Problemy z działaniem sieci

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kejmul
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Problemy z działaniem sieci

Post autor: kejmul »

Witam,

w poniedziałek, 7 stycznia, zgłaszałem telefonicznie problem, który zarejestrowano pod numerem C00000000789617. W ciągu 72 h miał się ktoś ze mną skontaktować, ale nie doczekałem się tego, a z kolei czekać 40 minut na połączenie z konsultantem nie mam ochoty, więc za radą kowcia piszę tutaj.

Problem ma miejsce w Opolu, w okolicach skrzyżowania ul. Ozimskiej z Katowicką (tu mieszkam) i z mniejszym nasileniem w pozostałych częściach miasta.

Jeśli telefon jest w trybie automatycznym, loguje się on do 3G Plusa lub Aero2 i w przypadku tej drugiej sieci występują następujące problemy:

- problemy z nawiązaniem połączenia (od razu połączenie zakończone),
- nie można się do mnie dodzwonić, mimo że telefon ma zasięg,
- połączenia mają bardzo złą jakość i są zrywane,
- SMS-y wychodzące trzeba ponawiać, a przychodzące otrzymuję z opóźnieniem do 40 min.

Mimo bliskiej lokalizacji Waszego 3G na 2100 MHz, telefon loguje się do Aero2 na 900 MHz i niestety nie mogę tego zmienić, więc w celu normalnego korzystania z telefonu w miejscu zamieszkania zmieniłem sieć na GSM. Niestety, to nie pomogło, gdyż (wyłącznie w lokalizacji Ozimska/Katowicka) występują następujące problemy:

- mimo wysokiej siły sygnału połączenie ma jakość uniemożliwiającą zrozumienie rozmówcy, jak przy bardzo słabym zasięgu (ok. co drugie połączenie, nie pomaga ponowne nawiązanie połączenia - trzeba poczekać kilka minut),
- rozmowy są zrywane,
- ja słyszę rozmówcę, a on mnie nie.


Telefon sprawny - sprawdzony z kartą innego operatora.
DeeS
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2012, o 07:38

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: DeeS »

Witaj kejmul!

Dzięki za dokładne opisanie sprawy. Możesz mi jeszcze podesłać na PW 2-3 przykłady nieudanych prób wysłania SMSa?
  • - numer nadawcy;
    - numer odbiorcy;
    - data;
    - godzina.
Obrazek
Obrazek
kejmul

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: kejmul »

Jakiekolwiek dane/numery przekażę tylko oficjalnemu pracownikowi Plusa na forum.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: Dominik_Plus »

kejmul, przepraszam ale, poprzedni post napisałem przez pomyłkę z prywatnego konta.
Nasz dział techniczny już przygląda się temu problemowi z SMS-ami. Aktualnie jestem z nimi w stałym kontakcie. Jak jutro będę wiedział więcej to dam znać.

I gratuluję czujności. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
mtblanc4810
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2011, o 08:48

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: mtblanc4810 »

to post z regionu Czechowic Dziedzic,my juz od wrzesnia ub roku walczymy z plusem,nie robia kompletnie nic !!! aby naprawic istniejaca sytuacje,na konsultanta 40 min czekac,a na odpowiedz emailowa 1 miesiac,taki jest regulamin,a zasieg fatalny,,,,abonament przysylaja regularnie,i ten trzeba zaplacic....to co oni nam oferuja,to partactwo,a my musimy za to placic...
juhu
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2013, o 12:03

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: juhu »

Mieszkam w Gliwicach i od ponad miesiąca mam taki sam problem. I ja i znajomi zgłaszaliśmy problemy z marną jakością połączeń, zrywaniem połączeń i brakiem mozliwości dodzwonienia się gdziekolwiek pomimo pełnego zasięgu w telefonie. Abonament trzeba płacić nie wiadomo za co, bo dzwonić się nie da i nikt nic z tym nie robi.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: Dominik_Plus »

juhu pisze:Mieszkam w Gliwicach i od ponad miesiąca mam taki sam problem. I ja i znajomi zgłaszaliśmy problemy z marną jakością połączeń, zrywaniem połączeń i brakiem mozliwości dodzwonienia się gdziekolwiek pomimo pełnego zasięgu w telefonie. Abonament trzeba płacić nie wiadomo za co, bo dzwonić się nie da i nikt nic z tym nie robi.
juhu, mam informację, że faktycznie są problemy w dzielnicy Ostropa. Problem mamy zarejestrowany. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja się poprawi.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: mariusz9a »

mtblanc4810, nie piszemy postów dużymi literami ;-) takie zasady obowiązują na większości for, tez na naszym - punkt 9 regulaminu forum.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mtblanc4810
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2011, o 08:48

