Internet Lte problem.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Terris
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 lip 2012, o 23:46

Internet Lte problem.

Post autor: Terris »

Witam
14 lipca podpisałem umowe na Lte internet 15gb dzien 50gb noc. Do tej pory wykorzystałem ~5gb dzien ~15gb noc wg NetTraffic. Przegladając dzisiaj internet zupełnie przypadkiem wpadlem na SMSa pod nr 2580 wiadomosc "N" za 29gr. Wysłałem bedąc ciekawym jakie statystyki bedą ukazane. Wiadomość zwrotna wprawiła mnie w lekkie zakłopotanie:

" Suma:263,87 Abonament:79,90 Kraj:0,00 Miedzynar:0,00 Roaming:0,00 GPRS:183,97 SMS:0,00 MMS/Usl. dodane:0,00, inne:0,00; Kwoty z VAT "

Skad to GPRS? :shock:
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet Lte problem.

Post autor: luki »

To jakiś błąd podejrzewam.
Terris
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2012, o 23:46

Re: Internet Lte problem.

Post autor: Terris »

Czasem używam Aero2 (darmowy) na modemie e398, więc może z tego powodu występuje ten błąd (jeśli w ogóle nim jest).
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet Lte problem.

Post autor: luki »

Może, ale nie ma możliwości byś miał opłaty w gprs w taryfie, jeśli nie korzystałeś za granicą, więc dalej uważam, że to jakiś błąd.
Terris
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2012, o 23:46

Re: Internet Lte problem.

Post autor: Terris »

Suma:272,06 Abonament:79,90 Kraj:0,00 Miedzynar:0,00 Roaming:0,00 GPRS:191,88 SMS:0,28 MMS/Usl. dodane:0,00, inne:0,00; Kwoty z VAT

Wysłałem następnego SMSa, żeby sprawdzić czy smsa naliczyło (jak widać, tak), GPRS nadal rośnie,chyba czas zapytać w punkcie PLUSa zanim dostena fakture na 1000zl :)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet Lte problem.

Post autor: luki »

To spróbuj przełączyć się na 2G, bo Aero2 nie ma 2G. Zobacz potem czy suma dalej rośnie. Będziemy mieli jasność, jak system to liczy i czy korzysta z roamingu krajowego, co system błędnie interpretuje. ;-) Możesz jeszcze wysłać SMS o treści - U na ten sam nr.
Terris
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2012, o 23:46

Re: Internet Lte problem.

Post autor: Terris »

rozmowy: 0:00m:s gprs:25 549 136kB sms:4szt.

roamingu nie mam zaznaczonego na umowie. Aero2 na profilach od Plusa sie nie polaczy , trzeba zmienić nazwe na 'darmowy' (ale pojawia się że laczy sie z siecia plusa <stwierdziłem że to błąd wizualny - 512kbs, co godzine rozlacza sie net>
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet Lte problem.

Post autor: luki »

Plus korzysta z nadajników Aero2, w ramach sieci Plus na swojej karcie. Jest to to tzw. roaming krajowy, oczywiście bezpłatny. Może po prostu system to jakoś dziwnie liczy. A skoro Aero2 bezpłatny łapiesz, to Plus może tez łapać ten sam nadajnik w ramach swojej sieci i korzystasz z niego. Stąd propozycja by przełączyć na 2G, bo tam można korzystać tylko z macierzystych nadajników. Nie chodzi o to byś cały czas z tego (2G) korzystał, tylko, żeby sprawdzić jak system to zlicza, bo ewidentnie jakieś dziwne informacje pokazuje.
Terris
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2012, o 23:46

Re: Internet Lte problem.

Post autor: Terris »

Właczyłem aero2 gprs wzrasta, na lte plusa caly czas taki sam. Dostałem też inna wiadomość od plusa o której zapomniałem wspomnieć, wczoraj rano taki sms dotarł do mnie:
"Informujemy, ze kwota biezacego uzycia netto na tym numerze wynosi 146.21 pln. Przypominamy, ze Polkomtel ma prawo do wystapienia o zaliczke lub zablokowania"
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet Lte problem.

Post autor: luki »

To trochę się pokrywa z tym co napisałem. Ten SMS o kwocie zużycia jest jednak niepokojący. Ja mimo wszystko proponuje przydzwonić do DOK czy działu technicznego Plusa, może tam coś więcej Ci powiedzą.
Terris
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2012, o 23:46

Re: Internet Lte problem.

Post autor: Terris »

Jutro pójde do Autoryzowanego punktu plusa, do Boku dzwoniłem 15+ minut , spore kolejki tam maja...
Terris
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2012, o 23:46

Re: Internet Lte problem.

Post autor: Terris »

LTE plus to jakaś kpina...

Po kolei:
27 lipiec - po 45 minutach kolejki dodzwoniłem się , dostałem wiadomość że to jakiś błąd i śmiało moge używać internetu , fakture korygujaca dostane wraz z rachunkiem. (czas oczekiwania + rozmowa - 65 minut)

29 lipiec - niedziela rano, nie działa internet. Dostałem SMSa kilka minut przed 16.00 o pilny kontakt (a oni odbieraja telefony do 16 w tym dziale ^_^)
30 Lipiec - od rana dzwonię i nikt mi nie chce pomóc (nie może), wreszcie dodzwoniłem się do w miarę kompetentnej osoby i dostałem JAKĄŚ odpowiedź (błąd z winy systemu, napisana notka do działu windykacji, "może odblokują"), przelączyli mnie znów do działu windykacji, odpowiedź : "Nic nie możemy zrobić, musi Pan napisać reklamacje <która będzie rozpatrzona w ciągu 30 dni>" (a za 3 tyg dopiero dostane fakturę z rachunkiem).

Oczywiście limit nie przekroczony w żadnym razie, a górny limit ustawiony na kwotę ABONAMENT (79zl) + 25 zł (a niby mam już nabity rachunek na kilkaset złotych). Drugi dzień internet zablokowany, może ktoś coś poradzić?^_^

edit koszt rozmowy ponad 40 zl (suma) :lol:
ODPOWIEDZ