Oba Ma

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
hornisko
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Oba Ma

Post autor: hornisko »

"Oba ma "po prostu porażka dla Plusa, na całej linii. Nie dawajcie się zwodzić przez powyższą sieć. Ja kontaktuje się z konsultantami od 2 miesięcy. Trzykrotnie telefonicznie zawierałem umowę na powyższa promocję i... NIC. Przesyłki nie docierały a to z winy kuriera, a to z winy braku tabletów. W końcu jak się pojawiły tablety to po dwóch dniach po następnym zawarciu przedłużenia umowy z Plusem telefon zwrotny z info, że brak tabletu.
CZY TAK POSTĘPUJE PROFESJONALNA FIRMA????
Ja powadze działalność dość długo i gdybym tak traktował klientów to nie przetrwałbym długo na rynku handlowo-usługowym, ale jak widzę siec Plus ma na tyle dużo klientów, że może sobie na to pozwolić.
Wszystko jest zrozumiałe: nieprzewidzenie efektów promocji, brak sprzętu itp., ale dlaczego Wasi konsultanci nie mają bezpośredniego dostępu do informacji o ilości sprzętu na magazynach? Dlaczego kłamią, że przesyłka wyszła, a kurier nie dojechał? To wszystko powoduje, że traktuje się Nas, abonentów jak "idiotów" z którymi można zawierać umowy i je potem anulować TRZYKROTNIE w przeciągu miesiąca. Czy to poważne???
Swoją droga mam pytanie: czy zawarcie umowy telefonicznie z Wasza firmą nie jest wiążące???
Jestem cierpliwy i wyrozumiały, rozumiem prawa rynku, promocji, ale to co się działo przez te ostatnie kilka tygodni zakrawa na jakiś ABSURD.
Wiadomo jest, że pozyskanie nowego klienta dla sieci komórkowej jest tańsze od przytrzymania starego abonenta.
Po rozpuszczeniu "wici" wśród moich znajomym okazało się, iż część z nich przeszła do Plus przez Oba Mę bez większych problemów. Hmm... Wniosek nasuwa się sam, a może to zbieżność kilku przypadków?
Jak widzę lojalność nie jest w cenie.
Jestem w tej chwili na etapie rozmów z innymi operatorami komórkowymi o zawarciu z nimi nowej umowy, bo nie lobię gdy się mnie okłamuje i rozczarowuje, a takie były ostatnie tygodnie z Plusem.
A może to jest sposób by być traktowanym poważnie przez siec: przenosić się z jednej sieci do drugiej po zakończeniu umów, bo wtedy poczujemy się prawdziwymi, szanowanymi klientami, gdyż jesteśmy nowi i pozyskani z konkurencji.
Zatem za dwa miesiące powiem Tobie Plus-ie do zobaczenia za przynajmniej 72 m-ce, chyba, że powstaną nowe sieci w Polsce, co przedłuży mój powrót do Was.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, o 10:58 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa ortografii
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Oba Ma

Post autor: Dominik_Plus »

hornisko, z tego co piszesz to faktycznie nieciekawie wyszło w Twoim przypadku. :-( Podeślij mi swój numer przez ten formularz to zobaczę, o co tam chodziło.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
DJMazi
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Oba Ma

Post autor: DJMazi »

Panie Dominik_Plus
Ja mam tą samą sytuacje 2 tygodnie temu wypełniłem formularz i dalej echo.
Ani Telefonu Ani tabletu Ani Umowy.
Przejdziemy z żoną do Play jak tylko mi się skończy umowa.
Jeszcze żadna sieć tak mnie w ... nie zrobiła.
Oba Kompromitacja.
Z www zniknęły wszelkie cenniki itd.
hornisko : POPIERAM CIĘ MAXX !!
Cieszę się że powstało forum może ludzie się 2 razy zastanowią zanim podpiszą umowę.
Nie faworyzuje innych sieci bo od kilku lat jestem z PLUS i co miesiąc wpłacam rachunki terminowo po wyżej 150zł
I co z tego klient ma płacić a nie wymagać !
Chciałem zrobić żonie prezent na święta wyszło jak :
NIE MA TABLETÓW NIE MA TELEFONÓW !
PO ŚWIĘTACH NIE MA !
NOWY ROK NIE MA !
Zwykłe przejście z Mix do Abonamentu nie udało się ...
GRATULUJE !
sylwia602
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2013, o 12:07

Re: Oba Ma

Post autor: sylwia602 »

