Odpłatne usunięcie simlocka w Plusie

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Odpłatne usunięcie simlocka w Plusie

Post autor: Garjusz »

Od 19. stycznia Plus wprowadził promocję skierowaną do abonentów i użytkowników MixPlusa, w ramach której można odpłatnie usunąć blokadę simlock.

Promocja dotyczy klientów będących w trakcie umowy na czas określony. Promocja nie obejmuje klientów korzystających z telefonów zakupionych w zestawach Simplus, Sami Swoi, 36.6 oraz zakupionych poza siecią Plusa.

Blokadę można usunąć wyłącznie w salonach firmowych. Opłata za usunięcie simlocka wynosi 75 zł. W terminie 14 dni od złożenia wniosku i wniesieniu opłaty operator weryfikuje możliwości techniczne usunięcia blokady. W przypadku, gdy nie ma takich możliwości opłata zostanie zwrócona.
info Telepolis.pl
szymon
PlusManiak
Posty: 133
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: szymon »

hmm... chyba wole sam sobie sciagnac w domu ;) 75 zl, to zdecydowanie za duzo pieniazkow za tak prosta usluge.
Chetnie pomoge w problemach z telefonami Nokia (symbian) oraz opartymi na Windows Mobile - prosze pisac na PW, pozdrawiam :)
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

Nom za drogo. Z Nokii, Siemensów i Sony Ericssonów sam umiem ściągać xD
Nokia chyba każdy umie xD kodzik. Ale inne to już trzeba trochę się znać.

Do niektórych telefonów na pewno się przyda np N96 gdzie simlock pewnie słono kosztuje (ok. 200zł) jak dobrze wiem.

Od marca będzie N97. Ciekawe gdzie będzie dostępny i za ile
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Post autor: ManMoon »

A ściągnięcie poza umową jak już się skończy okres karencji to też nie jest przypadkiem 75zł czy bezpłatne jest? Coś już w Plusie jakaś usługa też była po 75 zł... chyba, że się mylę. :-)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, o 11:47 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

ManMoon pisze:A ściągnięcie poza umową jak już się skończy okres karencji to też nie jest przypadkiem 75zł czy bezpłatne jest?
Po zakończeniu umowy ściągają bezpłatnie :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

mariusz9a pisze:Po zakończeniu umowy ściągają bezpłatnie :-)
Ciekawe komu telefon "dożyje"?
Ludzie biorą, sprzedają albo z nudów szybko wymieniają.
Niby umowa trzyma przy telefonie ale robią "szybciej" doładowania lub biorą bez umowy...
szymon
PlusManiak
Posty: 133
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: szymon »

moj telefon nie doczekalby chwili sciagniecia sima w moich rekach ;) po pol roku nastepuje zazwyczaj smierc kliniczna, ale bardzo rzadko, bo wymieniam telefon raz na trzy, cztery miesiace :) promocja mnie nie dotyczy ;)
Chetnie pomoge w problemach z telefonami Nokia (symbian) oraz opartymi na Windows Mobile - prosze pisac na PW, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Asia:)
Szalony PlusManiak
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:38
Lokalizacja: Paczków

Post autor: Asia:) »

tak drogo??? u nas to niektórzy za 25/30 zł robią...
Ciesz się z każdego dnia, który jest Ci dany!!!!

Obrazek
http://www.gsmonline.pl/portal?t1code=1111111101 - Twój głos na PLUSFORUM.

Asia:)
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

Asia:) pisze:tak drogo??? u nas to niektórzy za 25/30 zł robią...
czy drogo to nie wiem, wcześniej to była równa wartośc telefonu jak nie drożej.
na pewno sie przyda na takie telefony jak N96 itd
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Era w odpowiedzi w ogóle zrezygnowała z simlocków w telefonach. Orange na razie ma to gdzieś i nie zamierza wycofywać się z blokowania telefonów. Zresztą po nich to raczej ciężko się spodziewać zmian... Ale to paskudne psucie telefonów tym Orange Menu to już by sobie darowali...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Orfi »

Skorzystałem,z tej usługi i kwotę za kod unlockera nie uważam,za wygórowaną. Tego samego dnia byłem też w komisie i pytałem o taki kod,odpowiedź serwisanta-180 zł. Na necie widziałem też jakieś reklamy,firmy,która za taki kod życzyła sobie prawie 140 zł. Po 5 dniach dostałem kod sms-em z salonu Plusa,wklepałem w klawiaturę i po simlocku. Przy okazji gwarancja na telefon zachowana (wiem,że w Plusie jest tak,że jeżeli usterka nie jest związana z nieautoryzowanym usunięciem simlocka,to nie mają prawa cofnąć gwarancji,ale serwisanci w punktach Nokii różnie do tego podchodzą) a tak mam na to kwitek,że w pełni legalnie usunąłem blokadę kodem od producenta.
Orfi
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Orfi »

Druga sprawa jest taka,że z nowszych symbianów z BB5,tak zwyczajnie jak kiedyś z Nokii np.6510 czy 6310i simlocka ściągnąć się nie da. Teraz pasuje tylko jeden kod do telefonu. Pamiętam jak dość długo szukałem punktu,który ściągnąłby dobrze simlocka z E50 i kiedy w końcu znalazłem,to okazało się,że bez rozkręcania telefonu się nie obędzie. Oczywiście usługa za 100 zł. bo za kod chcieli ponad 200 zł.(około 1,5 roku temu).
Orfi
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Orfi »

W Orange można też usunąć simlocka odpłatnie za kwotę 77 zł. Nie wiem jak jest w Play,bo nie miałem u nich żadnych umów abonamentowych.
Orfi
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

w Erze z simlockiem wychodzi najtaniej. ;-)
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Orfi »

Obecnie w Erze telefony są już bez simlocka,ale dotyczy to umów zawartych po 23.01.09. Kto zawierał umowę np.w ubiegłym roku,ten jest traktowany na poprzednich zasadach i za zdjęcie simlocka w trakcie umowy zapłaci 610 zł. z VAT. Takie info w BOA Ery uzyskał mój kolega,który ma przedłużoną umowę z maja ubiegłego roku.
Orfi
ODPOWIEDZ