Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
GyniO
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów!

Post autor: GyniO »

Witam,

Od miesiąca mam nowy telefon ( Samsung Galaxy SII ) z sieci Plus ( soft brandowski Plusa ).

Dużo sms'uje, około 100-200sms'ów dziennie.

Niestety od połowy grudnia mam problem z otrzymywaniem sms'ów od kogokolwiek, z jakiejkolwiek sieci !

- mam zasięg
- SMS wysyłam bezproblemowo ( dostaję raporty a adresat otrzymuje sms'a ),
- Dzwonię bezproblemowo,
- Do mnie dzwoni się bezproblemowo,
- Rozmowy nie przerywa, jakoś połączenia jest dobra,
- Odbierać sms'ów - nie idzie ( pożyczyłem telefon od siostry i wysyłałem do siebie sms'y ( orange ) ) i sms'y nie dochodziły, próbowałem wysyłać sms'y z bramki sms i też nic.

Po jakimś czasie, wieczorem sms'y dochodzą, ale nie zawsze po 20... Dostaję po 10-20 sms'ów na raz ;/

Problem występuje w godzinach 11.00 - 20.00 ( godziny szczytu ? ).
Tylko w tych godzinach są problemy, później jest wszystko ok.

Nie jest to wina telefonu, miałem soft 4.0.3 - szwankowało, zrobiłem full wipe ( format telefonu ), zrobiłem upgrade przez Kies'a do wersji 4.0.4 i przy czystym sofcie problem dalej występuje ( nie miałem żadnych innych aplikacji zainstalowanych ).

Na różnych forach przeczytałem, że sporo ludzi ma podobny problem jak ja.

Czym jest to spowodowane?
Czy problem jest Wam znany?
Kto z klientów Plusa ma podobny problem?

Moja lokalizacja: 44-230 Czerwionka
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, o 15:26 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wykasowane z tematu SGSII
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj GyniO,

Czy chodzi o Czerwionkę w województwie śląskim?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: kondzi »

Też mam ten problem, na Podkarpaciu, ale wiem, jak go rozwiązać...
Musisz telefon ustawić na pracę w tylko gsm - pewnie masz u siebie zasięg 3G (czy nawet 3,5G) - to od Aero i na tym styku jest problem.

I to podobno problem ogólnopolski - połączenie sieci Plusa z Aero coś im nie wyszło...

Problem z tym był od dawna - jak tylko Aero umożliwiło dostęp klientom sieci Plus na korzystanie ze swojej sieci - nie udało mi się jednak ustalić w jakich godzinach ten problem występuje.

W miastach, gdzie Plus ma swoje nadajniki UMTS problem ten nie występuje.

...ale u mnie był też kilka razy z wysyłaniem SMS'ów, przy połączeniu z nadajnikiem Aero
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: JohnyTwice »

Plus ma taki problem w wielu miejscach, ale usilnie nie chce się do tego przyznać. Ciągle zwalają winę na telefon albo karte sim, choć wymiana sim i twardy reset telefonu nie pomaga. Tego typu tematów na forum jest mnóstwo, nie tylko tym.

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 814#p46814

Proszę bardzo.

U mnie w SGS2 jest to samo - jak jestem połączony z siecią 3g/HSPA to w "godzinach szczytu" nie otrzymuje smsów, albo otrzymuje je z opóźnieniem. I co z tego, że przełączenie na GSM rozwiązuje problem, jak wtedy nie mogę korzystać z szybkiego Internetu?

Ja już nie wiem co ja mam w punkcie ludziom mówić. Ciągłe przełączanie na GSM nie jest rozwiązaniem, bo po to mamy szybki internet w Plusie, żeby móc z niego normalnie korzystać.

I problem nie jest jednostkowy - ja u siebie w punkcie mam dziennie około 10 klientów z takimi objawami...
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: kondzi »

tak wiem, z początku ucieszyłem się z zasięgu 3G w wioskach, teraz już taki radosny nie jestem.

Zastanawiam się, czy coś robią w celu rozwiązania tego problemu, czy dopiero zaczną, jak się wielka wrzawa podniesie.

Wiem, że przełączenie na tylko gsm to nie rozwiązanie, jednak był to sposób to dla znajomej, która na nowy telefon nie dostawała wiadomości, a na stary bez problemu, a z internetu mobilnego nie korzysta...

