Przedłużenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
tofel3
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 lis 2014, o 17:44

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: tofel3 »

Witam.
Niedługo kończy mi się umowa.
Korzystam z programu Smart Dom.
1 usługa Telefon
2 usługa Internet
3 usługa TV

Chce przedłużyć umowę ale otrzymuje różne informacje, raz ze nie mogę zmniejszyć abonamentu na Telefon, a raz że mogę zmniejszyć i wziąć telefon na raty. Jak to w końcu jest ?

Czy przy przedłużeniu umowy przez stronę Plusa, na internet to jaką taryfę mam wybrać ? Kwotę pełnego abonamentu internetu ? i potem zostanie doliczony rabat ? czy jak ? Czy ktoś mi może sensownie odpowiedzieć ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ewa_Plus »

tofel3,
- jeśli rabaty z tytułu smartDOM mają zostać zachowane, to nie możesz obniżyć abonamentu.
Przedłużając umowę przez stronę widzisz abonamenty w pełnej kwocie, od której będzie liczony rabat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tofel3
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 lis 2014, o 17:44

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: tofel3 »

Czy na etapie składania zamówienia zostanie już zmniejszona kwota ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ewa_Plus »

tofel3,
- na etapie składania zamówienia nie widać zmniejszonej kwoty. Jeśli jednak taryfa nie zostanie obniżona to rabat nie spadnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Connor »

tofel3

Dokładnie przelicz, co Tobie się lepiej opłaca.

Poprzez zatajanie przede mną kluczowych informacji zostałem wpakowany w niekorzystne warunki podczas przedłużania umów.

Jeżeli jesteś w programie SmartDOM w jego pierwszej wersji to posiadasz rabaty odpowiednio 50% na drugą i 49.90 zł na trzecią umowę. Utrzymując abonamenty na niezmienionym poziomie pozostaniesz w tej wersji SD.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na zmiany to przejdziesz na trzecią wersję programu SmartDOM, gdzie zniżki są na poziomie 50% na drugą i 18.99 zł na trzecią umowę.
Jak widać trzecia odsłona programu posiada gorszy rabat na trzecią umowę od poprzedniej wersji.

Jednak,jak pisałem na początku, dobrze sobie wszystko przelicz.

Jeszcze jedno. Użytkownicy programu SD mają beznadziejne warunki przedłużenia umowy. Chodzi tu o telefon. Ograniczony jesteś tylko do ofert ratalnych i to z kosmicznymi ratami, które sumowane wyniosą minimum połowę wartości telefonu. Przykład z życia wzięty: w abonamencie 109 zł przez 26 m-cy dla telefonu Huawei P9 Lite rata miała wynieść 25 zł co daje 650 zł. Ten telefon można kupić w sklepie za 1150 zł.

Powiem tak. W moim przypadku (przedłużenie umów na telefon-druga umowa i internet-trzecia umowa) korzystniej byłoby zmniejszenie abonamentów do minimalnych wymaganych niż utrzymanie dotychczasowych. Suma abonamentów byłaby niższa od obecnych o 5 zł a telefon na tak wysokie raty to kpina.
piter_00
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 15:45

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: piter_00 »

Witam.
Zbliża mi się koniec umowy i chciałbym prosić o kontakt z DUK z ofertą. Dwa lata temu w ten sposób udało się znaleźć zadowalającą mnie ofertę.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Doctor
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2014, o 08:06

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Doctor »

@Magda_Plus Pytasz czy moja decyzja jest nieodwołalna? No cóż ciężko będzie przebić oferty konkurencji dla osób przenoszących numer z innej sieci... Kiedyś to Plus mnie skusił taką ofertą dlatego przeniosłem do Was swoje numery. Do końca moich umów jest jeszcze trochę czasu ale trudno się oprzeć darmowym miesiącom czy niższą ceną za telefon niż u Was.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: lodyga »

Niestety z tym SD to prawda. Bylam dziś w salonie zapytać o przedłużenie i niestety tylko raty (kosmiczne) plus abo.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Doctor
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2014, o 08:06

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Doctor »

W SD jest pewna pula telefonów, które można wziąć z jednorazową dopłatą ale nie są one szczególnie atrakcyjne.
invisiblemike
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2011, o 22:08

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: invisiblemike »

Ooo widzę, moderacja na całego i mój post zniknął? Odnośnie ofert mówimy dobrze albo wcale... róbcie tak dalej.
foppa
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2016, o 21:56

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: foppa »

Witam,
w styczniu kończy mi się umowa, czy mogę prosić o kontakt z DUKu?
tofel3
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 lis 2014, o 17:44

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: tofel3 »

Na infolini udało mi się przedłużyć umowe na pierwszą usługę Telefon, bez rat z jednorazową opłatą za sprzęt, ok rozumiem że musze zachować taką samą wysokość abonamentu, ale prz przedłużeniu umowy na internet już musze wziąć sprzęt na raty co jest niekorzystne.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: habish »

Posiadasz także trzecią usługę w SmartDom?
tofel3
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 lis 2014, o 17:44

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: tofel3 »

tak, TV
tofel3
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 lis 2014, o 17:44

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: tofel3 »

Zaczynam rozważać opcję że nie podpiszę umowy która przyjedzie kurierem. Po prostu nie chce płacić więcej za te usługi które mam w tej chwili. Moja partnerka też ma tel w plusie i ona wygląda na to że moze skorzystać z opcji internetu z sprzętem bez rat, bo jest nowym klientem i oczywiście z rabatem smartdom

Edit: Witam, w grudniu kończy mi się umowa na internet, czy mogę poprosić o kontakt z DUK ?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 paź 2016, o 11:22 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: połączenie postów od jednego użytkownika/ post pod postem
ODPOWIEDZ