcy?
Tak wygląda moje połączenie:
Test 1 http://www.speedtest.net/result/2074686795.png
test 2 http://www.speedtest.net/result/2074688351.png
test 3 http://www.speedtest.net/result/2074691684.png
Mój własny test łącza
W dzień: http://zapodaj.net/10be5601fc316.jpg.html
W nocy: http://zapodaj.net/70e69a4846954.jpg.html

Na pewno nikt się nie spotkał z podobnym problemem i będę tak miał kolejny rok do końca umowy? :(
Może macie jakiś gotowy wniosek o obniżenie abonamentu z winy operatora? xD

@edit
Wziąłem za darmo na próbę na 3 dni internet z T-Moblie i wszytsko działa jak należy, to tylko w plusie takie wyjebki
ODPOWIEDZ