Problemy z działaniem sieci

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
IroN_87
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 15:39

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: IroN_87 »

Witam
Miejscowość Jeleśnia koło Żywca: 49.652217,19.318196
W tamtym tygodniu jednego dnia od samego rana do południa nie było zasięgu, później wszystko ok.
Od 3 dni jest niby zasięg, a nikt do nikogo nie może się dodzwonić.. "abonament niedostępny" Czasem da się zadzwonić tylko do innej sieci lub kogoś spoza miejscowości.
Sms wysyła się za 20-tym razem czasem pokazuje full zasięg, a czasem jedną kreskę. Problem był zgłaszany, ale nadal brak informacji i efektów.
Mamy 6 firmowych telefonów i trochę ciężko jest gonić po zakładzie i szukać danej osoby, żeby coś przekazać.. Już nie mówię o kontaktach w celach zamówień towarów itd :evil:
Można się coś dowiedzieć w tej sprawie? Czy trzeba zmienić sieć, bo Orange i Era działa OK.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: Krzysiek_Plus »

IroN_87 wiemy o tym problemie. :-( Technicy już pracują nad rozwiązaniem problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
IroN_87
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 15:39

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: IroN_87 »

Dziekuję, wygląda na to, że już wszystko w porządku bo od rana telefony dzwonią.
edkau
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 16:47

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: edkau »

witam, mam problem z zasięgiem. posiadamy w domu 5 telefonów w sieci plus: 3 na kartę i 2 na abonament. we wszystkich telefonach jest ten sam problem- zasięg można mieć tylko w jednym pomieszczeniu w domu, w pozostałych nikt nie może się do nas dodzwonić, jeśli się dodzwoni to rozmowa jest przerywana lub są zakłócenia i nie słychać rozmówcy. taki sam problem jest z wysłaniem sms-ów. problem występuje nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. to tej pory nie mieliśmy problemów z zasięgiem, zawsze był pełny. problem pojawił się tydzień temu. zgłosiłam problem do działu technicznego 10 kwietnia, nr zgłoszenia to: C00000000828593. moja lokalizacja to 46-320 Praszka, dokładnie miejscowość Kowale, powiat oleski, woj. opolskie. telefony mam sprawne, za sugestią pani z działu obsługi klienta zmieniłam sieć z 3G na 2G i to nie przyniosło żadnych skutków-dalej nie ma sieci.
bardzo proszę i szybką interwencję, bo nie po to płacimy abonament, żeby nie móc korzystać z waszych usług, poza tym koszty połączenia się z działem obsługi klienta w tym przypadku powinny być zwracane abonentowi. oczekiwanie ponad 20 min na połączenie z konsultantem (dodam, że niejednokrotne) to trochę przesada.
kam3903
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 18:00

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: kam3903 »

Witam.
Od 5 dni w miejscowości Koszyce w woj Małopolskim występują problemy z siecią, i do dość spore, zasięg na telefonach jest pełny jednak wykonać połączenia nie można, jak by się nie próbowało nic to nie daje.
Dodam że nie jest to problem tylko jednego telefony tylko czterech telefonów w domu dwa na abonament dwa na kartę.
Problem występuje też u moich znajomych w sieci Plus. Nie ukrywam rozczarowania ponieważ posiadamy umowę w plusie od kilku lat. Telefonów nie posiadamy do zabawy tylko do pracy a te problemy skutecznie tą pracę utrudniają.
Problem był zgłaszany kilka razy do BOK-u Plus-a, nie dostaliśmy żadnego sms potwierdzającego przyjęcie zgłoszenie, moim zdaniem kilkuletniego klienta nie traktuje się w ten sposób by go dosłownie olewać.
Jeżeli sytuacja się nie zmieni będziemy musieli być przenieść wszystkie numery do konkurencyjnej sieci.
Mam nadzieje na jakąś odpowiedź z Państwa strony, przynajmniej na tej stronie.
Pozdrawiam Kamil.
Lukaaas
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 17:51

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: Lukaaas »

Z tego co widzę wszyscy mają ten sam problem. Na fanpage Plusa na fejsie dużo osób pisze o tym problemie i każdy dostaje tą samą odpowiedź (Napisać meila do BOK). Więc BOK dostaje masę wiadomości z tym samym problemem, więc pewnie oni też mają gotowca, którego wszystkim wysyłają. Napisałem do nich wczoraj i nadal nie mam odpowiedzi. Dostał ktoś od nich odpowiedź ? Co w niej napisali ?
Awatar użytkownika
kwiatusek
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2013, o 14:21

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: kwiatusek »

Dobrze jest jednak wysłać zgłoszenie na adres bok@plus.pl. Trafi wtedy ono do działu technicznego. Żeby nie przeciągać, warto od razu w mailu podać podstawowe dane, takie jak:
- numer telefonu, którego dotyczy
- dokładną lokalizację (ulica, miejscowość, powiat, województwo)
- od kiedy problem występuje i czy wcześniej już miały miejsce podobne zakłócenia
- czy ostatnio nie było tam zaburzeń pogodowych, np. burze, ulewy, zamiecie
- jaki komunikat się wyświetla na ekranie lub słychać w słuchawce
- czy problem dotcyzy tylko jednego numeru, czy może innych też (można podać przykładowe numery, które mają taki sam problem).
Lukaaas
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 17:51

