Drożej za telefon u operatora w promocji niż na wolnym runku

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
gm
PlusManiak
Posty: 53
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:41
Lokalizacja: Tarnów

Drożej za telefon u operatora w promocji niż na wolnym runku

Post autor: gm »

Witam. Pojawił się w necie taki artykuł http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... lepie.html

Czy spotkaliście się z takimi anomaliami, że telefon w promocji był droższy niż przy zakupie nowego w jakimkolwiek sklepie RTV czy internetowym (pomijam allegro)?

Czy nie lepiej wtedy rozważyć (o ile operator takie coś proponuje) podpisanie przedłużenia umowy na 12 miesięcy z rabatem a zakup telefonu (gotówką lub na raty) w sklepie?

Dla osób chcący kupić numer w Plusie a mający już telefon chyba też jest taka opcja zakupu umowy na 12 miesięcy z rabatem, jeżeli nie to mnie sprostujcie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Nie ma się co dziwić... Taka N95 w Plusie bez aktywacji kosztuje ponad 3000zł :lol: Po prostu operatorzy nakładają sobie nieźle wysokie marże :-P
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
gm
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:41
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gm »

Rozumiem, że muszą obrendować i założyć simlocka, ale te kwoty to lekka przesada. Już dawno wyleczyłem się z podpisywania umowy na 24 miesiące i przedłużeniu z telefonem. Od kilku lat wybieram GODZINY55 (rabat 50%) lub GODZINY75 (rabat 40%) a telefony kupuje w sklepach.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

gm pisze:Rozumiem, że muszą obrendować i założyć simlocka
Ja to nawet tych kwot z tym nie wiąże. Wiele ludzi kupuje telefon w salonie razem z umową i nie ma pojęcia ile taki telefon kosztuje w zwykłym sklepie. Widzi tylko tabelkę z cenami telefonów i tam cenę bez aktywacji - zwykle kilka stów drożej niż w zwykłym sklepie. Ehh...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
gm
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:41
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gm »

I ludzie cieszą się, że operator "darował" im ok. 300-400 pln taniej telefon :-) I stąd uzasadniona wysoka kara umowna za zerwanie umowy.
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Marciano »

Myślę że są dwa powody wysokich cen, ponieważ agentom nie opłaca się sprzedawać tel bez umowy pewnie mają za to grosze, aa po drugie w RTV/AGD robią często przeceny aa u operatorów nie.
Ale powiem wam ciekawostkę w plusie jeden z nowych tel. jest taniej jak w Media Mart ;p
zgadujcie jaki :P
ODPOWIEDZ