Problem z baterią!!!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: MarcinM »

Pani Joanno ale ja nie mam pretensji do Konsultantów Plus bo rozumiem, że czasami trzeba sprawdzić zanim się odpowie na pytanie czy podpowie rozwiązanie. Szanuję pracę konsultantów Plus jednocześnie staram się sam szukać rozwiązań chociaż by podsuwakając domyślne rozwiązania do oceny konsultanta. Konsultant ma prawo ocenić czy coś jest dobrze czy źle i wcale nie twierdzę że to wina konsultantów czy sieci że pobiera środki z konta za np youtube bardziej to kwestia konfiguracji. Spokojnie czekam na wynik analizy problemu który zaistniał.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: Joanna_Plus »

MarcinM,

zapewniam, że jeżeli Krzysiek_Plus będzie miał jakiekolwiek bliższe informacje w tym temacie, na pewno o tym napisze. Jednocześnie bardzo dziękujemy za wyrozumiałość! I cieszę się, że w końcu wszystko wyjaśniliśmy!
P.S. MarcinM, Joanna w zupełności wystarczy ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: MarcinM »

Wierzę, że znajdzie się rozwiązanie odpowiednie :) dogadać się można zawsze trzeba tylko chcieć :)
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
lidka1008
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2013, o 19:42

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: lidka1008 »

Dominik_Plus pisze:Generalnie czasy, kiedy bateria trzymała 6-7 dni minęły (mam nadzieje, że tymczasowo). Przy smartfonach czas, jaki trzyma bateria zależy już od bardzo wielu czynników - w jakim trybie działa telefon, ile aplikacji działa w tle, jak dużo energii czerpie nasz wyświetlacz, procesor itp.
Dodatkowo indywidualną kwestią jest to, z jaką intensywnością korzystamy z telefonu.

Dlatego nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy to się kwalifikuje do naprawy czy nie. Na Twoim miejscu porównałbym czas pracy baterii z innymi użytkownikami tego samego modelu telefonu i na tej podstawie podjął decyzję o oddaniu telefonu do naprawy.


Z moją baterią wszystko było w porządku,bateria trzymała tydzień na początku czyli od dnia zakupu 15.10.2012 do połowy stycznia.Ładowałam telefon dopiero jak zaczął "dopominać" się tego,a obecnie leży bezużyteczny i po ok jednym dniu bateria kompletnie rozładowana.
Telefon ten to nie smartfon.
Moja bratowa ma taki sam telefon,ale takiego problemu z baterią nie ma,koleżanki mama również.
Więc to musi być kwestia czegoś innego.
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: MarcinM »

Dominik_Plus pisze:Generalnie czasy, kiedy bateria trzymała 6-7 dni minęły (mam nadzieje, że tymczasowo). Przy smartfonach czas, jaki trzyma bateria zależy już od bardzo wielu czynników - w jakim trybie działa telefon, ile aplikacji działa w tle, jak dużo energii czerpie nasz wyświetlacz, procesor itp.
Dodatkowo indywidualną kwestią jest to, z jaką intensywnością korzystamy z telefonu.

Dlatego nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy to się kwalifikuje do naprawy czy nie. Na Twoim miejscu porównałbym czas pracy baterii z innymi użytkownikami tego samego modelu telefonu i na tej podstawie podjął decyzję o oddaniu telefonu do naprawy.
Mam takie pytanie.. jak długo powinna trzymać bateria biorąc pod uwagę średnią częstotliwość korzystania z telefonu? mnie trzyma max 9 godzin biorąc pod uwagę to że kilka razy dziennie odwiedzam strony internetowe i pocztę, czasami sms, facebook i rozmowy. Telefon zakupiony w październiku 2012 w ramach oferty mix, bateria oczywiście była w pudełku ale nie zapakowana w folię ochronną. Telefon działa w trybie 3G/2G (dwuzakresowy) a co do wyświetlacza to bardzo mocne światło którego nie można przyciemnic. Procesor 1Gh.
Znajomej ten sam model telefonu trzyma tydzień (sieć orange) mój trzyma max 9 godzin. Pytanie czy to normalna wytrzymałość czy raczej nadaje się na sprawdzenie przez serwis?
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
obcypowraca

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: obcypowraca »

Wifi albo bluetooth czasem nie masz w tle włączone, bo bateria momentalnie leci.
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: MarcinM »

Wifi to o ile wyczytałem na jednym z forow telekomunikacyjnych nie na ma w nokii 300 asha, ja też nie ściągałem natomiast bluetooth to wyłączałem sam. Strasznie leci ta bateria u mnie.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: Joanna_Plus »

MarcinM,

my niestety na odległość baterii nie sprawdzimy :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: MarcinM »

A wymiana w salonie firmowym lub zwykłym salonie Plusa wchodzi w grę? Odkąd dostałem ten telefon same mam z nim problemy nie dość że nic się nie da ustawić to jeszcze bateria zepsuta:( mam dość tego złoma ile można się męczyć z telefonem :( myślę nad rozwiązaniem umowy tak się nie da
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: Dominik_Plus »