Witam
Ja również czuję się oszukana i bezradna.
13.12.2012 r. w Punkcie Sprzedaży Plusa w Szczytnie złożyłam wniosek o przeniesienie numeru z PTC do Plusa w ramach promocji OBA MA. Dzisiaj o 24.00 zostanie wyłączony mój nr w PTC. Punkt sprzedaży twierdzi, że dotąd nie miał zestawu Xperia j + tablet i nie ma sygnałów, aby miał kiedykolwiek je dostać. Co mam robić, aby nie zostać bez telefonu.
Do Plusa zachęciła mnie oferta OBA MA, ale wygląda na to, że to wielkie zaplanowane oszustwo.
Może warto zainteresować tą sprawą rzecznika konsumentów lub jakieś inne instytucje kontrolujące działalność telekomów.
Jeszcze jedno.
W punkcie sprzedaży są dostępne od ręki zestawy samsung mini 2 + tablet lub sony xperia J ale osobno bez tabletu.
Zestawów ponoć nie można rozkompletować. Kpina z klientów. Jak tu się wiązać z siecią, która na dzień dobry z premedytacją oszukuje. :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Oba Ma

Post autor: Krzysiek_Plus »

Z www zniknęły wszelkie cenniki itd.
DJMazii cennik i regulamin są dalej na www np: Tutaj
DJMazi pisze:Chciałem zrobić żonie prezent na święta wyszło jak :
NIE MA TABLETÓW NIE MA TELEFONÓW !
PO ŚWIĘTACH NIE MA !
NOWY ROK NIE MA !
Zwykłe przejście z Mix do Abonamentu nie udało się ...
GRATULUJE !
W mailu podaleś inforamcje, że powodem był brak sprzętu w momencie twojego zamówienia.


Zaś ogólnie w twojej sprawie miał nastąpić kontakt tel z strony naszego konsultanta. :-(

Postaram się ustalić co się stało, i zlecić taki kontakt z Tobą jeszcze dziś. :-)
sylwia602 pisze: W punkcie sprzedaży są dostępne od ręki zestawy samsung mini 2 + tablet lub sony xperia J ale osobno bez tabletu.
Zestawów ponoć nie można rozkompletować. Kpina z klientów. Jak tu się wiązać z siecią, która na dzień dobry z premedytacją oszukuje. :lol:
Pozdrawiam
sylwi602, informacja na ten temat jest w regulaminie

§ 2 UPRAWNIENIA ABONENTA pkt 1
Klient zawierający umowę w ramach Promocji („Abonent2”) kupuje aparat telefoniczny i tablet po promocyjnej cenie („Pakiet”), określonej w Załączniku nr 1 do Regulaminu. Pakiet ani żadne urządzenie wchodzące w jego skład nie jest samodzielnie przedmiotem Promocji. Polkomtel zastrzega, iż dostępność poszczególnych Pakietów uzależniona jest od aktualnych stanów magazynowych punktów sprzedaży (obsługi)

Regulamin
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Oba Ma

Post autor: Dominik_Plus »

Od siebie jeszcze dodam - sylwia602, przykro mi, że masz takie odczucia, ale w tym przypadku problemem jest fakt, że te zestawy szybciej się sprzedają niż docierają do nas dostawy. Stąd też wynikają takie sytuacje jak Twoja.
Dlatego też nazywanie tego zjawiska oszustwem osobiście uważam za niesprawiedliwe. Przecież naszej firmie w takim samym stopniu jak Tobie zależy na dostępności tych zestawów.
DJMazi pisze:NIE MA TABLETÓW NIE MA TELEFONÓW !
PO ŚWIĘTACH NIE MA !
NOWY ROK NIE MA !
Zwykłe przejście z Mix do Abonamentu nie udało się ...
GRATULUJE !
To nie jest tak, że tych zestawów nie ma - dowodem na to są osoby, które skorzystały z tej oferty.
Oczywiście jestem świadomy problemu, jakim jest ograniczona dostępność tych zestawów, ale w tej sprawie naprawdę robimy, co możemy.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
DJMazi
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Oba Ma

Post autor: DJMazi »

To ja czekam na kontakt konsultanta w mojej sprawie.
Panie Krzyśku może pan do mnie zadzwoni ?
Zobaczę czy ktoś się odezwie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Oba Ma

Post autor: Krzysiek_Plus »

DJMazi kontakt nastąpi z strony konsultanta który ewentualnie będzie mógł sfinalizować Twoje zamówienie.