Dziwne, bo jak telefon zalogowany jest do sieci GSM, to sms przychodzi od razu, jeżeli do sieci 3G i nie przychodzi przez dłuższy czas, to po przełączeniu w GSM też przez chwilę nie dochodzi
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: JohnyTwice »

I co panowie i panie specjaliści, problem znany czy nieznany?
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: kondzi »

JohnyTwice pisze:I co panowie i panie specjaliści, problem znany czy nieznany?
coś czuję, że odbije im się czkawką ten super kontakt z (niezadowolonymi) klientami :mrgreen:
arturd2902
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 2013, o 15:58

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: arturd2902 »

Zależy od zasięgu. Jak kolega pisze ustaw na 3g. Albo spróbuj przełączyć tela na tryb offline i następnie normalnie jeśli znajdzie zasięg w ciągu około 30 sekund znaczy że masz coś z antena w tel jeśli nie to ustaw na 3g i masz słaby zaśieg.
,,...Chce Ci dać co najlepszego mam w sobie nie wiem dlaczego to robie pewnie dlatego, że to wciąż siedzi w mojej głowie..."
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: kondzi »

oj, napewno nie przez słaby zasięg - zasięg gsm mam dobry, 3.5g w większości czasu maksymalny i to właśnie przy takim zasięgu nie dochodzą smsy, wszystko jedno, czy ustawione sms w tryb gsm, czy transmisji danych...

ale przez chwilę od zalogowania do sieci 3g wszystko dochodzi ok, problem pojawia się po jakimś czasie
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: luki »

GyniO

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: GyniO »

Po przełączeniu się na GSM problem z SMS znikł ( na jak długo? nie wiem )

Jednak problem pozostaje..
Po co nam nowe telefony, jeżeli nie możemy wykorzystać ich w pełni?

@Joanna_Plus - podałem kod pocztowy dla ułatwienia sprawy ( 44-230 Czerwionka, woj. Śląskie, powiat: Rybnicki )
karol4722
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 13:04

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: karol4722 »

Mam tak samo! Od dłuższego czasu smsy przychodzą w kratkę. Siedzę sobie teraz z dwoma telefonami obok siebie i wysyłam na zmianę smsy z Samsunga Galaxy Mini2 na Nokię X3. Z samsunga wszystko się wysyła idealnie i nokia to ładnie odbiera, ale jak wyślę z nokii na samsunga to sms raz dojdzie a raz nie... Denerwujące to jest. Nie można z nikim normalnie porozmawiać bo nie wiadomo kiedy ten głupi sms dojdzie... Mam nadzieje że ktoś się tym szybko zajmie
edit. Mieszkam na podkarpaciu jeśli to ma jakieś znaczenie
marcin1991
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2013, o 14:56

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: marcin1991 »

witam, ja tez mam taki problem , mieszkam w poznaniu i wiadomosci tez przychodza mi w kratke juz mnie to denerwuje powoli! mam lg e610 i telefon ma dopiero dwa miesiace i nie wiem co mam zrobic, dalem go nawet na gwarancje ale powiedzieli mi ze to nie jest wina telefonu
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: Krzysiek_Plus »

luki pisze:http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=949 pewnie przejściowe problemy.
Witam wszystkich!

Opisane przez was problemy z opóźnieniami SMS związanie były z modernizacją sieci, tak jak luki sugerował.

Na obecną chwile otrzymaliśmy informacje o rozwiązaniu problemu. :-)

Jeśli ktoś dalej ma problemy, proszę o info przez formularz

Podając:
- dokładny adres,
- numer wysyłający SMS, numer na jaki wysyłano SMS, datę i godzinę wystąpienia po raz ostatni problemu,
- rodzaj sieci do której w danym momencie aparat był zalogowany (2g czy 3g).

Standardowo proszę o info w temacie o numerze zagadnienia, który otrzymacie na maila.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: JohnyTwice »

Nie wiem jak u innych, ale u mnie problem ciągle występuje - właśnie przełączyłem telefon na 3G, wysłałem sms z innego telefonu i już dobre 7 minut nie przychodzi. W trybie GSM przychodzi od razu.
ODPOWIEDZ