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: Lukaaas »

Na fanpage Plusa, zostałem poinformowany co mam napisać.. Opisałem wszystko najdokładniej jak się tylko da, wyszła bardzo długa wiadomość, ale przynajmniej opisałem swój problem bardzo szczegółowo.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: Magda_Plus »

Lukaaas pisze:Na fanpage Plusa, zostałem poinformowany co mam napisać.. Opisałem wszystko najdokładniej jak się tylko da, wyszła bardzo długa wiadomość, ale przynajmniej opisałem swój problem bardzo szczegółowo.
Lukaaas,
czy możesz mi podać numer zgłoszenia jaki dostałeś po wysłaniu maila na adres bok@plus.pl ?

edkau czy problem o jakim piszesz w swoim poście dalej występuje?


kam3903
Czy możesz przesłać zapytanie przez ten formularz? Uzpełnij swoje zgłoszenie o poniższe dane:
kwiatusek pisze:- numer telefonu, którego dotyczy
- dokładną lokalizację (ulica, miejscowość, powiat, województwo)
- od kiedy problem występuje i czy wcześniej już miały miejsce podobne zakłócenia
- czy ostatnio nie było tam zaburzeń pogodowych, np. burze, ulewy, zamiecie
- jaki komunikat się wyświetla na ekranie lub słychać w słuchawce
- czy problem dotcyzy tylko jednego numeru, czy może innych też (można podać przykładowe numery, które mają taki sam problem).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lukaaas
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 17:51

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: Lukaaas »

Magda_Plus pisze: Lukaaas,
czy możesz mi podać numer zgłoszenia jaki dostałeś po wysłaniu maila na adres bok@plus.pl ?
W celu? sprawdzenia na jakim etapie jest moje zgłoszenie ? pewnie na tym samym co ogromna ilość podobnych, opisujących ten sam problem. Pewnie to wina uszkodzonego telefonu, ale w samej mojej okolicy kilkaset na raz ? i w dodatku wszystkie naprawiają się same po włożeniu kart z innej sieci i znów psują z kartą plusa..

Dowiedziałem się, że tak tłumaczycie ten problem, ale może na kwiecień jest inna wersja ;-)

Numer to: 130413-001017

Jeśli dzięki temu dowiem się czegoś sensownego, to naprawdę będę w szoku. Ale jestem niemalże pewien, że nie dowiem się niczego, albo czegoś co nic nie wnosi do tematu.. Za bezużyteczne informacje z góry dziękuje. To że cały plus udaje że starają się naprawić problemy jak najszybciej się da i też że BOK udziela informacji najszybciej jak to tylko możliwe. Już gdzieś słyszałem.. wasze "najszybciej jak to tylko możliwe" można liczyć już w miesiącach.

A teraz jestem zadowolony z Play, bo z czegoś muszę dzwonić. Znajomym też się podoba i np. dziś 3 moich kolegów kupiło sobie ich starter, Kolejni też kupią z play, bo my już mamy . róbcie tak dalej, to wszyscy stwierdzą, że skoro wszyscy mają już play, to po co wracać do plusa ?
iceraven1
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:22

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: iceraven1 »

Witam
Napiszę tak: xxxxx mają te wszystkie zgłaszane problemy wczoraj minęło 30 dni od czasu gdy pierwszy raz zgłosiłem problem z działaniem sieci nie liczę ile razy dzwoniłem na BOK. Jedno co słyszę "sprawa jest cały czas u naszych techników. Zgłoszenie nie zostało zamknięte". Ne można korzystać z usług za które się płaci telefony ciągle podłączone do ładowania. Czas się pożegnać.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2013, o 09:19 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wymoderowanie nieprzyzwoitej części wypowiedzi - proszę o używanie zwrotów na wyższym poziomie!
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: Magda_Plus »

Numer to: 130413-001017
Lukaaas, dziękuję za numer zgłoszenia. W tej chwili czekam na informacje zwrotne odnośnie rozwiązania problemu. Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać satysfakcjonujące dla Ciebie wyjaśnienie.

:-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
edkau
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 16:47

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: edkau »

Mój problem nadal istnieje, nadal nie ma zasięgu i nie możemy korzystać z usług telefonowania. Wczoraj rozmawiałam z działem obsługi klienta i oczywiście odpowiedź była taka, że "sprawa jest w dziale technicznym" Nikt nie umie udzielić jasnej i konkretnej odpowiedzi dlaczego z dnia na dzień straciłam dostęp do sieci, jak również odpowiedzieć kiedy zostanie to naprawione. Nie ukrywam że jestem wściekła i mam dosyć wymijających odpowiedzi na odczepnego. Proszę o konkretną odpowiedź co się zdarzyło, że z dnia na dzień nie mamy zasięgu i kiedy to zostanie naprawione!!!!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: Krzysiek_Plus »

edkau technikom nie udało się jest usunąć problemu. :-( Jak dostanę jakieś informacje w tej sprawie to dam znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iceraven1
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:22

Re: Problemy z działaniem sieci

Post autor: iceraven1 »

Witam wszystkich :specjalistów plus gsm"
czy już może coś wiecie i macie jakieś pozytywne wieści?
ODPOWIEDZ