Z powodu godziny sprawa może się przedłużyć do jutra, za co z góry chciałem Cię przeprosić, ale kontakt na pewno zostanie zrealizowany. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sylwia602
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2013, o 12:07

Re: Oba Ma

Post autor: sylwia602 »

Dominik-Plus pozwolisz, że nie zgodzę się z tobą. Wszystko wskazuje na to, że oferta OBA MA miała przyciągnąć klientów do Plusa. Natomiast Plus nie robi NIC aby pozytywnie rozwiązać ten problem. Wystarczyło przeprosić i wycofać z oferty OBA ME.
Jednak Plus woli dalej brnąć w kłamstwa i mamić nieistniejącą ofertą.
Nadal nie otrzymałam odpowiedzi co mam zrobić: numer przeniesiony z PTC a ja nie mogę podpisać podpisać umowy z Plusem w punkcie sprzedaży. Czy jest możliwość zawarcia umowy na przeniesionym numerze telefonicznie ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Oba Ma

Post autor: luki »

Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Oba Ma

Post autor: Dominik_Plus »

sylwia602, nie jest tak, że tych zestawów nigdzie nie ma. Jak już wcześniej napisałem - pojawiają się problemy z dostępnością zestawów z Xperią J. Akurat w przypadku tego modelu popyt przewyższył podaż, co świadczy głównie o atrakcyjności oferty a nie o "kłamstwie i mamieniu". Gdyby nie to, że tylu Klientów skorzystało już z tej oferty to naprawdę nie bałbym się przyznać Ci racji.
sylwia602 pisze:numer przeniesiony z PTC a ja nie mogę podpisać podpisać umowy z Plusem w punkcie sprzedaży. Czy jest możliwość zawarcia umowy na przeniesionym numerze telefonicznie ?
Jeżeli procedurę przeniesienia numeru rozpoczęłaś już w punkcie to tam musi zostać ona sfinalizowana. Rozważ może jeszcze wariant z Samsungiem?
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
DJMazi
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Oba Ma

Post autor: DJMazi »

Panie Krzysztofie
Dziś odebraliśmy z dziewczyną tablet z telefonem od kuriera, po 2 miesiącach udało się myślę że dzięki waszej interwencji.
Zapłacone kurierowi dokumenty podpisane można by się cieszyć ,
ale po dokładnym sprawdzeniu przesyłki w domu okazało się że nie dostałem tabletu jaki był uzgadniany w umowie ;(
Miał być Prestigio PMP710D DUO a otrzymaliśmy Kiano Pro 10 Dual tak już w żartach powiedziałem do dziewczyny dobrze że w zestawie nie dostałaś Galaxy Mini II tylko Był Sony Xperia J.
Oglądam sobie ten zestaw i mówię przecież na tablecie nie ma folii ochronnej moje zapytanie czy to możliwe ? przecież to nowe zestawy ? Na telefonie była. Już nie wspominam że zamiana tabletu wyprowadziła mnie z równowagi. Dobrze że nie mogłem się dodzwonić przez 2 godziny do Plus GSM ( chyba mój nr kom jest już u was na czarnej liście).
Jeszcze pytanie w umowie na pierwszej stronie zostało napisane Opłata aktywacyjna za jedną kartę SIM 99PLN
Moje kolejne pytanie skąd to się wzieło jeśli umowa zawiera przejście z MIX do Abonamentu i nie wymieniam karty, po za tym w rozmowie telefonicznej było to napomniane że nie płacę opłaty aktywacyjnej.
Pozdrawiam życzę miłego odpoczynku.
musialek80
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:14

Re: Oba Ma

Post autor: musialek80 »

Kiedy mozna spodziewac sie Sony Xperia J z tabletem czekam juz od drugiej połowy grudnia kilkanascie wizyt w lokalnym salonie , informacje zwrotne ze juz nie beda dostepne. Umowa skończyła się 17 stycznia przez to oczekiwanie nie wiem co robic , atrakcyjniejsze warunki maja nowi klienci niz osoby , które przedłużają jestem z plusem juz ponad 6 lat. Czy cos sie w tej kwestii zmieni. Najgorsze jest to ciagłe obiecywanie, same Sony Xperia J w abonamencie sa dostępne od ręki w salonie troche to nie hallo tymbardziej ze oferta jest ciagle dostepna na stronie. Jest ktos w stanie zaradzic w tym temacie licze na pomoc
br1989
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:49

Re: Oba Ma

Post autor: br1989 »

ja natomiast jestem zazenowany postawa konsultantów. Nie dość ze na telefon czeka sie 3 dni. To jak juz zadzwonili to nie mialem czasu i Pan umowil sie ze mna na 14. jednak oczywiscie nie zadzwnil. Czy ktos tu na forum moze sie ze mna skontaktowac w celu podpisania umowy OBA MA?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Oba Ma

Post autor: Dominik_Plus »

DJMazi, Krzysiek postara się to wyjaśnić.

musialek80, cały czas pracujemy nad dostępnością tych zestawów.

br1989, najlepiej zostaw jeszcze raz kontakt do siebie na naszej stronie. Pamiętaj, że konwersji możesz dokonać też przez nasz sklep internetowy.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
ODPOWIEDZ