Nie moge wysyłac smsów ani dzwonic Wrocław

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
gosiaa71
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lut 2013, o 00:01

Nie moge wysyłac smsów ani dzwonic Wrocław

Post autor: gosiaa71 »

Witam,

Od dwóch dni nie moge wysyłac smsów, ani dzwonic. Kiedy probuje wysłac smsa to po chwili pojawia sie komunikat nie można wysłać wiadomości, nie moge też dzwonić, brak sygnalu głucho w słuchawce, przełożyłam karte do innego tel i problem ten sam, kiedy ktoś próbuje do mnie zadzwonić "abonent poza zasiegiem" a według moich telefonów zasięg jest pełen. Co jakiś czas sieć sie "odcina" i pochodzą do mnie zalegle smsy i informacje, że ktoś sie probował dodzwonić, wtedy też szybko wysyłam smsy, które dochodzą do odbiorców. Ten problem pojawia się zarówno w domu jak i poza.
Dzisiaj ten problem wystąpił też u mojego taty. Abonent poza zasięgiem, kiedy się do niego dzwoni, a sam też ma głucho w słuchawce kiedy próbuje zadzownić.
Awatar użytkownika
Daytek
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2011, o 14:38

Re: Nie moge wysyłac smsów ani dzwonic Wrocław

Post autor: Daytek »

Może tym razem u Was jest problem z nadajnikiem pod którym dzwoniliście do tej pory - Plus robi modernizację sieci od kilku miesięcy i teraz może trafiło na Was... Skoro tata ma te same problemy to odpada wina telefonów czy kart sim. Spróbujcie ustawić sobie w telefonie zasięg 2G (GSM) albo 3G (WCDMA) na "sztywno" w ustawieniach sieci w menu ustawienia swoich aparatów - powinno pomóc. Ja tak miałem pewnego czasu, że nie miałem kontaktu ze światem jakieś 2 tyg na zwykłym 2G, po przełączeniu telefonu na tryb pracy sieci 3G problem zniknął ;)
gosiaa71
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2013, o 00:01

Re: Nie moge wysyłac smsów ani dzwonic Wrocław

Post autor: gosiaa71 »

Dzięki za szybką odpowiedź. Dziwiło mnie własnie to, że telefon "domowy" tez w sieci Plusa normalnie dzwoni i wysyła smsy, a mój ciągle pokazuje zasięg 3G. Może spróbuję zmienić na 2G - oby to coś dało.
Awatar użytkownika
Daytek
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2011, o 14:38

Re: Nie moge wysyłac smsów ani dzwonic Wrocław

Post autor: Daytek »

Czyli na 99% po przełączeniu tel na 2G powinno być ok - tylko dla pewności po przełączeniu na 2G zrestartuj telefon ;)
gosiaa71
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2013, o 00:01

Re: Nie moge wysyłac smsów ani dzwonic Wrocław

Post autor: gosiaa71 »

Miałam ustawiony tryb podwójny, po przełączeniu na 2G od razu zaległy sms poszedł i połączenie tez można wykonać bez problemu :) mam nadzieję, że to nie chwilowy zryw, jak to miało miejsce dzisiaj parę razy.
Dziękuję bardzo za pomoc :)
Awatar użytkownika
Daytek
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2011, o 14:38

Re: Odp: Nie moge wysyłac smsów ani dzwonic Wrocław

Post autor: Daytek »

Nie ma za co :) ciesze się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam

Wysłane z Samsung Galaxy SII za pomocą Tapatalk 2.
ODPOWIEDZ