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: mtblanc4810 »

witam....ten post przekopiowalem w oryginale.....dzisiaj 14 styczen,zadnej poprawy z zasiegiem,wykonalem jeden telefon do znajomej stojąc powykręcany przy oknie,a i tak rozwalilo polącznie...o czym tu dalej mowic? szlag czlowieka trafia z takim operatorem
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, o 14:41 przez Garjusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Cześć wypowiedz została usunięta, ponieważ użytkownik nie zmienił swojego postu. 9. pkt. regulaminu.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: Dominik_Plus »

mtblanc4810 pisze:witam....ten post przekopiowalem w oryginale.....
Do przestrzegania regulaminu forum jesteśmy zobligowani wszyscy tak samo, dlatego popraw swój post. ;-)
mtblanc4810 pisze:dzisiaj 14 styczen,zadnej poprawy z zasiegiem,wykonalem jeden telefon do znajomej stojąc powykręcany przy oknie,a i tak rozwalilo polącznie...o czym tu dalej mowic? szlag czlowieka trafia z takim operatorem
Krzysiek_Plus napisał Ci już na PW, że zajmuje się Twoją sprawą, więc kopiowanie postów z różnych wątków niestety nie przyspieszy sprawy. Naprawdę zależy nam, żeby rozwiązać problem jak najszybciej.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
kejmul

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: kejmul »

Witam! Czy moje zgłoszenie zostało rozwiązane? Problem z wysyłaniem SMS nie pojawił się ponownie (stad nie jestem w stanie podać przykładów :)), ale z odbieraniem już jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: Dominik_Plus »

kejmul, dopiero wczoraj dostaliśmy informację o co chodzi.

Potwierdziły się Twoje spostrzeżenia, że problem jest w zasięgu Aero2. Miejscami mogą występować problemy z pojemnością sieci.
Dostaliśmy też jednak deklarację, że do końca tygodnia powinno być już OK.

Z mojej strony prośba o jeszcze trochę cierpliwości.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: sl@w_es »

Dominik_Plus pisze:
mtblanc4810 pisze:witam....ten post przekopiowalem w oryginale.....
Do przestrzegania regulaminu forum jesteśmy zobligowani wszyscy tak samo, dlatego popraw swój post. ;-)
@ "mtblanc4810" proszę wykonać polecenie "Dominik_Plus". Jeśli nie wiesz dlaczego to przeczytaj poniższy punkt Regulaminu PlusForum
14. Użytkownik jest zobowiązany niezwłocznie wykonać polecenia określone przez moderatora np. poprawienie tytułu tematu, treści tematu, błędów ortograficznych itp.
Proszę też o zapoznanie się z całym Regulaminem.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
mtblanc4810
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2011, o 08:48

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: mtblanc4810 »

Witam...no i zrobiliscie to za ,mnie,czyszczac ten post...oj zebyscie byli tacy skrupulatni w wysylaniu prawidlowego sygnalu.Bylem tydzien na nartach na Slovacji,w gorach,sprawdzam tam zasieg,Orange Sk sygnal full,w innym miejscu T Mobile Sk to samo....powinno byc was wstyd!!!,Slowacy w trudnych gorskich warunkach potrafia zapewnic swoim klientom prawidlowe dzialanie tel komorkowych. Za niedlugo bedzie miesiac moich interwencji,i jak to tej pory nie zostalo nic!!! zrobione,ani zadnej odpowiedzi...a moze by tak zbiorowy pozew do sądu?....mozna komus pluć w oczy,a on i tak powie ze deszcz pada....
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problemy z działaniem sieci, Opole

Post autor: sl@w_es »

mtblanc4810 pisze:Witam...no i zrobiliscie to za ,mnie,czyszczac ten post...(...)
Mylisz się, nikt nic nie wyczyścił tylko czcionka została zmniejszona; wystarczy, że użyjesz przycisku Zmień znajdującego się w prawym górnym rogu postu i wykonasz polecenie moderatorów. To naprawdę nie jest trudne.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