Czy jesteś za budową elektrowni jądrowej

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...

[you], czy jesteś za budową elektrowni jądrowej w pobliżu miejscowości w której mieszkasz?

Tak
6
55%
Nie
5
45%
 
Liczba głosów: 11

pawelryb
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sty 2008, o 21:07

Czy jesteś za budową elektrowni jądrowej

Post autor: pawelryb »

[you], czy jesteś za budową elektrowni jądrowej w pobliżu miejscowości w której mieszkasz?
Jeśli chcesz to napisz dlaczego akurat tak wybrałeś.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

W miejscu gdzie teraz mieszkam to ciężko by było postawić taka elektrownie. Wstrząsy spowodowane szkodami górniczymi to raczej kiepsko by wpływały na bezpieczeństwo takiej elektrowni. Jak kiedyś się wyprowadzę z tego rejonu (no chyba że nie...) to nie mam nic przeciwko aby taka elektrownia stanęła kilkadziesiąt km od mojej miejscowości.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

ja nie mam zdania na ten temat. :-)
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Mi się wydaje, że na chwilę obecną elektrownie węglowe mają zbyt małą wydajność - elektrownia jądrowa mogłaby niedobory uzupełnić. Na pewno uniezależniłoby to nas częściowo od partnerów energetycznych, a poza tym przyczyniłoby się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.
Obecna technologia jest już na tyle rozwinięta, że nie ma powodów, aby obawiać się takiej awarii jak w Czarnobylu. Zresztą nie wiem dokładnie, jaka była stosowana tam ;-) ale tamta usterka była spowodowana niedopilnowaniem sprzętu przez operatora. A wiadomo, jak za komuny były obsadzane stanowiska, więc nie można się dziwić, dlaczego do tego doszło.
And remember: respect is everything…
Xander99
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:06

Post autor: Xander99 »

Ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń do energii atomowej. Jednak wybrałem "Nie" a to dlatego, że nie jestem pewien czy Polacy daliby sobie radę z utrzymaniem, zabezpieczeniem i obsługą tak poważnego obiektu.
Awatar użytkownika
Kamil
PlusManiak
Posty: 136
Rejestracja: 24 gru 2007, o 16:05
Lokalizacja: Kosina
Kontakt:

Re: Czy jesteś za budową elektrowni jądrowej

Post autor: Kamil »

pawelryb pisze:[you], czy jesteś za budową elektrowni jądrowej w pobliżu miejscowości w której mieszkasz?
Jeśli chcesz to napisz dlaczego akurat tak wybrałeś.
elektrownia ogólnie to by się przydała, zawsze to jakieś zabezpieczenie dla polski, ale nie chciał bym mieć takiej elektrowni kolo siebie
Pozdrawiam
Obrazek
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

Bydgoszcz i tu elektownia? Hmmm.... mamy Zachem i to jest bydgoski Czarnobyl (1/5 miasta).
Jak tam to niech będzie. Jak coś sie stanie Bydgoszczy nie ma (prawie 400.000tys. ludzi)
ODPOWIEDZ