MarcinM pisze:Mam takie pytanie.. jak długo powinna trzymać bateria biorąc pod uwagę średnią częstotliwość korzystania z telefonu? mnie trzyma max 9 godzin biorąc pod uwagę to że kilka razy dziennie odwiedzam strony internetowe i pocztę, czasami sms, facebook i rozmowy. Telefon zakupiony w październiku 2012 w ramach oferty mix, bateria oczywiście była w pudełku ale nie zapakowana w folię ochronną. Telefon działa w trybie 3G/2G (dwuzakresowy) a co do wyświetlacza to bardzo mocne światło którego nie można przyciemnic. Procesor 1Gh.
Znajomej ten sam model telefonu trzyma tydzień (sieć orange) mój trzyma max 9 godzin. Pytanie czy to normalna wytrzymałość czy raczej nadaje się na sprawdzenie przez serwis?
MarcinM, tak jak Ci już wcześniej napisałem - zadaj to pytanie innym użytkownikom tego telefonu a nie nam. We wcześniejszym poście podałem Ci nawet link do odpowiedniego działu.
Możesz też zamienić się baterią ze znajomą i porównać czy jej akumulator będzie Ci dłużej trzymał.

A jeżeli uważasz, że bateria jest wadliwa to weź telefon, kartę gwarancyjną i dowód zakupu i oddaj do serwisu w ramach gwarancji.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: MarcinM »

Dominik_Plus pisze:
MarcinM pisze:Mam takie pytanie.. jak długo powinna trzymać bateria biorąc pod uwagę średnią częstotliwość korzystania z telefonu? mnie trzyma max 9 godzin biorąc pod uwagę to że kilka razy dziennie odwiedzam strony internetowe i pocztę, czasami sms, facebook i rozmowy. Telefon zakupiony w październiku 2012 w ramach oferty mix, bateria oczywiście była w pudełku ale nie zapakowana w folię ochronną. Telefon działa w trybie 3G/2G (dwuzakresowy) a co do wyświetlacza to bardzo mocne światło którego nie można przyciemnic. Procesor 1Gh.
Znajomej ten sam model telefonu trzyma tydzień (sieć orange) mój trzyma max 9 godzin. Pytanie czy to normalna wytrzymałość czy raczej nadaje się na sprawdzenie przez serwis?
MarcinM, tak jak Ci już wcześniej napisałem - zadaj to pytanie innym użytkownikom tego telefonu a nie nam. We wcześniejszym poście podałem Ci nawet link do odpowiedniego działu.
Możesz też zamienić się baterią ze znajomą i porównać czy jej akumulator będzie Ci dłużej trzymał.

A jeżeli uważasz, że bateria jest wadliwa to weź telefon, kartę gwarancyjną i dowód zakupu i oddaj do serwisu w ramach gwarancji.
Spokojnie proszę, podobno kto pyta nie błądzi :) Zadałem już tam pytanie, może ktoś będzie znał odpowiedź. Co do zamiany baterii to znajoma z pracy raczej by się nie zgodziła a żaden z moich znajomych nie ma tego telefonu. Co do serwisowania wolę się upewnić czy będzie to słuszny ruch niż oddać na gwarancji, bo jeśli by się okazało że wszystko ok to by tylko wyśmiali wiesz jak jest ;)
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: Dominik_Plus »

MarcinM pisze:Spokojnie proszę, podobno kto pyta nie błądzi :)
Cały czas piszemy spokojnie. :-)

I pamiętaj, że w Internecie jest mnóstwo miejsc gdzie możesz o to zapytać - np. na oficjalnym forum Nokii będzie pewnie najwięcej użytkowników Nokii.
My, jako specjaliści Plusa, żeby odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie musielibyśmy przynajmniej we dwoje (żeby mieć porównanie) korzystać z dokładnie takiego samego telefonu jak Ty.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Problem z baterią!!!

Post autor: MarcinM »

Dominik_Plus pisze:
MarcinM pisze:Spokojnie proszę, podobno kto pyta nie błądzi :)
Cały czas piszemy spokojnie. :-)

I pamiętaj, że w Internecie jest mnóstwo miejsc gdzie możesz o to zapytać - np. na oficjalnym forum Nokii będzie pewnie najwięcej użytkowników Nokii.
My, jako specjaliści Plusa, żeby odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie musielibyśmy przynajmniej we dwoje (żeby mieć porównanie) korzystać z dokładnie takiego samego telefonu jak Ty.
Skorzystałem z Twojej podpowiedzi zadając pytanie na forum nokii...jakież jest moje zaskoczenie na lawinę odpowiedzi (aż jedna nie wnosząca nic do tematu) :o
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
tomek274
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2013, o 18:15

HTC Windows Phone 8s - słaba bateria

Post autor: tomek274 »

Witam.
2 dni temu kupiłem w Plusie HTC Windows Phone 8s - w abonamencie.
Czy to normalne, że po pełnym naładowaniu telefon pokazuj, że bateria wytrzyma tylko 9 godzin? Oczywiście tylko wtedy jeśli ją oszczędzam, bo jak gram w gry lub aplikacje to wytrzymuje 4 godziny. Na wszystkich stronach bateria w tym telefonie jest zachwalana, że jest bardzo dobra w swojej klasie i że 1 dzień wytrzymuje spokojnie, a tymczasem muszę ja ładować przez noc i w ciągu dnia tez. To jest mój pierwszy smartfon dlatego pytam czy to normalne czy nie?
Z góry dzięki za odpowiedz. ;p
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Odp: HTC Windows Phone 8s - słaba bateria

Post autor: Hunter »

Jeśli jakaś aplikacja działa w tle to szczególnie ta bateria szybko znika. Zrób wipe (restart do ustawień fabrycznych) może coś się popsuło :)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
ODPOWIEDZ